Jump to content

Darovni ugovor-automobil


anonimno

Preporučene objave

  • 2 godina kasnije...

Jetti je napisao:

Savjet: Darujte auto jednom od roditelja, a on neka da bratu.

 

Platit ćete jednu ovjeru ugovora više (50,00 kuna) i još nešto sitno za prometnu i knjižicu vozila, ali zasigurno daleko manje nego li je porez.....

 

Bojim se darovanje auta roditelju, koji je u drugom nasljednom redu, predmet oporezivanja posebnim porezom na promet rabljenih automobila. Vidi čl. 7. st. 2. Zakona o posebnom porezu na promet rabljenih automobila, plovila, zrakoplova i ostalih motornih vozila i čl. 11. st.2. Zakona o nasljeđivanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

krester je napisao:

Bojim se darovanje auta roditelju, koji je u drugom nasljednom redu, predmet oporezivanja posebnim porezom na promet rabljenih automobila. Vidi čl. 7. st. 2. Zakona o posebnom porezu na promet rabljenih automobila, plovila, zrakoplova i ostalih motornih vozila i čl. 11. st.2. Zakona o nasljeđivanju.

 

Tako je.. kod darovanja vozila jednom od roditelja, spomenuti ugovor postaje predmet oporezivanja i morat ćete platiti porez. Ukoliko vam je prioritetno ne platit, odnosno, platiti što manji iznos poreza, imate dvije mogućnosti. Prvo, ili napravite kupoprodajni ugovor s bratom u kojem ćete navesti što manju cijenu vozila, ali vodite računa da je taj iznos koliko toliko realan, te se nadati da će Porezna uprava prihvatiti taj iznos te vam prema njemu obračunati porez, ili jednostavno napravite punomoć kojom brat ima pravo upravljati vozilom koje je u vašem vlasništvu, te u tom slučaju niste obveznik plaćanja nikakvog poreza.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 9 godina kasnije...

Lijep pozdrav, 

zanima me da li je moguce prepisati neispravan automobil na drugu osobu? sudeci prema https://www.cvh.hr/registracija/promjena-vlasnistva/ potreban je dokaz o tehnickoj ispravnosti vozila. Dali to znaci da ga ja mogu darovati(prepisati) samo i iskljucivo popravljenog i registriranog. Ne razumijem zasto je potreban status automobila. Ako je automobil totalka razbijen znaci li to da ga ja moram dotegliti na tehnicki pregled kako bi se oni uvjerili da je automobil tehnicki neispravan? mogu li ja samo napisati da je tehnicki neispravan radi lakse i jednostavnije procedure ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zasto ja odnosno kupac moraa odmah registrirati vozilo? u ovom slucaju kupac nema dovoljnoi novaca za trenutnu registraciju... da li to znaci da kupac onda nuzno mora imati i novaca za registraciju istog trenutka ako mu ja zelim prodati svoj auto. Cemu forsiranje registracije? prema svemu ispada da nemozes kupiti nesregistrirani auto i zadrzati ga kao takvog ili ako nemas dovoljno novaca za registraciju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija