Jump to content

Poslodavac ne uplaćuje na redovan račun


LunaMoon

Preporučene objave

Molim za savjet. Situacija je:

 

Banka pokreće ovrhu.

Otvaram zaštićeni račun i potvrdu Fine o otvaranju istog dostavljam Poslodavcu.

Par mjeseci uplaćuje mi se dio plaće na zaštićeni, dio na redovni račun. Sve ok.

 

Primam dopis Banke u kojem me obavještava da je dug prodan Svei ekonomi.

Poslodavac prima dopis od Sve ekonomi u kojem traže da se plaća ne uplaćuje na redovan račun već direktno njima.

Napominjem da su poslali samo dopis bez zadužnica, ugovora o cesiji...

 

5 mjeseci kasnije saznajem da je Poslodavac postupio po njihovom dopisu, da sve te mjesece ništa nije uplaćivano na moj redovan račun (provjerio sam i u banci i u Fini).

 

Ovrha na Fini od strane Banke još uvijek stoji, Svea ne. Dug na Fini samo raste iz mjeseca u mjesec umjesto da se smanjuje (pretpostavljam da raste radi kamata).

 

Poslodavcu je upućen mail gdje je zatraženo pojašnjenje zašto ništa nije uplaćivano na redovan račun kao i zatraženo objašnjenje obračunskih lista koje su mi naknadno dostavljene.  

Na obračunskim lista je i naznačeno da na redovni nije ništa uplaćivano već samo na zaštićeni plus navedena je «obustava» u iznosu koji je ranije bio uplaćivan na redovni račun. Bez oznake o kakvoj obustavi se radi i gdje su uplaćeni novci.

 

Poslodavac je odgovorio da je točno da ništa nije uplaćivano na redovni račun i da su uplaćivali na račun Svee ekonomi i po njihovom dopisu jer to ima pravo prvenstva i zakonito je.

 

Molim savjet što mogu učiniti?

Na Fini i dalje stoji Banka, iznos duga se povećava... ne znam kako može biti u skladu sa zakonom takvo postupanje poslodavca, čemu onda uopće zaštićeni računi i Fina i redoslijed naplate.... A ovdje se čak radi o jednom te istom dugu.

Bojim se situacije u kojoj bi se moglo dogoditi da ti svi novci navodno uplaćeni Svei od strane Poslodavca samo ispare.

 

 

image.png

uređeno: od LunaMoon
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Borbena7 je napisao:

I sve tri su ustupljene Svei i sve tri im poslodavac prema njihovom traženju treba isplatiti mimo Fine?

Jeste kontaktirali banku zašto ne povuče ovrhu za koju više nije ovlaštena vršiti potraživanje?

Da sve su ustupljene Svei i za sve traže uplatu direktno i to poslodavac radi. Ništa ne uplaćuje na redovni račun.

U banku ću otići danas i pitati zašto nisu povučene ovrhe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , LunaMoon je napisao:

Da sve su ustupljene Svei i za sve traže uplatu direktno i to poslodavac radi. Ništa ne uplaćuje na redovni račun.

Poslodavac ovo gleda kao ovrhu na plaći i ne zanima ga stanje u Očevidniku u kojemu je naznačena banka kao prijašnji vjerovnik. Jedini je problem što je banka ostala aktivno zavedena u Fini, ali to nije problem poslodavca koji je dužan postupati po ispostavljenoj ovršnoj ispravi i ugovoru o cesiji, naravno ukoliko nema drugih ovrha koje su se provodile na plaći, jer u tom slučaju one imaju prednost u naplati. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , Borbena7 je napisao:

Poslodavac ovo gleda kao ovrhu na plaći i ne zanima ga stanje u Očevidniku u kojemu je naznačena banka kao prijašnji vjerovnik. Jedini je problem što je banka ostala aktivno zavedena u Fini, ali to nije problem poslodavca koji je dužan postupati po ispostavljenoj ovršnoj ispravi i ugovoru o cesiji, naravno ukoliko nema drugih ovrha koje su se provodile na plaći, jer u tom slučaju one imaju prednost u naplati. 

Poslodavac nije zaprimio niti ovršnu ispravu niti ugovor o cesiji, samo dopis. 

Smije li postupati samo po dopisu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , LunaMoon je napisao:

Poslodavac nije zaprimio niti ovršnu ispravu niti ugovor o cesiji, samo dopis. 

Smije li postupati samo po dopisu?

Trebao bi tražiti ovršnu ispravu, kao i dokaz o ustupu tražbine, i sve to u originalu ili ovjerenoj kopiji, jer se ovako izlaže riziku da je prevaren i da bez osnove prisilno oduzima primanja radnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija