Jump to content

100.000 tema na Legalis portalu!  Nakon 16 godina od pokretanja ove stranice, dana 31.07.2019. na Legalis portalu je pokrenuta 100.000-ta tema. Time je na ovom portalu raspravljeno više od 100 tisuća pravnih pitanja, i to kroz 526.000 pojedinačnih objava korisnika. U ovom trenutku Legalis portal broji 90.700 registriranih korisnika.

Sign in to follow this  
Anonimno

Darovni ugovor-automobil

Preporučene objave

Savjet: Darujte auto jednom od roditelja, a on neka da bratu.

Platit ćete jednu ovjeru ugovora više (50,00 kuna) i još nešto sitno za prometnu i knjižicu vozila, ali zasigurno daleko manje nego li je porez.....

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Jetti je napisao:

Savjet: Darujte auto jednom od roditelja, a on neka da bratu.

Platit ćete jednu ovjeru ugovora više (50,00 kuna) i još nešto sitno za prometnu i knjižicu vozila, ali zasigurno daleko manje nego li je porez.....

Bojim se darovanje auta roditelju, koji je u drugom nasljednom redu, predmet oporezivanja posebnim porezom na promet rabljenih automobila. Vidi čl. 7. st. 2. Zakona o posebnom porezu na promet rabljenih automobila, plovila, zrakoplova i ostalih motornih vozila i čl. 11. st.2. Zakona o nasljeđivanju.

Podijeli ovu objavu

krester je napisao:

Bojim se darovanje auta roditelju, koji je u drugom nasljednom redu, predmet oporezivanja posebnim porezom na promet rabljenih automobila. Vidi čl. 7. st. 2. Zakona o posebnom porezu na promet rabljenih automobila, plovila, zrakoplova i ostalih motornih vozila i čl. 11. st.2. Zakona o nasljeđivanju.

Tako je.. kod darovanja vozila jednom od roditelja, spomenuti ugovor postaje predmet oporezivanja i morat ćete platiti porez. Ukoliko vam je prioritetno ne platit, odnosno, platiti što manji iznos poreza, imate dvije mogućnosti. Prvo, ili napravite kupoprodajni ugovor s bratom u kojem ćete navesti što manju cijenu vozila, ali vodite računa da je taj iznos koliko toliko realan, te se nadati da će Porezna uprava prihvatiti taj iznos te vam prema njemu obračunati porez, ili jednostavno napravite punomoć kojom brat ima pravo upravljati vozilom koje je u vašem vlasništvu, te u tom slučaju niste obveznik plaćanja nikakvog poreza.

Podijeli ovu objavu

Lijep pozdrav, 

zanima me da li je moguce prepisati neispravan automobil na drugu osobu? sudeci prema https://www.cvh.hr/registracija/promjena-vlasnistva/ potreban je dokaz o tehnickoj ispravnosti vozila. Dali to znaci da ga ja mogu darovati(prepisati) samo i iskljucivo popravljenog i registriranog. Ne razumijem zasto je potreban status automobila. Ako je automobil totalka razbijen znaci li to da ga ja moram dotegliti na tehnicki pregled kako bi se oni uvjerili da je automobil tehnicki neispravan? mogu li ja samo napisati da je tehnicki neispravan radi lakse i jednostavnije procedure ?

Podijeli ovu objavu

Naravno da je moguće.U kupoprodajnom se navede da je vozilo neispravno/karambolirano.

Link se odnosi na to ako će se vozilo odmah registrirat na novog vlasnika.

Podijeli ovu objavu

Zasto ja odnosno kupac moraa odmah registrirati vozilo? u ovom slucaju kupac nema dovoljnoi novaca za trenutnu registraciju... da li to znaci da kupac onda nuzno mora imati i novaca za registraciju istog trenutka ako mu ja zelim prodati svoj auto. Cemu forsiranje registracije? prema svemu ispada da nemozes kupiti nesregistrirani auto i zadrzati ga kao takvog ili ako nemas dovoljno novaca za registraciju.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

Sign in to follow this