Jump to content

Pisanje rješenja o nasljedstvu


melitai

Preporučene objave

Poštovani!

Napisala bih oporuku za nekretninu u mojem vlasništvu jer sam poprilično bolesna i idem na zahtjevnu operaciju..Stan s okučnicom ostavila bih sinu a staru obiteljsku kuču kčeri.Sin živi kat povrh mene i brine se o okućnici i održavanju kuće.Imam bolesnog supruga i htjela bih ga zaštiti da ako ja umrem prije njega da ga niko ne može izbaciti iz stana dati u dom već da se mora brigati o njemu do njegove smrti.Mislila sam ostavit sve njemu pa on kasnije nek rasporedi kako smo se dogovarali ali opet bi željela da stan koji je vezan uz stan moga sina pripadne njemu i obitelji.Sad ne znam kako formulirati oporuku da zaštitim muža jer on kaže da on dobrovoljno u dom neće dok je živ.Ili da ipak ostavim sve njemu pa da on kasnije napiše oporuku i ostavi sinu stan s okučnicom a kćeri obiteljsku staru kuču.

Molim savjet

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, melitai je napisao:

Imam bolesnog supruga i htjela bih ga zaštiti da ako ja umrem prije njega da ga niko ne može izbaciti iz stana dati u dom već da se mora brigati o njemu do njegove smrti

Suprugu možete pružiti zaštitu kroz ugovor o doživotnom uzdržavanju. ( vidi odredbe čl. 579 Zakona o obveznim odnosima) 

IMG_20200109_193412.png

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija