Jump to content

Autorsko pravo


anonimno

Preporučene objave

  • 4 tjedna kasnije...

Pa ovako,slažem se s kolegom kojem se ne da trošiti vrijeme na nekog ko je još i bezobrazan a traži uslugu.Drugo,čini mi se da je dosta ljudi isfrustrirano činjenicom što eto nisu završili pravni fakultet(koji je usput rečeno vrlo jednostavno završit)pa bi im ja savjetovala da ne traže pomoć ovdje na pravnom portalu već odu si nabavit literaturu pa neki si sami odgonetnu rješenje na svoje probleme...ionako je to vrlo jednostavno...skoro ko jedan kozmetički tretman.pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kakav je bio usmeni dogovor??Pa ti si pismeno zaista loš pravnik!!! Ako ne pratiš zakon onda barem čitaj novine, sjeti se šta je bilo s momkom na reklami VIP-a?! Osim toga ne vjerujem da zakon štiti nekog bio frizer ili kozmetičar, pa ga je stoga dozvoljeno slikavat. Nadalje, cura koja je slikana i objavljena nije frizerka, ni kozmetičaka, zar ti je to toliko važno šta je ona po struci??? Daj se smiri i ako već nisi kompetentan za suvisli odgovor nemoj iznosit svoje diskriminatorske stavove, jer se svojim postom griješiš već od Ustav- a svi su pred zakonom jednaki.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uopće mi nije jasno kamo je ova rasprava krenula i mišljenja sam da ste prijašnji post od kolege ili kolegice krivo razumijeli...ali da ne duljim...po mojim informacijama i poznavanju ZAP-a tu se ništa ne može posebno učiniti, bitno je šta je bilo rečeno pri tom snimanju jer usmeni dogovor je isto tako sklapanje ugovora.Ako se te slike koriste na način da vrijeđaju tu osobu koja je na slikama ili ona ne želi biti izložena javnosti može tužiti da se povuku ti materijali;no mislim da je to dosta teško jer ta osoba je vjerojatno pristala da se te slike kasnije upotrebljavaju.Sumnjam da joj nije bilo ništa rečeno na toj reviji.Ako vam je prijateljica slavna, poznata osoba mogla bi tužit zbog naknade štete,narušavanja njezinog ugleda...itd.(što isto sumnjam da je na stvari).Za daljnje informacije pogledajte ZAP, ima oko 100 članak i jedan je od jednostavnijih i čitljivijih zakon :-) Puno sreće

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija