Jump to content

HEP elektra - gubitak prava na korištenje mreže


Marello

Preporučene objave

Poštovani,

kao što sam u prethodnoj temi napisao, imam oca koji godinama ne brine o stanu (nalazi se u zgradi). Nedavno sam uz njegovu privolu počeo riješavati nastalu situaciju. Jedan od problema vezan je i uz HEP (Elektru). Naime, 2012. je zatražio da mu se obustavi el. energija i u međuvremenu nije imao nikakvog kontakta s Elektrom. U 6. mjesecu 2019. dolazi mu "Upozorenje korisniku mreže na mogućnost otkaza Ugovora o korištenju mreže i gubitak prava na korištenje mreže" u kojemu se navodi da je u općim uvjetima za korištenje mreže i opskrbu električnom energijom (NN 85/2015) propisano da u slučaju privremene obustave isporuke električne energije koja traje dulje od 5 godina, korisnik mreže gubi pravo na korištenje mreže.

S obzirom da nije ranije obavješten o raskidu ugovornih odnosa, ovim putem ga obavještavaju da u dodatnom roku od 60 dana zatraži ponovno sklapanje ugovora o korištenju mreže i uspostavu električne energije.

Zatim, "Nakon isteka dodatnog roka od 60 dana, na predmetnom OMM izgubit ćete pravo na korištenje mreže, priključak će se demontirati, a ponovno priključenje na mrežu provodi se u skladu s propisom kojim se utvrđuju pojedinačni uvjeti priključenja novog korisnika mreže na mrežu operatora sustava (čl. 7. Općih uvjeta za korištenje mreže i opskrbu električnom energijom NN 85/2015)."

Danas mi je rečeno da se obratim u Gundulićevu, ali da će se po svemu sudeći trebati plačati ponovno priključenje u iznosu od 2100kn * (n)kW. Trenutno prijavljena snaga je 13.8kW te se dolazi do iznosa od 29.000 kn. Ako mi u HEP-u kažu, kako ne postoji niti jedna druga opcija osim podmirenja tog iznosa, radi ponovnog priključenja, zanima me imam li ikakvog pravnog temelja da se protiv te odluke borim. Kakvi su mi izgledi?

Unaprijed zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tako sa i ja prošao kad sam htio podmiriti dug od 4000kn na nekretnini koju sam nasljedio i da se ponovo ukopča struja odbili su moj zahtjev tražili ponovno plačanje priključka. To rade jer su monopolisti. Samo sam im najavio da više nema šanse da ih pustim na posjed za izmjenu stupova i rezanje grana, a svoju mrežu i stupe nek si stave na javnu površinu. Zato ljudi ne puštajte HEP na svoj posjed jer je vrlo bezobrazan, ako plaćamo mi njima, neka plate i oni nama!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

Uh, po mom mišljenju, jedino tako da tražite otpis svih troškova i kamate i predložite plaćanje preostalog dugovanog iznosa na rate. 

Bio sam danas na HEP-u pa sam dobio nekoliko različitih informacija. Postupiti ću po onoj koja mi pruža mogućnost da mi se ne naplate troškovi ponovnog priključenja pa ću javiti ovdje cijeli postupak, ukoliko ishod bude pozitivan.

Možda je do mene, ali zakomplicirali su postupak do te mjere, da ću s njima potrošiti više vremena, nego sa svim ostalim što moram srediti vezano uz nastalu situaciju.

prije 8 sati , ivistipe je napisao:

Tako sa i ja prošao kad sam htio podmiriti dug od 4000kn na nekretnini koju sam nasljedio i da se ponovo ukopča struja odbili su moj zahtjev tražili ponovno plačanje priključka. To rade jer su monopolisti. Samo sam im najavio da više nema šanse da ih pustim na posjed za izmjenu stupova i rezanje grana, a svoju mrežu i stupe nek si stave na javnu površinu. Zato ljudi ne puštajte HEP na svoj posjed jer je vrlo bezobrazan, ako plaćamo mi njima, neka plate i oni nama!

Zbog ovoga sam i postavio svoj upit. Nije mi jasno kako mogu naplaćivati nešto što je već prije naplaćeno. Čime oni pravdaju taj iznos, kada nemaju apsolutno nikakav dodatni trošak, već se sve svodi na to da "puste" struju. Teško mi je pronaći bilo kakvu informaciju vezano uz ovaj postupak, a vjerujem da ima dosta ljudi koji su ovo prošli.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To je po njihovom internom zakonu i bilo bi zanimljivo kad bi ih netko tužio za stjecanje bez osnove ucjenu jer ipak je taj priključak i sufinanciranje izgradnje mreže netko platio. Ja sam dobio još odgovor da oni sada moraju pojačati snagu zbog ponovnog priključenja?, pa ta snaga n tom mjestu je već postojala i nekom drugom su je opet prodali i sad to još jednom hoće masno naplatiti!! Ne bježi od toga da se dug mora naplatiti ali sigurno ne na takav način - ucjena i sramota!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija