Jump to content

Prekid parničnog postupka--ništetnost ugovora o DU


miela

Preporučene objave

Vodim spor več 15 god --ništetnost ugovora o DU. U međuvremenu je odvjetnica otišla u mirovinu, a novom odvjetniku sam otkazala punomoć jer je otkazivao parnice bez mog znanja i surađivao sa protivnom stranom. Kako sam dislocirana i imam puno godina, a spor se vodi u Istri sada sam u potrazi za poštenim odvjetnikom koji radi na tom području.

Napisala sam najkrači moguči uvod. 

Predmet je 2016 god Vrhovni sud vratio na ponovno odlučivanje i napisao svoje mišljenje te pitanja na koja treba dati odgovor, a sve u moju korist. Od tada 7. mj 2016 god do danas održano je samo jedno pripremno ročište koje je odgođeno, a drugo pripremno ročište bez mog znanja odgodio je spomenuti odvjetnik.

Kako bi ponovno predmet trajao u beskraj protustranka traži od županijskog suda prekid parničkog postupka dok se ne rješi jedan predmet u Zagrebu koji je irelevantan za odluku o ništetnosti ugovora i nije prethodno pitanje niti je u bilo kojem segmentu bitan za odlučivanje.

Kako nemam u ovom trenutku odvjetnika, a moram u roku par dana dati odgovor sudu moje je pitanje----

Ako sud Opčinski ili Županijski u samom početku vidi da  prekid parničkog postupka nije na zakonu osnovan---može li odmah odbaciti protustrankin zahtjev ili moram dvije godine ,a možda i više čekati njihovu odluku koja bi trebala biti u moju korist. Time bi se pogodovalo protustanki da odulji predmet što im je u interesu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

ako se parnični postupak prekine zbog prethodnog pitanja (npr. dok se ne rješi neki drugi predmet) navedeno određuje sud koji vodi postupak rješenjem protiv koje je moguća žalba. Znači u vašem predmetu je potrebno da parnični sud koji vodi postupak donese takvo rješenje i time odlučuje o zahtjevu protustranke o prekidu postupka. Ako nebi udovoljilo se zahtjevu protustranke, sud bi odbio takav prijedlog.

Lp!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , advokatus je napisao:

Poštovani,

ako se parnični postupak prekine zbog prethodnog pitanja (npr. dok se ne rješi neki drugi predmet) navedeno određuje sud koji vodi postupak rješenjem protiv koje je moguća žalba. Znači u vašem predmetu je potrebno da parnični sud koji vodi postupak donese takvo rješenje i time odlučuje o zahtjevu protustranke o prekidu postupka. Ako nebi udovoljilo se zahtjevu protustranke, sud bi odbio takav prijedlog.

Lp!

Oprostite na dodatnom pitanju jer nisam sigurna da sam dobro razumjela .Moj odgovor na prekid postupka naslovim na Opčinski sud i on odlučuje o tome i daje rješenje ili prosljeđuje moj odgovor Županijskom sudu?.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 5 minuta, miela je napisao:

Oprostite na dodatnom pitanju jer nisam sigurna da sam dobro razumjela .Moj odgovor na prekid postupka naslovim na Opčinski sud i on odlučuje o tome i daje rješenje ili prosljeđuje moj odgovor Županijskom sudu?.

Sud mora odlučiti o tom prijedlogu druge strane, a u odnosu na to sudsku odluku postoji pravo žalbe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Borbena7 je napisao:

Sud mora odlučiti o tom prijedlogu druge strane, a u odnosu na to sudsku odluku postoji pravo žalbe.

Možda nisam dovoljno jasno napisala. Ne radi se o prijedlogu protustrane o prekidu parničnog postupka njego o njihovoj Žalbi o nastavku postupka iz razloga koje sam napisala i tu žalbu je meni sud poslao 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 5 minuta, miela je napisao:

Možda nisam dovoljno jasno napisala. Ne radi se o prijedlogu protustrane o prekidu parničnog postupka njego o njihovoj Žalbi o nastavku postupka iz razloga koje sam napisala i tu žalbu je meni sud poslao 

Hoćete reći da ste dobili njihovu žalbu na očitovanje? Ukoliko je tako, očitovali se Vi na nju ili ne, općinski sud dostavlja predmet na odlučivanje Županijskom sudu, a sve povodom njihove žalbe o kojoj netko treba donijeti odluku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija