Jump to content
Sign in to follow this  
TotalnoNebitno

Krađa

Preporučene objave

Pozdrav,

Imam pitanje ako je krada bila za manje od 500 kuna tocnije za 300 i ukljucen je dolazak policije dali je to automatski kaznena prijava? I jel se onda ne moze dobiti potvrda o nekaznjavanju vise?

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Za kazneno djelo kradje male vrijednosti (do 1000kn) propisan je progon po privatnoj tuzbi, tako da sve ovisi o tome hoce li ostecenik podici kaznenu prijavu protiv vas. Ukoliko se pokrene privatna tuzba i sud vas osudi, tada necete moci dobiti potvrdu o nekaznjavanju.

Podijeli ovu objavu

Dakle, danas mi je poznanica ulovljena u krađi u dm-u s artiklima ukupne vrijednosti 320kn. Pozvana je policija te su pisali prijavu, bez odvodenja u stanicu. Zanima me kakva je daljnja procedura, moze li se izbjeci sud i postoji li mogucnost da u buducnosti zbog navedenog djela nece moci podici potvrdu o nekaznjavanju?

Unaprijed hvala na odgovorima :)

Podijeli ovu objavu

Policija nije napisala prijavu, nego su samo evidentirali krađu, a trgovina može sama tužiti ako želi. U pravilu ne tuže ako je roba neoštećena vraćena, a ako će joj se ponavljati, može se dogoditi da uđe u zonu kaznenog djela po službenoj dužnosti, pa ju tuži i policija.

što se tiče potvrde o nekažnjavanju i drugim evidencijama, i dalje je čista.

Podijeli ovu objavu

Pozdrav,

Zanima me ako se ukrade nesto za 300 kuna i policija bude pozvana te se napise zapisnik, dali na kucnu adresu dolazi neki zapisnik ili kazna od suda ili samo u slucaju privatne tuzbe se ide na sud?

Hvala unaprijed.

Podijeli ovu objavu

Nemoj se puno sekirati. Nije to nista strasno proci ce. To nije kazneno djelo. Na sud te moze dovesti taj kojem si ukrao privatnom tuzbom a nek tuzi .a ti se ostavi losih navika.

Podijeli ovu objavu

Je kazneno djelo, ali koje se progoni po privatnoj tužbi, tako da ostalo stoji. Ako se ponovi i ukupna vrijednost ukradenog prijeđe 1000 kuna, onda se može tužiti i po službenoj dužnosti, pa ulazi u evidencije i vidi se.

I TotalnoNebitno, molim te da ne otvaraš više tema za istu stvar, sve možeš pitati u ovoj.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

Sign in to follow this