Jump to content

Vojna mirovina - tabilca


Baggio

Preporučene objave

Nekako mi se čini da po toj tablici ispada manja mirovina primjerice za čin satnika, profesionalna nesposobnost, 40% rat-60% izvan rata, 25 godina staža sa benificijom, prosječna plaća unazad 5 godina oko 5000 kuna. Ispada mi 400 kuna manje nego što očekujem. Dragovoljac sa statusom HRVI.

 

Po mojoj računici trebao bih imati oko 3900-4000 kuna.

 

Griješim li?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Nekako mi se čini da po toj tablici ispada manja mirovina primjerice za čin satnika, profesionalna nesposobnost, 40% rat-60% izvan rata, 25 godina staža sa benificijom, prosječna plaća unazad 5 godina oko 5000 kuna. Ispada mi 400 kuna manje nego što očekujem. Dragovoljac sa statusom HRVI.

 

Po mojoj računici trebao bih imati oko 3900-4000 kuna.

 

Griješim li?

 

Jesi li upisao pridodani staž?

U tvom sluičaju je mirovina zbog profesionalne nesposobnosti, pa ti je mirovinski faktor 0,8, a time u konačnici i znatno manja mirovina.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prcan je napisao:

Daj malo objasni taj pridodani staž koliko bi on iznosio ???

 

Članak 29.

 

(1) Pridodani staž je razdoblje koje se pridodaje prigodom određivanja visine invalidske i obiteljske mirovine ako osiguranik nije navršio 60 godina života.

 

(2) Pridodani staž počinje:

 

1) kod invalidske mirovine - na dan nastanka invalidnosti,

 

2) kod obiteljske mirovine - na dan smrti osiguranika.

 

(3) Trajanje pridodanoga staža računa se tako da se pribroje razdoblja do navršene 55. godine života osiguranika u trajanju od dvije trećine, a nakon 55. do navršene 60. godine života osiguranika u trajanju od jedne polovine, a za razdoblja u kojima osiguranik nije ostvario staž osiguranja.

 

(4) Kada je osiguranik bio osiguran u državi s kojom je sklopljen ugovor o socijalnom osiguranju, pridodani se staž određuje razmjerno udjelu mirovinskog staža koji se računa prema ovome Zakonu i ukupnoga mirovinskog staža obračunatog pribrajanjem staža iz odnosne države, a u skladu s ugovorom o socijalnom osiguranju s tom državom.

 

 

 

Pridodani staž možeš izračunati s programom za računanje trajanja staža s Esadove Web stranice:

 

http://srumetalac.freehostia.com/index.php?option=com_remository&Itemid=48&func=select&id=2

 

Iako na konačnu visinu kumulirane mirovine najviše ima utjecaj mirovinski faktor i postotak vojni-civilni dio.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija