Jump to content

Psiho-socijalni timovi i njihov rad


dsemovca

Preporučene objave

Na stranicama MOBMS, ima članak o radu i programu psiho-socijalnih timova. U uvodnom dijelu spominje se normalno statistika, o broju oboljelih branitelja od PTSP-a, pa o broju pruženih intervencija. Brojke boli glava, po tome zaslužili su da se po njima nazivaju trgovi i ulice.

 

U skladu s tim sačinjen i daljnji program rada, ali već kod prvog dijela mi se smučilo, tako da baš se nisam ni previše trudio da shvatim materiju.

 

Ono što je bitno, a to je praksa ili ti naš svakodnevni život. Liječim se od PTSP-a od početka 2002. god. do sada nisam s nikim kontaktirao od njih (službeno).

 

Stoga se pitam čemu oni služe, da li moraju pružati pomoč u radu UHBL PTSP u vidu obnašanja terapeuta, već sam naveo negdje da sam vođa tima za krizna stanja u našoj Udruzi, kada oni to izlaze na intervencije, u kratko što je njihov posao za koji su dobrano plačeni. Možda ima Županija, gdje psihosocijalna pomoć funkcionira u najboljem redu.

Molimo bih da nam prenesete svoja iskustva. :-o:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mi u Koprivnici, u Udrugi Specijalne policije organizirali smo psihosocijalne trapije za branitelje oboljele od PTSP. Dvaput mjesečno iz Čakovca dolazi prof. Bogdan i Dr. Mišković. Imamo za to podršku od županije i od njih dobijemo sredstva koja trošimo namjenski za to. Terapije se održavaju u prostoru policijske uprave, i svi branitelji liječeni od PTSP mogu doči, nemoraju biti pripadnici specijalne policije.

S obzirom da u KC bolnici ima ljudi koji su određeni za to a to nerade mi smo kao udruga to pokrenuli.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ranjen sam u oluji i bio sam pripadnik tigrova od 91.

interesantno je da ne poznam niti jednog ranjenika koji ima dijagnozu ptsp,nego su to u velikoj večini oni koji su izašli iz rata neozljeđeni i na ovaj način pokušavaju i uspjevaju ostvarit prava o hrv.bran.isto tako poznajem par ljudi koji posječuju psihijatre i tamo glumataju da bi dobili status rvi.činjenica je da ih večina glumata,dok ih je stvrni broj oboljelih jako mali.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neznam šta odgovorim na ovo, mislim da branitelji koji imaju ratni put od 91 pa do završetka Oluje ne glumataju ni malo, ti su svašta preživjeli i vidjeli svakakvih strahota, posebno 91. Meni osobno , Bljesak i Oluja su bili zajebancija naspram 91. Ni jednog dana provedenog na terenima nisam razmišljao da ostvarim neka prava, niti sam za to išao u rat.

Veči su problem oni koji su otišli u mirovinu 92 pa na dalje, oni koji su bili jedan ili dva dana na bojištu 91, a nisu bili ranjeni ....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Veči su problem oni koji su otišli u mirovinu 92 pa na dalje, oni koji su bili jedan ili dva dana na bojištu 91, a nisu bili ranjeni ....

 

E moj Hanza pa na te sam i mislio njih ima najviše,kao i onih od 91 sa par tjedana rata.

nađi mi nekog vojnog invalida sa amputacijom noge ili ruke i da ima ptsp.nema ih jer su svoja prava ostvarini temeljom ranjavanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo hanza je dao odgovor i za mene, hvala hanza.

 

Neznam šta odgovorim na ovo, mislim da branitelji koji imaju ratni put od 91 pa do završetka Oluje ne glumataju ni malo, ti su svašta preživjeli i vidjeli svakakvih strahota, posebno 91. Meni osobno , Bljesak i Oluja su bili zajebancija naspram 91. Ni jednog dana provedenog na terenima nisam razmišljao da ostvarim neka prava, niti sam za to išao u rat.

Veči su problem oni koji su otišli u mirovinu 92 pa na dalje, oni koji su bili jedan ili dva dana na bojištu 91, a nisu bili ranjeni ....

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Malo prije, na jednom postu, sam govorio, ako imaš što reči, registriraj se, ima "glumaca" u našim redovima, ali i ljudi koji su se namjerno ranjavali. To nas ne čini nikako u poziciji da se međusobno vrijeđamo i omalovažavamo. Reči ću ti podatak da je u Udruzi čiji sam član, 60% ranjenih, pa nemaš točan uvid u pravo stanje. Ne osporavam tvoje mišljenje jer imaš pravo na njega, ali ipak prije nego nešto napišeš malo provjeri neke podatke, lakše onda dišeš. :-P

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vjerovatno nisi pročitao na koga se odnose moje kritike ili si se i ti našao među onima koje kritiziram,niti sam omalovažavao prave branitelje,niti razumijem kakve veze ima to što je u tvojoj udruzi 60% ranjenih sa mojim postom.Prije nego što nekog demantiraš dobro pročitaj na koga se to odnosi,a sad se idem registrirat.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imaš pravo "ja sam lud", fakat ne kužim kaj ti hoćeš reči. Otvorio sam post o radu timova za psiho-socijalnu pomoć, a iz

je napisao:

ranjen sam u oluji i bio sam pripadnik tigrova od 91.

interesantno je da ne poznam niti jednog ranjenika koji ima dijagnozu ptsp,nego su to u velikoj večini oni koji su izašli iz rata neozljeđeni i na ovaj način pokušavaju i uspjevaju ostvarit prava o hrv.bran.isto tako poznajem par ljudi koji posječuju psihijatre i tamo glumataju da bi dobili status rvi.činjenica je da ih večina glumata,dok ih je stvrni broj oboljelih jako mali.

 

pogotovo ovaj dio "stvarni broj je mali" ne znam kaj time hoćeš reči. Bez ljutnje, ali stvarno ne shvaćam smisao tvoje poruke. :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što više čitam /Hanzu, Esada i tebe anonimnog/ sve sam zbunjeniji. Pa o čem ti pričaš? Tko je otišao u mirovinu temeljem ranjavanja, nije obolio od PTSP i to još odgovorno tvrdiš. Pa gdje ti živiš? Misliš da mirovina može vratiti nekom nogu, ruku, sniziti šečer, umanjiti anksioznost ili depresivni poremečaj. Slobodno vidi moj profil i javi se, neke stvari ipak nisu za ovaj post.

 

:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Umjesto da si pomažemo pri ostvarivanju prava, savjetima, primjerima, davanja uputa šta i kako i slično, mi ovdje ratujemo jedni protiv drugih.

 

Strašno. I onda se čudimo kada nas na nekim vratima nekakva tajnica radi birokracije otprašio ko klinca od 6 godina.

 

Ljudi borite se za svoja prava koja vam pripadaju, neće nitko drugi umjesto vas !

 

Moj je stav : " Ako ne mogu pomoći neću ni odmoći ", a što ne znam pitam. I hvala svima na dosadašnjim savjetima i pomoći.

Zašto bi ja bio ljubomoran na kolegu koji je ostvario svoja prava koja ga po zakonu pripadaju, pa neka je, valjda je prošao nekakve komisije i vještačenja, terapije i razno, razne doktore, a na kraju krajeva pa valjda je i zaslužio jer je ipak jedan od mnogih nas koji smo branili ovu Lijepu našu.

 

:-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija