Jump to content

Zanemarivanje pošte bivših podstanara


mrdr

Preporučene objave

Pozdrav!

Novi sam vlasnik nekretnine koja je imala podstanare duže vrijeme. Prošlo je već dvije godine, a i dalje dobivam poštu na njihovo ime od raznih banaka, mobilnih operatera, HZZO-a, itd. Od početka sam pokušao kontaktirati firme i objasniti da im korisnici imaju krivo evidentiranu adresu te da prestanu slati poštu na moju adresu jer ljudima ne mogu uručiti poštu pošto ih osobno ne poznam, niti znam gdje prebivaju. Neki su rekli da će riješiti problem, a nisu. Dok su drugi rekli da ne mogu promjeniti adresu na temelju moga zahtjeva, nego da ju može promjeniti jedino korisnik.

Da li podliježem ikakvoj odgovornosti ako tu poštu proslijeđujem u smeče?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uvidom u registar birača vidim da jedna osoba previše ima prijavljeno prebivalište.

Boravište, pretpostavljam da ne može imati nitko zbog njegovog trajanja od godinu dana, a nekretnina je u mome vlasništvu dvije godine.

 

Nije vezano uz temu, a molio bih Vas odgovor ako mi možete pomoći - kako odjaviti tu osobu u policiji?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svakako napravite provjeru u MUP-u, te odjavite koga već želite odjaviti. Pri ovome Vam je dovoljan vlasnički list kao dokaz vlasništva na nekretnini. Zatim svim pošiljateljima te neželjene pošte pošaljite dopis da su te osobe odjavljene s Vaše adrese i da ne želite da Vas se više uznemirava s njihovom poštom, odnosno da imaju pravni interes da pri MUP-u utvrde stvarnu adresu tih osoba. Naravno, tom prigodom vratite im zaprimljenu poštu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija