Jump to content

Brat uzurpirao stan


gianna

Preporučene objave

Dakle moj muz ima 2 brata, od kojih dvojica ne zive u Hrvatskoj, majka je dugo bolovala I uglavnom se o njoj brinuo moj muz, nakon njene smrti jedan od Brace useljava u njen stan svoju djecu ekspresno, drugi potom dolazi mom muzu I nagovara ga DA se odreknu svojih dijelova u korist tog cija su djeca, moj muz to ne zeli, ovaj školuje skupo djecu all jos nema DA isplati mog muza, ostavinska jos nije bila. Postoji li nacin DA se rijesi ta zbrka, ja takav grabez jos nisam dozivjela, postoji li nacin DA se moj muz isplati il ce cekat dok se ovaj ne smiluje ,hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Znaci suprug se na ostavinskoj prihvatio svog nuznog dijela, nećaci dalje ostaju zivjet u stanu, ni oro ni kopo, i kako sad doc do svoje neke isplate, mislim da tu dogovora nema, nisam pametna, jako se nerviramo oko toga , jer je nepravda u pitanju i gramzivost i nezahvalnost dvojice brace prema trecem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , gianna je napisao:

Znaci suprug se na ostavinskoj prihvatio svog nuznog dijela, nećaci dalje ostaju zivjet u stanu, ni oro ni kopo, i kako sad doc do svoje neke isplate, mislim da tu dogovora nema, nisam pametna, jako se nerviramo oko toga , jer je nepravda u pitanju i gramzivost i nezahvalnost dvojice brace prema trecem

Ako dogovora nema, jedino pokretanjem razvrgnuca suvlasnicke zajednice, uz puno strpljenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 12 minuta, gianna je napisao:

Nemam pojma kako se to radi ako je stan u pitanju

Pa vjerojatno isto kao i sa svim ostalim, ako nema dogovora, onda drazba, gdje netko treci kupi cijeli stan ili netko od suvlasnika otkupi od ostalih suvlasnika. S tim da ako npr. Vi kupite stan, onda je jos Vasa briga (kao i od drugih kupaca, ali Vas to nece biti briga jer cete Vi dobiti svoje novce) da sudskim putem izbacite one koji trenutno zive u tom stanu.

A buduci da stan nije slobodan od osoba i stvari, nitko ga nece kupiti, ili ce biti prodan za ne vise od 50% stvarne cijene, tako da svi suvlasnici gube na toj prodaji i jos dodatno na sudskim troskovima, koji ce biti nemali. Tako da svakako probajte urazumiti ostale suvlasnike na dogovor prije odlaska na sud jer ce izgubiti puno vremena (iskusni kazu 5-10 g.) i novaca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija