Jump to content

Prometna kazna zbog videa/slike na mobitelu


g0suboy

Preporučene objave

Poštovani forumaši,

Zanima me sljedece - zamislimo situaciju da suvozac snima vozaca i brzinomjer, kako vozi iznad dopustenog prekoracenja za tu dionicu.
Da li na temelju te snimke vozac moze dobiti kaznu?
Isto tako ako recimo snimim nekoga da je prosao na crveno na semaforu, da li se na temelju te snimke moze nekoga proglasiti krivim?

LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
, drot13 je napisao:

Može i prvo i drugo. Ovisno o samoj situaciji, policija može na osnovu snimke pokrenuti postupak ili uputiti osobu da ga sama pokrene. 

Postoje problemi kao što su mjesto i vrijeme prekršaja, kut snimanja, porijeklo snimke i sl., ali u konačnici i jedno i drugo može završiti osuđujućom presudom.

A da li je recimo ako nas policija zatrazi vozacku ili osobnu, dovoljno imati sliku na mobitelu jedne i druge strane isprave koju traze?
Jer prema ovome slika je dovoljna za kaznit, onda je valjda i dovoljna da se ne kazni?

LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvi slučaj treba dokazati. Mora se dokazati tko je vozač. Ako se na snimci ne vidi vozač, nije dokazano tko vozi. Primjer. 

 

Ovo drugo što navodite, svaka slika može biti i montirana, ali u konačnici, nema smisla o tome ni razglabati. Imajte to kod sebe da se ne dovodite u nepotrebne rasprave. I velika je razlika između usporedbe koje radite. Gotovo i da nemaju dodirnih točaka

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , g0suboy je napisao:

A da li je recimo ako nas policija zatrazi vozacku ili osobnu, dovoljno imati sliku na mobitelu jedne i druge strane isprave koju traze?
Jer prema ovome slika je dovoljna za kaznit, onda je valjda i dovoljna da se ne kazni?

LP

Ne, nije dovoljno imati fotografiju isprave. Ako radi ničeg drugog, onda jer proposi određuju da uz sebe moraš imati ispravu i određuju sankcije ako nemaš.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma pitam za fotografije jer sve vise manje imam virtualizirano na mobitelu i nemam potrebu nositi novcanik.

Pa sam mislio da se moze doskocit tome tako da imam slike tih dokumenata na mobitelu i da je to dovoljno za slucajnu legitimaciju ili provjeru vozacke ako prometna zaustavi...

Nebi bilo lose da MUP ili tko vec izbaci app gdje nam mogu svi dokumenti biti spremljeni i koji bi vrijedili prilikom provjera, prelazaka granica i sl.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija