Jump to content

Pravni sljednik pravne osobe - molim info


anonimno

Preporučene objave

Ne znam je li ovo pravi forum za ovakvo pitanje, pa se unaprijed ispričavam ako sam ga pogrešno smjestila.

 

Stvar je ovakva: treba pokrenuti uknjižbu nekretnine no navodno nedostaje nekakav pečat/poptpis iz tvrtke koja je sagradila zgradu. Kako ta tvrtka odavno ne postoji, dobila sam informaciju da treba "saznati ima li pravna osoba pravnog sljednika, a ako ne, treba se obratiti Državnom odvjetništvu".

Meni je sve to kineski i nemam apsolutno nikakvu ideju gdje se to saznaje, pa ako netko zna, cijenila bih odgovor što prije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hmmm, koliko ja shvaćam Vašu situaciju mislim da Vam za upis nedostaje klauzula intabulandi.

 

Bilo bi najbolje da posjetite sudski registar Trgovačkog suda u vašem mjestu (ako je manje nećete imati vlastiti trgovački sud već se obratite Općinskom sudu i raspitajte se kojem Trgovačkom sudu vaše mjesto pripada). U Trgovačkom sudu zatražite povijesni izvadak iz sudskog registra za poduzeće koje vam je prodalo stan. U njemu će vam biti označen i pravni sljednik poduzeća-investitora.

 

A tada, telefon u ruku, zakažite susret s pravnikom ili direktorom tog društva i vidite kako možete riješiti vaš problem.

 

Sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana,

 

Samo da se nadovežem na kolegu Reki-ja.

Ukoliko tvrtka koja je prodaval stanove likvidirana ili je zaključen stečajni postupak, onda se obračate Žapnijskom državnim odvjetništvi po mjestu nekretnine radi izdavanja kaluzule intabulandi.

 

Ukoliko je tvrtka još u stečajnom postupku, onda Vam stečajni upravitelj treba izdati klauzulu intabulandi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija