Jump to content

Oslobođenje od sudskih troškova


gervasius

Preporučene objave

Predajem odgovor na tužbu. Nitko me ne traži tu isplatu, uglavnom, MORH tuži preko Općinskog suda u Velikoj Gorici mene i bivšu suprugu, koji smo vlasnici stana, svaki 1/2, radi prodaje i isplate. A sastav tužbe iznosi 2.500,00 kn. Pa me samo interesira da li ja išta plaćam, i ako da, da li mogu tražiti oslobođenje od sudskih troškova?

uređeno: od gervasius
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Yokohama je napisao:

Samo da navedem moj slučaj od prije godinu dana..tražio sam oslobođenje od pristojbi na žalbu na presudu. U uredu državne uprave su uzeli moje podatke i u roku od par dana sam dobio rješenje o oslobađanju sudskih pristojbi. Kao nezaposlena osoba bez primanja.

Da, samo što oslobađanje od sudskih pristojbi nije isto što i oslobađanje od sudskih troškova (troškovi sastava tužbe) na koje se odnosilo pitanje. U svakom slučaju Zakon o sudskim pristojbama propisuje uvjete kada osoba ostvaruje pravo na oslobađanje od plaćanja istih. Evo link za Zakon o sudskim pristojbama

https://www.zakon.hr/z/224/Zakon-o-sudskim-pristojbama

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija