Jump to content

Pozdrav


Prijateljica123

Preporučene objave

Pozdrav..prijatelj je zavrsio u istraznom zatvoru zbog prijetnje policajcu.naime prije vise od godine i pola napravio je to isto a sad ponovio.tada je dobio uvjetnu kaznu od tri godine.Sada traze zatvorsku kaznu zbog incidenta od prije godinu i pol + deset mjeseci zbog ovog sada. Zanima me postoji li ikakav način ili neka rupa u zakonu kako bi ublažili kaznu?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , Prijateljica123 je napisao:

Pozdrav..prijatelj je zavrsio u istraznom zatvoru zbog prijetnje policajcu.naime prije vise od godine i pola napravio je to isto a sad ponovio.tada je dobio uvjetnu kaznu od tri godine.Sada traze zatvorsku kaznu zbog incidenta od prije godinu i pol + deset mjeseci zbog ovog sada. Zanima me postoji li ikakav način ili neka rupa u zakonu kako bi ublažili kaznu?

 

Nažalost, istovrsno djelo prema istoj osobi je otežavajuća okolnost. Očigledno sve ranije blaže kazne nisu pozitivno djelovale na njega da to prestane raditi. Znam jednu osobu koja je zbog takvog djela završila u istražnom zatvoru (zbog opasnosti od ponavljanja djela). Situacija je ozbiljna, dakle. Neka radije predlaže novu uvjetnu i neopozivanje ranijih uvjetnih, već da se ista svrha kažnjavanja može postići mjerom opreza, odnosno zaštitnom mjerom zabrane približavanja tom policajcu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Ruby_Danderfluff je napisao:

Nažalost, istovrsno djelo prema istoj osobi je otežavajuća okolnost. Očigledno sve ranije blaže kazne nisu pozitivno djelovale na njega da to prestane raditi. Znam jednu osobu koja je zbog takvog djela završila u istražnom zatvoru (zbog opasnosti od ponavljanja djela). Situacija je ozbiljna, dakle. Neka radije predlaže novu uvjetnu i neopozivanje ranijih uvjetnih, već da se ista svrha kažnjavanja može postići mjerom opreza, odnosno zaštitnom mjerom zabrane približavanja tom policajcu.

Zapravo nije riječ o istoj osobi tj o istom policajcu.Prjetnje su upucene dvijema različitim osobama u vec navedenom vremenskom razmaku. Naime najprije je sudjelovao u tucnjavi u pijanom stanju zbog koje je policija i dosla zbog ozljeda vodili su ga na hitnu medutim u izvjescu nije navedeno jako puno njegovih ozljeda,okrivljeni se ne sjeca da je prijetio i izrekao navedene rjeci a i doktor koji je bio tamo u prvoj izjavi je rekao kako nije cuo da okrivljeni prjeti policajcu a u izvjescu je navedeno kako se prijetnja zbila u vrijeme kada je doktor bio prisutan..zanima me dali bi doktorovo svjedočenje ne glavnom saslušanju pomoglo ili ipak je policajceva rjec jaca..

uređeno: od Prijateljica123
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Ovdje je najveći problem što će se tražiti opoziv ranije uvjetne osude pa će ići stjecaj sa novom osudom. Kod specijalnog recidivizma (dakle ponavljanja identičnog djela), sud u pravilu opoziva uvjetnu osudu i određuje izvršenje izrečene kazne.

Prijetiti službenoj osobi (ne mora se nužno raditi o istoj osobi) u više navrata je vrlo nepromišljeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija