Jump to content

Potpis na oporuci


Božana1

Preporučene objave

Poštovani. Kao sin ostavitelja upućen sam da pokrenem parnicu radi utvrđenja valjanosti oporuke mojeg pok. oca protiv nasljednika moje majke (podnijela oporuku prema kojoj je ona jedini nasljednik)  i brata jer osporavam valjanost i sadržaj oporuke proglašene na zapisniku kod javnog bilježnika. Naime, smatram da je umjesto pok. oca oporuku potpisao netko drugi te sam predložio da se predmet proslijedi sudu na daljnje razmatranje. Da bih bio siguran preslik oporuke te još neka dokumenta na kojima se nalazi potpis pok. oca dostavio sam na stručno mišljenje ovlaštenom sudskom vještaku grafologu koji je sa 80 % vjerovatnošću izjavio da je potpis pok. oca na oporuci krivotvoren. Imam rok od 15 dana po pravomoćnosti rješenja o prekidu ostavinskog postupka koje je datirano 07.01.2020. a kojeg sam dobio 15.01.2020.  Molim da mi objasnite kada to rješenje postaje pravomoćno, postoji li mogućnost da moja majka i dva svjedoka ne budu kažnjeni ali i da ja dobijem dio nasljedstva koji mi po zakonu pripada te kako da dalje postupam. Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , Božana1 je napisao:

. a kojeg sam dobio 15.01.2020

Od ovog dana počinje rok za žalbu, nakon kojeg isteka ako nije izjavljena žalba, rješenje postaje pravomoćno. 

 

prije 16 sati , Božana1 je napisao:

, postoji li mogućnost da moja majka i dva svjedoka ne budu kažnjeni ali i da ja dobijem dio nasljedstva koji mi po zakonu pripada

Naravno da postoji jer se u konkretnom slučaju ne radi o kaznenom postupku. 

 

prije 16 sati , Božana1 je napisao:

kako da dalje postupam

Rješenjem ste upućeni da pred sudom pokrenete  parnični postupak (tužba radi utvrđenja ništavosti oporuke) 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 23 sati , Božana1 je napisao:

Je li zakonska obveza suca da pokrene kazneni postupak ako od strane suda odabrani vještak za grafologiju dostavi mišljenje da je OPORUKA krivotvorena? 

Ne, suci se time ne bave, i nitko osim Vas neće prijaviti to kao kazneno djelo, a ako Vi ne prijavite, neće doći do kaznenog progona, bez brige.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Božana1 je napisao:

Trebam li parnični postupak izraditi kao tužbu

Da, tužba je podnesak kojim se pokreće parnični postupa. 

 

prije 3 sati , Božana1 je napisao:

navesti samo majku kao tuženika jer je ona krivotvorila potpis ili uz nju i  brata (iako on nije sudionik krivotvorenja)?

Tuženik je osoba koja je oporukom određena kao nasljednik. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija