Jump to content

Dugovi


Mirkopecina

Preporučene objave

Supruga i ja ne živimo zajedno tri godine. Još smo na sudu i čekamo razvod braka jer se ne možemo dogovoriti sa kime će dijete živjeti. Trenutno je na snazi privremena mjera u kojoj stoji da je dijete 2 tjedna sa mnom, a dva sa suprugom.

Prije godinu dana uz moju usmenu suglasnost supruga je upisala sina na engleski jezik. Rekla je da će plaćati troškove školarine. No, vrag mi nije dao mira i nakon godinu dana otišao sam do škole da vidim dali su sva plaćanja školarine uredno izvršena. Na moje iznenađenje nije uplaćena niti jedna rata. Tajnik mi je ispisao kolika je mjesečna obaveza, zaostali dug i dao broj računa na koji se mora hitno ta svota uplatiti.

Na moj upit što će se desiti ako se ne uplati, odgovorio mi je da dijete neće moći nastaviti školovanje, a protiv jednog od roditelja će biti pokrenuta ovrha. Pitao sam ga dali postoji mogućnost da ovrha bude pokrenuta protiv mene. Rekao je da postoji ta mogućnost jer sam ja roditelj i zato jer smo još uvijek u braku, čak i ako ja nisam potpisnik ugovora.

Meni nije jasno dali je to moguće? Mi pravno, ili formalno jesmo u braku, ali dali ja mogu odgovarati za taj ili slične dugove?

Molio bih članove foruma da odgovori budu vezani za pitanje, a ne da se žena i ja moramo dogovoriti, dali želimo da dijete nastavi ići na engleski i slično, jer se ne radi ovdje samo o engleskom. Na isti način mi može, dok se ne razvedemo, stvarati dugove i ovrhe na različite druge načine, a sve preko djeteta.

Hvala svima na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, Borbena7 je napisao:

Sve je to u redu, jer je dijete pola vremena s Vama, a pola s majkom. Međutim, kako u stvarnosti financirate potrebe djeteta?

Sve dogovorno. i, do sada je sve bilo u redu. Ja recimo plaćam dnevni boravak i prehranu u školi, trening. Ona je plaćala engleski, za koji se ispostavilo da nije. Hranu svako sebi, a odjeću pola pola. U principu nemamo problama oko toga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 7 minuta, Borbena7 je napisao:

Tako će Vam biti i sa ovim dugom. Trebate platiti dug zajednički, a ako to izostane, postoji mogućnost ovrhe. U konkretnom slučaju, vjerujem da će teretiti majku kao potpisnicu ugovora. U buduće se možete zaštiti potpisivanjem pisanog sporazuma, kao npr. da je nekakva obveza isključivo njena.

Razumijem. Taj sporazum mora biti ovjereni kod javnog bilježnika? Što ako ona to ne želi? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 10 minuta, Borbena7 je napisao:

Poželjno da je, a ako odbija uvijek imate mogućnost kao roditelj uskratiti svoju suglasnost.

Uskratiti suglasnost da dijete ide na engleski? Pisanu suglasnost ona niti nema. Ona je potpisnik ugovora i ja ne mogu razvrgnuti taj ugovor. Već sam pitao školu. To je isto  da ne kažem.....postoji mogućnost da meni sjednu na račun, ali ja ne mogu prekinuti ugovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 8 minuta, Mirkopecina je napisao:

Uskratiti suglasnost da dijete ide na engleski? Pisanu suglasnost ona niti nema. Ona je potpisnik ugovora i ja ne mogu razvrgnuti taj ugovor. Već sam pitao školu. To je isto  da ne kažem.....postoji mogućnost da meni sjednu na račun, ali ja ne mogu prekinuti ugovor.

Dopustili ste da dijete ide na ovaj engleski, a suglasnost nema jer ste se tako usmeno dogovorili. Ukoliko dug ne podmirite, oni će raskinuti ugovor i dijete više neće moći ići na engleski, a samim tim nećete trebati ništa uskraćivati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija