Jump to content

Prvi put na komisiji


anonimno

Preporučene objave

Trebam savjet... U rat sam se prikljucio kao dragovoljac (06/2006) i odsluzio sam vojnu obvezu u ratu. U bivsoj JNA bio sam 1990 i to samo 7 dana jer su me privremeno oslobodili ( F84.3 )

Demobiliziran sam 1995, radio sam u očevom obrtu do 1997 i od tada sam nezaposlen.

1995 godine mi je ustanovljen PTSD ali kasnije se nisam lijecio.

Sad imam F43.1 chr i F62.0, bio sam na komisiji u Splitu i cekam rjesenje.

Moze li mi tko reci dali ima veze to sto sam bio oslobodjen bivse vojske i koliki bih mogao invaliditet eventualno dobiti ili ne...???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1990 god idem u JNA i tamo ostajem sedam dana jer su me privremeno oslobodili po dijagnozi - immaturitas emotionalis (F84.3)

01.06.1992 uključujem se u rat kao dragovoljac (jer nisam vojni obveznik) i ostajem u ratu do 11.1995

Kroz period u ratu isao sam u par navrata u psihijatra gdje mi je ustanovljen PTSD. Kad sam se skinuo1995 godine preuzeo sam očev obrt i radio sam sve do 1997 ali kako nista nije funkcioniralo bio sam prisiljen obrt ugasiti. Od tada sam nezaposlen. U periodu od 1995 do 12-og mjeseca 2005 nisam posjecivao psihijatra nego sam se zavukao u kucu i pokusao sve rijesiti sam! Prijavio sam se za utvrđivanje HRVI 28.12.2005 i od tada redovito idem psihijatru koji mi je utvrdio dijagnoze F43.1 i F62.0

Bio sam na komisiji prije 15-ak dana i cekam rjesenje. Sto mogu ocekivati s obzirom na sve navedeno??

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sad je već bolje: znaći imaš status dragovoljca jer nisi vojni obveznik a i vjerovatno nisi bio nigde na raspredu za pričuvni sastav.

na komisiju si vjerovatno mislio na onu za utvrđivanje statusa rvi. ako je tako ti možeš ubrzo dobiti prvostupanjsko rješenje i već tada možeš predavati zahtjev mirovinskom. kad dobiješ rješenje malo se raspitaj, mislam da imaš pravo na naknadu za nezapslene branitelje.

nego na kakvoj si to komisiji bio prije 15 dana.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija