Jump to content

zlostavljanje


mama01

Preporučene objave

javljam se prvi put i molim vas za pomoc sta ciniti i kako dalje naime radi se o sljedec imam dvoje djece 2 i 4g i u braku sam 5g od toga vecinu sam pretrpjela kao zlostavljana psihicki i fizicki od strane supruga i psihicki od njegove obitelji svaki dan mi se svodi na prijetnje vec duze vrijeme pokusavam kontaktirati sos telefone ali nitko mi nije mogao nikako pomoci a policiju sam pokusala zvati ali nisam bila u mogucnosti ali da ne duljim to je vec druga prica jedino mogu kontaktirati putem emaila zato se i obracam vama u nadi da cete mi dati bilo kakav savjet hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kao opći, neutralni i predrasudama neopterećeni stav, moj gornji stav je univerzalni savjet za rješenje ili pokušaj rješenja bračnih sukoba, obiteljskog nasilja i dr......

 

Koliko serem, a koliko sam u pravu molim te prosudi nakon što pročitaš:

 

http://rapidshare.com/files/4103798/SWOE.pdf.html

 

promisli, stvari često nisu onakve kakve se čine, a u slučajevima poput ovog gore, relativnost iznesenog je gotovo pravilo.....

 

Sigurno sve žene imaju granični, bez iznimke i čim joj neko zvizne šamar ona je ta i sama je to izazvala

 

glupost, isto onakva kao i ona da su muškarci uglavnom obiteljski zlostavljači

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kužim ja da je to tvoj stav.

Pročitah ja to sve i knjižicu o graničnom poremećaju.

Mogu slobodno reći da moja bivša ima mnoge sindrome koji ukazuju da je i ona u "điru", ali ponavljam nisu sve žene rođene s tim poremećajem i baš kakao "agent" veli, još bi više "dobila" da mu tako nešto predloži, a u situaciju u kakvoj, predpostavimo, je nije u mogućnosti niti telefonirati a kamoli prisiliti takvog nekog na testiranje.

Sori na grubljim izrazima, jer ja podržavam veliki dio tvojeg pričanja i ukazivanja na problematiku koja je u velikom dijelu i više nego točna, ali i ti moraš shvatiti da ima i zdravih žena, a i bolesnih muškaraca!

Lijep pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jedan od savjeta, ako želite učiniti bolje za sebe i svoju djecu. Baš ako niste u mogućnosti pozvati policiju, nakon nasilničkog ponašanja prema vama, a pretpostavljam da ne bira sredstva i vrijeme, a tako ni to da isto čini pred djecom, otiđite liječniku. Normalno ako se radi o fizičkom zlostavljanju, te istom nevediti da vas je premlatio muž. On će konstatirati nastale ozljede, a o tome je dužan obavijestiti policijsku postaju. Valjda vas puštaju u trgovinu ili radno mjesto, niste valjda zatočeni, da ne možete van, iskoristite to. Do kuda će ići zlostavljanje i prijetnje ( kazneno djelo). Jučer je bio baš pravi primjer na HRT-u, emisija "Sudski poziv".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na odgovorima i da ne duljim sve sto ste rekli je tocno ali ja naravno nezelim cekati da me opet namlati vec zelim sada nesto uciniti pokusat cu se obratiti socjalnoj sluzbi nadam se da ce mi oni moci nekako pomoci samo neznam gdje s obzirom da spadam pod pescenicu neznam kako to sve ide i kakvu mi oni pomoc mogu pruziti hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
zna li netko ako se javim socijalnoj sluzbi kako ce mi oni pomoci hvala

Nemojte oklijevati kontaktirati i pitati. Cim to traje, kako kazete, vec 5 godina, znaci da ste, nazalost samim tim i vi dio problema. Stoga, i vi mozete odmah jedan dio pokrenuti/promijeniti.

Saljem ispod neke brojeve telefona gdje takodjer mozete dobiti dodatne informacije:

- Autonomna ženska kuća: azkz@zamir.net; Fixni telefon 0800 5544;

- Grupa za ženska ljudska prava; Internet stranica www.babe.hr; E-mail babe@zamir.net; Fixni telefon +385 1 46 62 606; Mobilni telefon 0989824645; Adresa Medveščak 62 a

- Modus savjetovalište; Internet stranica www.dpp.hr ili http://www.dpp.hr/hr/modus.php E-mail modus@dpp.hr

Fixni telefon 01 4826 111 Adresa Društvo za psihološku pomoć – Prilaz Gjure Deželića 27, Zagreb; Modus - Kneza Mislava 11, Zagreb

- Osijek - Sklonište za žrtve obiteljskog nasilja; Internet stranica www.cpr.hr E-mail marina@cpr.hr Fixni telefon 031 213 699 Mobilni telefon 091 588 26 19 Adresa

T. Smičiklasa 2, Osijek

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija