Jump to content

Kome se obratiti?


Batistuta

Preporučene objave

Poštovani,

Nezadovoljna sam mišljenjem koje je Ministarstvo turizma dalo na moju upit vezano uz tumačenje Pravilnika o razvrstavanju i minimalnim uvjetima ugostiteljskih objekata. 

Sam pravilnik neke stvari nije precizno definirao, a Ministarstvo ga (namjerno, kako bi pogodovalo ugostiteljima) pogrešno tumači, odnosno daje mišljenje koje je, po meni, potpuno netočno.

Zanima me, kome se ja mogu sada obratiti? Koga mogu pitati za ispravno tumačenje zakona, koju višu instancu?

Hvala vam!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obratila sam se Vladi RH putem maila, i rekla da sam nezadovoljna tumačenjem pravilnika od strane Ministarstva Turizma, jer je mišljenje koje daju pravno neutemeljeno i nebulozno, te pitala kojoj se višoj instanci mogu obratiti za tumačenje zakona.

Moj mail su proslijedili ministarstvu pravosuđa i zatražili od njih da mi odgovore a Vladu RH da stave u kopiju odgovora.

uređeno: od Zagabria
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ministarstvo pravosuđa je odgovorilo:

 

"Obavještavamo Vas kako Ministarstvo pravosuđa nije ovlašteno davati mišljenja ili tumačenja kada se radi o pitanjima koja nisu u nadležnosti ovog Ministarstva. Ljubazno Svoj upit možete poslati Hrvatskom saboru."

 

Što reći na ovo?

uređeno: od Zagabria
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija