Jump to content

Nasljedstvo izvanknjižnog vlasništva neketnine, stana


Teta Jelka

Preporučene objave

Otac je preminuo još 2009. gdoine, a za to sam saznala tek nakon više godina budući da nismo bili ni u kakvom kontaktu.

Prije dvije godine sam podnijela zahtjev za pokretanjem ostavinskog postupka, koji je završio i ja sam proglašena jedinim nasljednikom stana koji se nalazi u zgradi građenoj 1989. godine i za koju je u tijeku postupak upisa u zemljišne knjige.

Dakle stan je izvanknjižno vlasništvo. 

Ulaskom u stan, 10 godina nakon njegove smrti, našla sam jako puno opomena za neplaćene račune za režije, T-com, VIP, nekoliko sudskih presuda iz 90-tih, 2001. godine i čak 2006. godine, a po jednoj presudi iz 2004. godine je dužan vratiti posuđene novce cca. 20.000 DEM još 1991. godine. Sve u svemu, prestrašno. I to je sve za vrijeme dok je on još bio živ. Bojim se da je puno tog dolazilo još poslije njegove smrti.

Kako sam čula od susjeda, nisu mu imali odakle naplatiti dugove, a stan nije išao na ovrhu budući da je vanknjižno vlasništvo.

Sada ne znam što me sve može zadesiti sa tim presudama, dugovima, ovrhama itd.  u budućnosti.

Stan je u prilično lošem stanju te je još nakon ovih 10 godina prilično propao (stolarija više nije dobra treba ju mijenjati, prozore, vrata, podove,u međuvremenu je valjda bila nekakva poplava).

Budući da nisam u financijskoj mogućnosti uređivati takav stan, odlučila sam da je najbolje da ga odmah prodam zainteresiranim susjedima u zgradi.

Moje pitanje je ustvari, ako je tako kako sam shvatila, da odgovaram za dugove u visini naslijeđene imovine, dakle, odgovarat ću za dugove za onoliko za koliko prodam stan.

Ili možda prema  nekakvoj procjeni na dan kada je otac preminuo. To više zaista ne razumijem.

Molim da mi objasnite i možda me uputite što učiniti?

Unaprijed zahvaljujem

uređeno: od Teta Jelka
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Teta Jelka je napisao:

našla sam jako puno opomena za neplaćene račune za režije, T-com, VIP, nekoliko sudskih presuda iz 90-tih, 2001. godine i čak 2006. godine, a po jednoj presudi iz 2004. godine je dužan vratiti posuđene novce cca. 20.000 DEM još 1991. godine

Jel među tim presudama, opomenama i šta li već, postoji kakvo rješenje o ovrsi. 

 

, Teta Jelka je napisao:

odgovarat ću za dugove za onoliko za koliko prodam stan.

Ili možda prema  nekakvoj procjeni na dan kada je otac preminuo.

Prema procijenjenoj vrijednosti. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postoji nekoliko izvansudskih ovrha iz 2007, 2008, 2009, 2012. (uglavnom HT, T Com, METRONET i to od sstrane javnih bilježnika, te dvije-tri sudske ovrhe iz 1999, 2003, 2004. Sve više pronalazim svega i svačega. 

A pitanje za procjenu vrijednosti nekretnine.. Netko mi je rekao da se gleda procjena vrijednosti stana na dan kada je otac preminuo, dakle prije 10 godina, ili sada 2019. godine kda sam ga naslijedila.

 

Zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija