Jump to content

Zaštita pojedinca


Yokohama

Preporučene objave

Da, možda netko još odgovori. Iz vlastitog iskustva sve preglede, doktore, bolnice plaćam iz vlastitog džepa jer nemam zdrastveno..zato mi je nerazumljivo gore navedeno 

, Ruby_Danderfluff je napisao:

Zakoni vrijede zato što smo se mi kao ljudi odrekli dijela našeg vlastitog, osobnog suvereniteta i predali ga državi u zamjenu za to da nas država štiti, da uređuje za to vojsku, policiju, zdravstvene usluge,

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , Yokohama je napisao:

tko plaća ako osoba nema zdrastveno osiguranje a razboli se ili ozlijedi i završi kod doktora ili u bolnici ?

Ukoliko Vam se ova usluga pruži (hitni postupci za koje nama odgode) tada Vam se izdaje račun, a ukoliko ga po dospijeću ne podmirite, slijedi ovrha. Račun je vjerodostojna isprava i kao ovakav je osnova za pokretanje ovršnog postupka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 6 minuta, Yokohama je napisao:

Slažem se s vama, znači država nas ne štiti u zamjenu za zakone..kako je rečeno par postova gore.

Država Vas štiti na način da hitnu uslugu morate dobiti tj. ne može Vam biti uskraćena zbog ovoga. Međutim, zakoni su tu da se primjenjuju i nema zamjene za njih, ovo bi bila iznimka od pravila da se hitna usluga pruži, ali dug se tretira kao i svaki drugi dug kojega napravite, nema iznimke od pravila i tu se u slučaju nepodmirenja primjenjuje Ovršni zakon.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Borbena7 je napisao:

Država Vas štiti na način da hitnu uslugu morate dobiti tj. ne može Vam biti uskraćena zbog ovoga.

Možda je ova rasprava za novu temu neka je moderator premjesti jer me zanima kako to da meni osobno je prijem na hitnu odbijen jer nemam zdrastveno nego koristim skupe usluge privatnih (ne državnih ) klinika,.. ukratko ja se ne sjećam da me država ikako štitila ili usvojila neki moj zahtjev (npr. energetsku obnovu kuća gdje su prošli zahtjevi preko veze, moj ne po istim kriterijima ) a zauzvrat ja iste te zakone moram poštivati. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija