Jump to content

Žalba na rješenje u vještačenju u mirovinskom


anonimno

Preporučene objave

Pozdrav svima.

 

Dobio sam rješenje od mirovinskog o profesionalnoj nesposobnosti za rad (40-vojni dio , 60-civilni). S obzirom da sam ranjen u ratu od granate i imam 30% na liječenje od PTSP-A zajedno sa ranjavanjem, status dragovoljca, interesira me dali mi netko može otprilike napisati kako bi trebala izgledati žalba (dali se piše rukom, dali treba neko zaglavlje i otprilike opis sadržaja). Hvala svima unaprijed. Zaposlen sam u policiji i dali zadržavam plaću 100% ili žalba ne odgađa izvršenje (kako piše u istoj) te ako se žalim dobivam li akontaciju ili je bolje ačekati, otići u mirovinu i žaliti se na pogoršanje bolesti i tražiti ponovno vještačenje.

 

Hvala svima unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

što se tiče pisanja žalbi najbolje da se javiš svom pravniku u županijskom uredu hvidre jer on ima sve zakone i propise a kad sami pišemo žalbu napišemo par rečenica za koje brzo dobijemo bumerang. to svako napravi kod pravnika i vjeruj da će proći.

što se tiče plaće 100%, pretpostavljam da si na bolovanju i ako je bolovanje otvoreno na bolest za koju imaš RVI onda imaš pravo na 100% bolovanje.

tu ti isto preporučam pravnika iz županijske hvidre jer češ dobiti zaostatke od dana bolovanja.

ako si u mup-u proglašen nesposobnim dobit češ rješenje da zadržavaš sva prava policijskog službenika do rješenja o mirovini.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Pozdrav svima.

 

Dobio sam rješenje od mirovinskog o profesionalnoj nesposobnosti za rad (40-vojni dio , 60-civilni). S obzirom da sam ranjen u ratu od granate i imam 30% na liječenje od PTSP-A zajedno sa ranjavanjem, status dragovoljca, interesira me dali mi netko može otprilike napisati kako bi trebala izgledati žalba (dali se piše rukom, dali treba neko zaglavlje i otprilike opis sadržaja). Hvala svima unaprijed. Zaposlen sam u policiji i dali zadržavam plaću 100% ili žalba ne odgađa izvršenje (kako piše u istoj) te ako se žalim dobivam li akontaciju ili je bolje ačekati, otići u mirovinu i žaliti se na pogoršanje bolesti i tražiti ponovno vještačenje.

 

Hvala svima unaprijed.

 

Ni u kom slučaju ne pokušavaj sam pisati žalbu!

Svakako se javi pravniku u HVIDRI, on će ti to naravno besplatno napisati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Žalbu pišeš tek kad dobiš obračun mirovine, decidirano kad vidiš cifru kolika će ti mirovina biti. Ni u kom slučaju ranije nempj pisati žalbu, jer ćeš u tom slučaju do rješavanja žalbe dobivati samo akontaciju mirovine. U svakom slučaju, ako već nisi otiđi na bolovanje, zbog PTSP-a, te da ti liječničko povjerenstvo odredio da je bolest nastala uslijed obrane suveriniteta RH-a (100% bolovanja na teret HZZO). Profesionalna nesposobnost za rad nejde ti u korist, već opća nesposobnost za rad. Ako si ovlašten, u Šarengradskoj će ti skinuti ovlaštenje, te u roku tri godina, to sve vrijeme primaš 100% plaću, rješavaš pitanje mirovine. Nakon tri mjeseca bolovanja, imaš pravo na jednokratnu novčanu pomoč od strane MUP-a (cca jedna plača).

Nemoj zaboraviti na doznake koje moraš predavati svaki mjesec.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dobijam ja 100% plaću na bolovanje uslijed stradavanja-ranjavanja u DR-u. Sada sam dobio od mirovinskog 60-civilno i 40 vojno, profesionalnu. Ja bih to otegao da dobijam i dalje 100% plaću (ne znam jeli se to može ako napišem žalbu),, a u rješenju piše da žalba ne odgađa izvršenje. Šta sada? Ako se žalim, dobijam li samo akontaciju, <<<<<<<8ili 100% plaću) ili da sačekam i uzmem kakvu takvu mirovinu i čekam - tražim novo vještačenje na osnovi pogoršanja bolesti? Za sada imam rješenje od HZMO o profesionalnoj bolesti i dobijam 100% plaću.

 

 

 

:-?:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako sam ti već napisao, žalbu podnesi tek kad dobiš izračun mirovine. Ako podnosiš žalbu i primaš akontaciju mirovine, nalaziš se na bolovanju, najdulje tri godine primaš plaču. Što ako se desi da u te tri godine tvoje žalbe neće biti riješene. Ostao bez ovaca i novaca. Bolje vodi brigu ono što se tiče profesionalne nesposobnosti, jer tu si u gabuli, treba ti opća nesposobnost za rad. Bio sam u takvoj situaciji (osim ovog dijela profesionalne nesposobnosti), te znam što ti predlažem. Čuti ćeš još razno raznih priča, ali na tvom mjesto ja ne bih podnosio žalbu sve do obračuna mirovine. Raspitaj se i u Mirovinskome, barem meni su svugdje pomagali oko birokracije, a započeo sam početkom 2002. god. i još nemam riješen do kraja status. Pamet u glavu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas sam bio kod tete u skrbi u policiji i ona kaže ovako: Žalio se ja ili ne, liječnik će mi zaključiti bolovanje nakon ovog rješenja i dok se žalba ne riješi dobivat ću naknadu plaće (i to sam zamolio da izračunaju u drugoj kancelariji) u iznosu od oko 4400 kuna, a nakon toga umirovljenje ako žalbu riješe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim DELTACRO-A da, ukoliko raspolaže informacijom navede točno od kada nema prevođenja činova iz policijskih u vojne? Naime, u postupku sam ostvarivanja mirovine prema Zakonu o pravima hrvatskih branitelja i soc. radnica u PU mi je prije otprilike 2-3 mjeseca rekla da je moj prijedlog poslala u HZMO i navela čin, te da ukoliko zna kako se sada dodjeljuju koeficijenti za čin narednika u policiji. Unaprijed hvala DELTACRO-u, kao i svima na ovim stranicama uz srdačan pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mogu samo pretpostaviti jedno, policijski službenik dobija dva zvanja više prilikom odlaska u mirovinu, a isto se usklađuje sa vojnim činom, po ćemu su vršio obračun mirovine. Malo je i meni ovo nejasno, niti sam čuo da je tzv. prevođenje ukinuto, a možda čovjek zna više kad piše tako. Molio sam ga za objašnjenje, radi drugih policijskih službenika, no nema odgovora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija