Jump to content

prevođenje naknade u mirovinu


anonimno

Preporučene objave

Po novom zakonu koji je stupio na snagu 1.1.2005 prevode se privremene naknade u mirovine.Ove godine je zadnji rok za prevođenje.Imam status rvi i dragovoljac sam,u trenutku ranjavanja vršio sam dužnost zapovjednika voda.Imam 50% ranjavanje i 50% bolest sve u svezi rata.Mirovina po novom zakonu može biti niža od naknade.Meni je naknada sada 4700 kn. kolika bi mi trebala biti mirovina,bojim se da nebude manja imam kredita ko i svi mi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Mislim da svi koji su na naknadi plače idu u opću nesposobnost.Zar mi po novo zakonu nebi trebala biti mirovina nešto viša od naknade s obzirom da imam dužnost zapovjednika voda koji ima osnovicu poručnika,status RVI I dragovoljac sam?

 

Ako si zaposlen prevode te u mirovinu po profesionalnoj nesposobnosti, a ako nisi zaposlen onda po općoj nesposobnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

to se odnosi na prevođenje mirovine, dakle oni koji su u mirovinu otišli po starom zakonu primaju mirovinu i naknade, po novom zakonu sve naknade ulaze u mirovinu osim invalidnine. znaći da zaključimo, ako sad ideš u mirovinu nije uvjet da li si zaposlen ili ne da bi vještaci odlučili da li ideš u opću ili profesionalnu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li neko zna ?

- Kada bi sada DVO ili aktivni Poliacjac išao u braniteljsku inavlidsku mirovinu (hrvi + dragovoljac);

da li bi se njegov predmet se možda povljnije ili ubrzanije provodio (da ne kažem preko reda ) na mirovinskom; za razliku od onih koji već odavno nisu u službi, tj. onih koji mirovinu traže iz civilstva ?!

 

Ima li netko nekakav primjer, usporedbu ili slično? :thankyou:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da li nas dvojica gledamo isti zakon?

 

Članak 153.

 

Stupanjem na snagu ovoga Zakona izvršit će se prevođenje svih prava na naknadu plaće zbog nezaposlenosti hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata, koji na temelju preostale radne sposobnosti primaju naknadu plaće zbog nezaposlenosti do zaposlenja na radnom mjestu koje odgovara njihovoj preostaloj radnoj sposobnosti na teret Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje, a prevest će se na invalidsku mirovinu zbog opće nesposobnosti prema odredbama ovoga Zakona.

 

Članak 154.

 

Stupanjem na snagu ovoga Zakona izvršit će se prevođenje svih prava na naknadu plaće hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata u iznosu razlike plaće između plaće koju prima kao zaposlenik i plaće koju bi primao kao pripadnik djelatnog sastava Oružanih snaga Republike Hrvatske, a koji su zaposleni na temelju preostale radne sposobnosti, na invalidsku mirovinu zbog profesionalne nesposobnosti za rad prema odredbama ovoga Zakona.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gledamo ali ga ne tumačimo isto.Radi se o privremenoj naknadi koja se prevodi u mirovine,za one koji rade a razliku od plače do mirovine koju bi imao da je u mirovini isplačuje mirovinski fond idu u invalidsku mirovinu zbog profesionalne nesposobnosti, dok oni koji su na naknadi i primaju tu naknadu do zaposlenja koji nikad nisu dobili idu u mirovinu zbog opče nesposobnosti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

je napisao:

Da li neko zna ?

- Kada bi sada DVO ili aktivni Poliacjac išao u braniteljsku inavlidsku mirovinu (hrvi + dragovoljac);

da li bi se njegov predmet se možda povljnije ili ubrzanije provodio (da ne kažem preko reda ) na mirovinskom; za razliku od onih koji već odavno nisu u službi, tj. onih koji mirovinu traže iz civilstva ?!

 

Ima li netko nekakav primjer, usporedbu ili slično? :thankyou:

Prijatelju ovi u mirovinskom zaprimaju tvoj i njihov zahtjev, šefovi raspoređuju predmete referentima , odnosno terete ih sa tvojim spisom i sve ide po redu zaprimanja , a sama razlika u brzini je koliko kome štimaju svi papiri.Nema nikakvih prioriteta, a dotle:coffe:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

eto ija čekam ovo prevođenje ali mi te vaše tablice nisu jasne,

vojnik sa stausom hrvi,dragovoljac koliko bi po vama imao mirovinu

odnos uzroka bolesti 50/50,po nekim starim obračunima pripadao me najniža civilni dio 632,40kn(na dan 07.11.2001)

trenutno na naknadi plaće,znači idem kao opće nesposoban.

Trenutno dobijam naknadu 1830,25kn po plaći vojnika iz 1993. ukupno staža 14g02mjes,16dana.

trajna inv. 20%

rat civilni dio bolesti kao uzrok 50/50

hvala ako neko zna izračunat iz svega ovoga mirovinu

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

:-):-):-) Esade, brojke ti se pozlatile,usput htio sam samo reći,imam 37g imali to neke veze sa ovim tvojim izračunom?

NA ZNANJE SVIMA VAMA KOJI ČEKATE PREVOĐENJA-UPRAVO JE ZAVRŠILA EMISIJA META ZA BRANITELJE,U KOJOJ JE PREDSTAVNIK MIORH IZJAVIO DA MIO POČINJE SA PREVOĐENJIMA U 4 MJESECU A PRVA RJEŠENJA DOLAZE U PETOM MJESECU.BILO JE I VRIJEME ZAR NE.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

esade molim te odgovori mi...

maloljetan,dragovoljac ,ptsp 40%, sad 33 godine...

40% rat-60 ostale okolnosti, opca,tako pise,strijelac,prva crta non stop,

u mirovini od 10. 2001 primam 1598 kn mirovine plus 700 dodatka ,invalid trajno od 1999g,

imam li nadati se vecoj ili ......pod zemlju,podstanar ,lud vise od svega,dva put jankomir,po 6 mj,zatvoreni odjel i nas deseti mjesoviti,daj mi malo nade

,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nazalost imam,silom prilike sam sad tu doli medju"ljudima" svaka cast pojedincima

mislio sam da se podrazumjeva da ako je netko zapoceo borbu za dokazivanje bolesti osobnosti redovno ide na kontrole i prizna sam sebi da je bolestan,lakse ce sve podnjeti ta povlacenja po ustanovama....

reagirao sam jer i sam imam dilemu ako nisam bio tri godine kod psihijatra i nisam podizao ljekove na svoje ime dali treba da strahujem ako se pojavi ponovno neka pančićeva revizija ,koja mi moze uzeti mojih velikih 2000 kuna za hranu i cigarete...

a vama postovani Esade i ostali svaka vam cast na ovome forumu,radite veliku stvar ....svjetlo u tami ste

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Anonimni branitelj je napisao:

"a vama postovani Esade i ostali svaka vam cast na ovome forumu,radite veliku stvar ....svjetlo u tami ste"

 

Eh, kako je malo potrebno da se čovjeku srce ispuni toplotom, kada može nekome pomoći. Esade ja se pridružujem mišljenju branitelja za tebe i ove ljude koji nesebično pomažu bolesnim braniteljima i zahvalan sam na ovom forumu, gdje smo kako si naveo dobro primljeni gosti. Svejetlo u tami. Kako im se jadnim teško boriti sa nepravdom, administracijom, pravnim aktima, žalbama, rješenjima i drugim stvarima birokratskih zavrzlama. U bolesti to nam još teže pada. Zato nastavite tako, a ovakve riječi zahvale neka vam budu podjestnik za dalje, jer stvarno činite nešto korisno i pravedno.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

nazalost imam,silom prilike sam sad tu doli medju"ljudima" svaka cast pojedincima

mislio sam da se podrazumjeva da ako je netko zapoceo borbu za dokazivanje bolesti osobnosti redovno ide na kontrole i prizna sam sebi da je bolestan,lakse ce sve podnjeti ta povlacenja po ustanovama....

reagirao sam jer i sam imam dilemu ako nisam bio tri godine kod psihijatra i nisam podizao ljekove na svoje ime dali treba da strahujem ako se pojavi ponovno neka pančićeva revizija ,koja mi moze uzeti mojih velikih 2000 kuna za hranu i cigarete...

a vama postovani Esade i ostali svaka vam cast na ovome forumu,radite veliku stvar ....svjetlo u tami ste

 

onda se ne moraš bojati za svoju mirovinu a ovaj strah u smislu promjene vlati izbaci iz sebe. to ti je razmišljanje isto kao da si rekao, a što će mi sve to, možda me sutra grom spali.

pozdravi mi vilu velebita :thumbs:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija