Jump to content

Koliko sati učite dnevno?


anonimno

Preporučene objave

kojeg roka, učenje čega? ispita? kojih? ako si na pravnom faksu u zagrebu i zanima te koliko sati trebas uciti svaki dan da bi diplomirao/la u roku od 5-6 godina, rekao bih da ti treba 4 sata efektivnog svakodnevnog ucenja (pon-sub). uz pokoji slobodni tjedan. e sad, za građansko sam učio 6-7 sati dnevno, za financije 2-3...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

učiš li 8 sati dnevno, sumnjam da ćeš diplomirati u roku 4 godine!!!!

kladim se da 99% ljudi koji bi učil, tj. pokušali učitii 8 sati dnevno, ne bi diplomiralo u roku 4 godine.

ljudi su učili i više pa im je trebalo 4 i pol godine od početka predavanja prve godine.

 

mislim da je optimalno učiti svaki dan u prosjeku 4-5 sati. odnosno, prilagođavati se ispitu po potrebi (kao što prethodnik reče-za građansko više, financije manje), ali da osnova budu 4 sata svaki dan osim nedjelje, Božića i preko dijela ljeta.

 

tada bi se, uz Božju pomoć, možda i moglo diplomirati u roku 6 godina.

 

Branek.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...
  • 2 mjeseci kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...

kod svih vas koji učite više od 3 h dnevno

dvadesetak dana pred ispit,očito da se radi o intelektualnom deficitu.pozdrav od 2 mozga s 3.g. pravnog fakulteta sa svim ispitima položenim iz prve (bez protekcija,naravno;uz život u domu,dakle bogat društevni život,noćni život i ruže na ljubavnom planu....upravo nam se hladi piće za još jednu noć u Vanille.........)stvar je jednostavna:ILI STE ROĐENI ZA TO ili............kako ste ono rekli:"16 h dnevno 7,8 g učenja",al svejedno nikad pravnika od vas,fulali ste faks!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

 

----- Odgovori

 

Ovisi od ispita.

Sad spremam trgovacko, koje mi je sutra - to je dva tjedna laganog ucenja. A za Upravu ce mi trebati vise. Valjda.

Buduci da radim, ucenje mi dodje kao hobi, tako da nemam uvjeta blejat u knjigu osam sati dnevno, nema sanse...

 

 

_________________

Ono sto moze ili ne moze biti uvijek se pokori onome sto mora biti.

 

 

 

Ti mora da studiraš u Splitu?? Da si na nekom malo ozbiljnijem Pravnom faksu, onda bi za početak mogla reći da studiraš pravo... Nažalost, imat ćemo oboje diplome..

Iako je razlika velika...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

:-?:-o:-o daj se saberi...istina da je najvecim dijelom strebanje,ali ako mislis da je lako nauciti sve zakone i ostalu potebnu literaturu onda ne znas o cemu pricas..a sto se tice studiranja prirodnih i tehnickih znanosti je tesko,ali u velikoj vecini slucajeva takve studije upisuju ljudi koji imaju talenta za matematiku,fizku keiju itd..slazem se da ako netko kome takvi predmeti ne idu i upise neki takav fax ima puno vecih problema nego da mora detaljno nuciti knjigu od 600-700 str
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sigurno se onda na primjenom ispitu za pravo polaze logika jer se faks ne bazira na logickom promisljanju....

 

Tko uspije nastrebati 1000 strana bez da ih shvaca i logicki zna prezentirati, stavit cemo ga isti cas na naslovnicu legalisa.

 

Vratitie se na temu,, a ti tehnicaru za kalkulator.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 mjeseci kasnije...
  • 5 mjeseci kasnije...

"Sanjao sam jedan san"

 

Povijesno poznate rijeci ...

 

Imajte cilj pred sobom i nikada ga ne ispustajte iz vida ...

 

... a cijena koju placate je mala u odnosu na ono sto cete postici ako ostvarite svoj san !

 

Oni koji izgube cilj iz vida ... ne znaju kuda idu ... jer ni ne znaju gdje im je cilj. Upravo zato je ova fotka divna .... za sve one koji ponekad u paklu ispita zaborave kamo su posli.

 

Zato svima Vama zelim da sto prije budete na jednoj od ovakvih slika, posebno onima kojima se blizi kraj studija ali i jednako tako onima koji su na pocetku ...

 

... jer ponekad se cini kao da je zivot pakao, ali u stvari on jest tocno onakav kakvim ga sami napravimo.

 

Zato se potrudimo da bude sto ljepsi i bolji, a ako to znaci uciti i deset sati dnevno, onda se isplati.

 

Svima zelim puno srece i uspjeha u zivotu, ponekad cete i pasti, ali sjetite se i malene djece kakvima smo i mi nekada bili : puzali smo, dizali, hodali, padali, ali smo se ponovno digli ... i mnogi od Vas su sada na faksu, mnogi su diplomirali, mnogi su pravnici, odvjetnici, suci, ...

 

... i zato, ako ponekad i padnete, dignite se i nastavite jos zesce.

 

Lijepi pozdrav, B.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 mjeseci kasnije...
  • 7 mjeseci kasnije...

 

 

baš sam se nasmijala čitajući ovu temu :-)

 

to je sve tako individualno.. ovisno o faksu ( koji grad), načinu i sposobnosti učenja i slično.. ali mislim da oni koji kažu da uče dva sata dnevno ili muljaju ili imaju itekakve sreće jer nema teorije da se ispit kvalitetno nauči sa takvim učenjem..

 

uglavnom.. ja učim dnevno oko 4-5 sati sa tim da pet dana prije ispita i duplo od toga.. to mi je čist dovoljno ali onda da tih par sati i učim a ne potrošim sat na ufuravanje pa sat na čitanje pa sat na "ponavljanje".. ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Čini se da svi zaboravljaju da nisu svi fakulteti u RH jednaki po težini, opsegu gradiva, a niti po profesorima. Isto tako niti sposobnosti studenata nisu jednake - nekome će za isti opseg gradiva trebati par puta više vremena, a drugi će to moći samo letimično pogledati i sve će im ostati u glavi. Dobro; velika većina toga ili će jednostavno imati sreće. Ja se nažalost svrstavam u ovu prvu skupinu; nikad ništa nije išlo lagano - koliko god da nešto naučiš, ti sam najbolje znaš što ne znaš i to je ono što te i koči. Oni koji nemaju takvih briga, ponekad niti ne nauče, ali neopterećeni prođu na blef. Barem 1/4 studenata koje poznajem "rade" po tom sistemu.

Imali smo curu na 1. godini koja je fotografski pamtila gradivo; toliko da je znala stranicu i sve pasuse te riječi kojimas stranica počinje. Bilo joj je dovoljno da 2, 3 puta prođe knjigu. No nikad joj nismo zavidjeli -- par puta je padala Rimsko pravo kod Petranovićke (na slici gore; desno od dekana) i to iz razloga što je "previše" znala - odnosno nije znala. Da ne govorim da ju nikad nisi smio pitati da poveže smisao dva paralelna pojma. Opet, to se ne treba brkati s učenjem jer učenje to nije. Učenje je je beskorisno, neefikasno, a pamćenje mrtvo, a mišljenje nepotpuno i bez dobrih zaključaka, ako iz pamćenja u pravom trenutku ne možemo prema potrebi dozvati ranije naučeno. U stvarnosti se nama možda samo čini da smo nešto naučili, ali zapravo to nismo zapamtili. Tu je i moj najveći problem u učenju; vjerojatno i od mnogih tu na forumu.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

kolega da ovisi o ispitu za neki ti treba više a za neki manje stvarno ovisi o tebi šta ti leži ako si za kampanjac i počneš učiti par dana prije ispita onda ni bog it neće pomoći ako počneš pomalo svaki dan nije ti potrebno više od par sati na dan stvarno ovisi koji ispit spremaš ja sam u pravilu ispite učila 3-4 tjedna po cijele dane jer drugačije ne možes nemoj slušati druge ja ti govorim iz iskustva sretno!!! :-o:-o:-o:-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Postoji i razlika između "učiti" i "efektivno učiti". Svatko može sjediti uz knjigu deset sati dnevno, ali koliko od toga prođe baš u primanju i pohranjivanu informacija u glavu?

Na fakultetu čovjek nauči osnove o svojoj struci i to je, na žalost sve. Mislim da je problem naših fakulteta (govorim o pravnim) što , do uvođenja bolonje, nije bilo nikakve specijalizacije. Svaki ispit smo morali učiti kao da je najvažniji na svijetu i nakon svakog ispita zaboravimo barem 60% gradiva. Jer, kao što je netko rekao, mi ne "učimo", mi "štrebamo", jer je tako koncipiran pravni fakultet. Fizički je nemoguće "naučiti" 600 stranica informacija u mjesec dana ili manje. Dosta toga će nam ostati u glavi, što više učimo, to ćemo bolje povezivati gradivo i sl., ali ostaje tužna činjenica da nakon što završimo faks i negdje se zaposlimo, morat ćemo učiti opet sve ispočetka.

Ono, čega po mom mišljenju najviše nedostaje pravnom fakultetu je praksa. Čovjek završi faks, dođe u sud i ne zna napisati tužbu ili presudu.

Recimo, nadobudan ste student, učite i polažete ispite kao od šale, i onda vam netko u ruke stavi ovršni prijedlog. I džabe vam odlična ocjena iz svih predmeta kad se ovršno pravo na pravnom fakultetu spomije samo sporadično. A da se i detaljno uči o tome, kad bi vam netko stavio u ruke prazan papir i rekao da napišete presudu, koliko bi svježe diplomiranih pravnika to znalo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija