Jump to content

Alimentacija/zatvor


ina-rina

Preporučene objave

Pozdrav, situacija je sljedeća. Bivši izvanbračni partner s kojim imam dvoje djece (vrtićka dob) je na izdržavanju zatvorske kazne, uskoro imamo sud zbog određivanja skrbništva i plaćanja alimentacije. Moje pitanje je; koliku minimalnu alimentaciju po zakonu treba plaćati za dvoje djece i da li mora plaćati s obzirom da je na izdržavanju zatvorske kazne?

Hvala 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mora plaćati u svakom slučaju, jedino ako nije radno sposoban može se osloboditi obveze plaćanja uzdržavanja za maloljetno dijete. Što se tiče visine, ona se određuje po dobi djeteta i prihodu roditelja, iščitava se iz tablice prosječnih potreba maloljetnog djeteta, negdje oko 850,00 kn po djetetu je minimalno, ako se ne varam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru, radno je sposoban iako nikad nije radio a sumnjam da će raditi kada odsluži zatvorsku kaznu, prema tome s obzirom na prihode kojih zapravo nema, ne znam kako se izjasniti na sudu, zapravo, koji iznos potraživati.

Znači, bez obzira na sve, obavezan je plaćati uzdržavanje? Iako ne radi i na izdržavanju je zatvorske kazne?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija