Jump to content

svjedok hitno


anonimno

Preporučene objave

Ročište se ne odgađa radi nedolaska svjedoka, ali je on dužan odazvati se pozivu suda. ako svjedok neopravdano izostane.... može se prisilno dovesti ili novčano kazniti čak do 20 000 kuna! a ako dođe ,a zbog neopravdanog razloga ne želi svjedočiti može se novčano kazniti sa do 20 000 kuna ili čak zatvoriti. O ispitivanju svjedoka najbolje pogledaj Zakon o kaznenom postupku čl.242. -257.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...ako jedan od svjedoka ne može doći...ili odvjetnik moože zastupati ga..

Ovisi o tome da li je on ujedno i oštećenik, i da li će ga se ispitivati i kao svjedoka, ako neće svjedočiti o samom događaju, tada umjesto njega može doći, i dolaze, odvjetnici, prilože punomoć, i umjesto oštećenika postave imovinskopravni zahtjev.

Bitan je i razlog nemogućnosti dolaska, ne kažete koji je, a o potrebi ispitivanja svjedoka odlučuje u krajnjem slučaju sud.

Ne ide se odmah na dovođenje, pogotovo ne na novčano kažnjavanje, važno je utvrditi i kakva je bila dostava upućenog poziva.

Osim toga, ovo se odnosi na kazneni postupak, da li je on u pitanju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne nije kazneni postupak, ja sam jedan od oštećenika koji je podnio tužbu sudu a zastupa me odvjetnik. Pitam čisto, ako sam poslovno spriječena i neću moći prisustvovati ročištu. Inače, baš i nemam puno toga svjedočiti jer nisam bila prisutna tijekom samog događaja ali sam oštećena zajedno sa drugim oštećenikom pa smo morali sudskom tužbom istjerati dozvolu za rađenje fasade jer nam je to prjiečio vlasnik kafića u istoj zgradi gdje živimo a zeznuli smo se jer smo ga samo usmeno obavijestili što on na sudu poriče pa smo ga morali tužiti kako bismo fasadu uvjetovanu od Zavoda za zaštitu spomenka izveli.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija