Jump to content

Prijevara


Kresko71

Preporučene objave

Postovani

mjesecima istražujem internet da bi znao kako i gdje pisati privatnu tuzbu

jedan čovjek obecajumici jednu udlugu mi je oteo neke pare i bezsramotno non-stop mi dolazi na teren-kuću sa svojim nekim tražbina - on nebi smio ulaziti tuđem terenu to je kršenje prebivališta barem i plus ako misli imati neke on tražbine mora izvolite na sud : ja bi uglavnom tužio njega ili na pokvareni način mi je uzeo pare i neće naravno da vrati 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ljudi pitaju jer im se čini da tebi treba nešto drugo prije nego pokretanje privatne tužbe...

Dodatno, za neki konkretniji odgovor bi trebali i neke konkretnije informacije...

Ukratko, ako govoriš o kaznenom djelu koje se progoni privatnom tužbom, adresa je mjesno nadležni kazneni sud, a ako se radi o parničnom postupku, onda je mjesno nadležni građanski sud.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Kresko71 je napisao:

slušajte, sestra mi je odvjetnik i ja sam studirao pravo vise godina: ako nemožete ili nećete odgovoriti na moje najobičnije pitanje - to jest gdje se šalju privatne tužbe - onda vas molim da odustanete od bilo kojih komentara, hvala 

Ne razumijem čemu ovakva reakcija. Polako, smirite se.

Pitanje je validno iz razloga što, ako se radi o nekim mutnim, da ne kažem ilegalnim stvarima, potezanjem cijele ove priče na sud i sebe ćete izložiti mogućim neugodnostima, možda čak i kaznenom progonu.

Nitko vas ne traži detalje, ali barem okvirno o čemu se radi. Inače, privatna tužba za prijevaru podnosi u slučajevima u kojima je visina protupravno stečene imovinske koristi do iznosa od 1.000,00 kn, sve iznad ide po službenoj dužnosti (ako pričamo o kaznenom postupku).

Parnica je druga stvar, no onda je promašen podforum (podforum obvezno pravo je pravilna adresa).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija