Jump to content

Tvrtkova bez Hrvi


anonimno

Preporučene objave

Ja sam bio u Tvrtkovoj 09.01. 2007.Ponesi sve papire (orginale i kopije) i nista se ne boj.Sve je gotovo za 5 min .Mene nije ništa pitala samo sam joj ostavio papire koje nije imala.Onda čekaš privremeno rješenje,pa glavno rješenje o mirovini.Na svako rješenje imaš pravo žalbe.Želim ti sreču trebat će ti. Pozdrav!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo ja mogu reći iz vlastitog iskustva. Točno je da sve traje pet minuta i ona doktorica medicinski vještak jako ljubazno komunicira, ali ne želi reći koliki je ona omjer odredila i radi li se o općoj ili profesionalnoj nesposobnosti, već samo naglasi da zadnju riječ ima Ministarstvo branitelja. Uglavnom sve su škrtiji i škrtiji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa svi mi skupa ustvari kratimo vrijeme cekajuci nekakvo rjesenje ili poziv, a zahvaljujuci opcem napretku telekomunikacija, ovo je jedan od najjeftinijih sportova - bolje nego birtija i beskonacne rasprave koje neminovno vode do vjerojatnosti fizickog obracuna proporcionalnoj kolicini ispijenih piva ili vec necega...

 

:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D

 

a osim toga prolupali zenge se najbolje osjecaju sami sa svojim mislima... (bar ja)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma vidio sam ja to davno, to nema nigdje da se na jednom kraju tako male drzave kao sto je nasa ne moze disati od granata, a na drugom, 200 km dalje se dogadja prvobitna akumulacija kapitala, ali ne po Marx-u....

 

ma, tog se ne volim ni prisjecati, bolje da sutim.....

 

samo jedno stoji - uvijek i svagdje su nakon rata ratni profiteri visili, ali valjda smo mi nesto posebno.... ili ih kod nas nije ni bilo :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da ti nest kažem,da krivi ljudi vuku konce pa neke notorne činjenice ne mogu povući pravne konzekvence,odnosno nema pravde potkrijepit ću to primjerom a ima ih more.Odredi narodne zaštite u zagrebu i u osijeku i okolici nisu imale istu funkciju uratu,u zagrebu ih zovu seoske straže,a šta da radiš kad je tvoja seoska straža na obali drave koja je slučajno prva crta obrane prema okupiranoj baranji pa ti dođu pijani četnici s one strane,ispale par tromblona i zbrišu a ti sa m 48 štrikaš oće ti šta past na glavu,20 god,početak rata, seoske straže?????????'''' :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma znam ja to, ja sam iz osijeka.... i bio sam u NZ pa smo izmijenjivali floberice kad smo isli setati po gradu jer drugo nismo imali.... a u gardu nisi mogao jer ni oni nisu imali oruzja dok se nismo natovarili iz onih skladista u Vladislavcima ..... ne zelim potcjenjivati nikoga tko je bio ukljucen u bilo kakav oblik otpora, ali kad ne postavis granice, to ti se onda preslikava na sve - na invalidnosti, na mirovine, na dionice, i odjednom su u teskoj manjini oni koji nisu bili u uniformi i pod oruzjem - pa, odakle nam samo toliko oruzja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam dali populacija branitelja zna da je rojs2-3 godine vodio kao inžinjerijsku bojnu koja je gradila auto -put iza zagreba,ali nisu znali da uopće nisu u vojsci više nego ih je kao vodio u svojoj firmi, ali nije ni to nego isplata plaće na gradilištu iz torbe,a kad se zakompliciralo pokupio sve strojeve,koji su bili vlasništvo morh-a naravno i sve za bosnu-firma monitor.Novi damperi,utovarivači ibageri ,mađu njima i onaj najveći buldožer što gura 5-6 kubika,sve za bosnu......nakon nekoliko mjeseci novi hammer pred saborom.......strašno..... :bonk:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemojte krivo shvatiti, ali ovakve objave vam neće pomoći ni u Tvrtkovoj, ni na bilo kojoj komisiji, a niti će koristiti vašem ozdravljenju. Ovaj forum bi trebao poslužiti svima nama braniteljima da jedni drugima ukažemo na put što boljeg rješavanja naših zakonom zajamčenih prava. Ovo pišem najdobronamjernije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u potpunosti se slazem s tobom, ali, i mi smo ljudi, ovo je bio samo trenutak slabosti..... evo, ja necu vise....

 

ma jutros sam nesto opet malo kopao po zakonima, pravilnicima i tumacenju zakona koje su pisali pametni ljudi pa me puko neki smijeh....

 

sto vise gledam to gradivo, to mi je jasnije da puno stvari nema veze sa zdravom pamecu. u zakonu pise jedno, pametni ljudi to protumace i napisu naputke i smjernice, a moj referent kad racuna mirovinu napravi po svom i mos se j... i on je u pravu, jer on ne proucava naputke vec samo pise rjesenja... a usmeni naputak im je svima da nas sto vise zastekaju jer drzava nema novaca..... i sto onda da radim? da placem, bacim se s prozora ili da kupim rolex, odem u operu dogovorit prodaju neke firme ili da mi malo neka plese u krilu? samo ne onakva, dotle jos nisam dosao..... :-D

 

ali, evo, prestajem...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma sve je u redu dragi prijatelju, zato smo svi ovdje skupa i pokušavamo pomoći jedni drugima. Dobro je Mrljavac sada napisao da se malo udaljavamo od tema. Ako mogu komentirati tvoju zadnju objavu, ti si napisao da si još u vojsci, tj znači da si DVO, a da se brineš o mirovini kolika će ona iznositi. Svi mi moramo odlučiti što želimo. Želimo li raditi ili to više ne možemo, pa onda idemo u mirovinu. Ako se ti nalaziš u ovom drugom dijelu rečenice, moj ti je savjet da odeš na bolovanje jer je to prvi i to mali korak ka mirovini.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam već godinu dana na bolovanju,a opet nemam dovoljno staža da odem u 6a,dobim oko 2500 kn mirovine i otpremninu od 70 000 kn,nego se bojim da neću uspjeti dobiti invalidnost pa će me umiroviti po točki 11 obolio u službi,gdje nema otpremnine samo ona 3 prosjeka i sa samo stažom od 15 g u vojsci to bi moglo bit i manje od 2000 kn eto ..............pa kak čovjek neće bit van sebe ,a vjerujem da je takvih ovdje ko ja more.....pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gledaj ,ovako:nije sve tako crno ili možda i je:Ako ideš po čl.11 u invalidsku mirovinu onda čekas vjestačenje u TVrtkovoj i na osnovi vještačenja dobivas opću ili profesionalnu nesposobnost za rad i postotke u njima (vojni i civilni dio)E ,sada ako dobiješ rješenje o profesionalnoj nesposobnosti za rad,tada imas pravo na otpremninu od 6 bruto plača i 525,00kn po mjesecu sudjeluvanja u DR.S tim da pišeš zamolbu MORH-u za isplatu otpremnine po prof.invalidnosti.

Ne srljaj za otpremninom jer treba na veštačenju dobiti opću nesposobnosta.Tada je mirovina veća ,ali dobivas samo onih 10 000,00 kn pri islasku iz MORH-a .

Pozdrav svima na braniteljskom forumu!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uh puno hvala na pomoći,puno si mi pomogao u sagledavanju nekih stvari,što se tiče opće ili profesionalne nesposobnosti,meni je dosta profesionalna,mislim da stvarno nisam toliko dobio po živcima da odem pod opća a i bojim se za vozačku,samo nek mi daju što je moje nije moguće da moje tijelo (ili um) nije oštećeno za 6 godina ratovanja ,i to kakog ratovanja,i 15 g profesionalnog

služenja u gardijskoj brigadi ,uz sva ona sranja,straže terene,gađanja psihofizičke provjere,vježbe itd,dakle 20 %invalidnosti,dragovoljac,preko 60 mj rata 15 g staža nek imam oko 3000 ja prezadovoljan.Stvar je u tome što se bojim da će me izigrat kao što nas je ova država izigrala mnogo puta pa ću se morat sudit,kako to već ide i onda dobiješ onaj osjećaj ,pa šta je meni ovo trebalo,kud sam išao uopće prije 15 g na ovu stranu,kud nisam skrenuo u životu na neku drugu stranu a ne bit profesionalni vojnik,kao imat ćeš neku sigurnost,kad ono...................

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja nisam bio kod županijskog vještaka. Bio sam samo na MUP-ovoj zdravstvenoj komisiji, gdje su me proglasili nesposobnim za policajca poradi oboljenja tjekom obavljanja službe za vrijeme Domovinskog rata. Eto, i nigdje više nisam bio što se tiče komisija jer za HRVI još čekam poziv, a sada su me pozvali u Tvrtkovu 5 u Zagrebu- mirovinsko, ali kod nikakvog županijeksog vještaka nisam bio, pa zato i pitam jel sam možda trebao ići kod njega, da li kod njega savtko ide, mislim ja nisam pa mi je on totalna nepoznanica.

 

Da, a ovo pod odlikovanja sam mislio na ova željeza koja sam dobio.

 

Znači ovima u Tvrtkovoj nosim samo medicinsku dokumentaciju, ništa drugo ?

 

esad je napisao:

samo lječničku dokumentaciju koju si sakupio poslije pregleda kod županijskog vještaka.

nego šta ti je to "odlikovanja"?

 

:-?:-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nije mi jasno da nisi išao kod županijskog vještaka, to prvi put čujem. možda si iz zagrba pa zbog toga...a vezano za dokumentaciju bit če ti lakše kad ti objasnim svoj primjer:

poslije šarengradske pu je poslala dokumentaciju, lječničku, ratni put, potvrde branitelj dragovoljac itd županijskom vještaku od kojeg sam dobio poziv za pregled.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zkova je napisao:

E ,sada ako dobiješ rješenje o profesionalnoj nesposobnosti za rad,tada imas pravo na otpremninu od 6 bruto plača i 525,00kn po mjesecu sudjeluvanja u DR.S tim da pišeš zamolbu MORH-u za isplatu otpremnine po prof.invalidnosti.

!

 

Jel ovo pravo imaju svi branitelji, mislim na MUP-ovce jel to vrijedi i za nas MUP-ovce koji odlazimo u istu mirovinu ( invalisdku prijevremenu ) ?

 

Najviše me zanima ovih 525 kuna po mjesecu provedenom u DR imamo li i mi pravo na njih ?

 

:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

esad je napisao:

možda si iz zagrba pa zbog toga...a vezano za .

 

Jesam iz pu zagrebačke sam , a živim u vel. gorici.

 

Pa kakve to veze ima ako jesam iz zagreba, što to znači, da ja ne moram ići županijskom vještaku, da moram ići , da je to bolje što nisam išao, da je gore po mene što nisam išao županijekom vještaku.

 

Evo kažem dobio sam poziv za Tvrtkovu - mirovinsko i što sada mogu očekivati ? Kakakv je tamo postupak i što oni tamo određuju i da li uopće što određuju ? Ne razumijem ?

 

:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nadam se da će se neko javiti tko više zna o tim vještacima, ali izgleda da je moja pretpostavka bila točna jer moja su saznanja da u cijeloj hrvatskoj ima 18 pomno odabranih vještaka koji šalju predmete u tvrtkovu a s obzirom da si ti u blizini tvrtkove ideš tamo vještaku a taj vještak proslijeđuje papire toj komisiji što mi svi nazivamo tvrtkova, jesi li skužio...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

esad je napisao:

s obzirom da si ti u blizini tvrtkove ideš tamo vještaku a taj vještak proslijeđuje papire toj komisiji što mi svi nazivamo tvrtkova, jesi li skužio...

 

Znači ipak idem tom Županijskom vještaku ?

 

A šta se radi kod njega i koliko to traje ?

 

Daj mi malo objasnite da se ne bi našao u neobranom groždju! Jel on gleda samo papire ili cijeloga tebe ( mislim skineš se pa te pregledava ) ?

 

Razumijete, ništa ja to ne kužim. Kažem dobio sam taj poziv za Tvrtkovu 5 - mirovinsko, e šta će mi tamo raditi kada dodjem - koji je postupak ?

:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dobro da si me to pitao, negdje sam na forumu ovo ispričao ali nema veze ponovit ću:

tako sam se ja raspitivao šta treba nositi kod vještaka i jedan kolega veli meni da je kod vještaka sva medicinska dokumentacija koju je doc poslao a ako imam što novo od dokumentacije da to iskopiram ovjerim kod doca i ponesem sa sobom.

i još ti on meni veli da je vještak doktor i da te on pregledava ako imaš neke ozljede u svom radnom periodu.

to ti ja nisam kolegu ozbiljno shvati da te vještak pregledava i ja ti na dan poziva odem vještaku a taj dan sam radio nekakve kučne radove, laminati i te stvari. doš'o ja tamo a veli meni ženska molim vas skinite se ameni čarape ko' da sam po ugljenu hodao.... :oops:

dakle da skratim, vještak če ti pitati o svim bolestima i ozljedama koje nađe u lječničkom kartonu, na njegova pitanja odgovaraj istinite podatke, nikako nemoj nešto izmišljati i to zapamti, nemoj previše sa njim ulaziti u razgovor i odgovar kratko i jasno. ako si imao nekakvih tjelesnihozljeda koji se nalaze u kartonu, naprimjer kao ja ozljedu skočnog zgloba on to pregledava i pita te da li te to boli i te stvari a ti češ odgovoriti onako kako sam ti savjetovao, meni je čak mjerio operacijski rez.

kad bude gotov sa tobom reći će ti da se obučeš a ti dok se oblačiš probaj škicnuti šta ti je zaokružila, ako ne vidiš pitaj svog doca jer će on dobiti taj dokument službenom poštom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Registrirah se i ja napokon. Postavio sam to o Tvrtkovoj i zahvaljlujem svima na trudu. A sad: koliko se čeka na rješenje iz Tvrtkove? Imam malo jaču šifru F62.0 , nažalost, pa se nadam općoj. Jel' opravdana nada? Po čl.11. sam umirovljen kao DVO i dobio otpremninu nešto manje od 10000 kn.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za koji vremenski period se to sazna?

 

Kažeš da to mogu vidjeti od ( kod ) svog doktora, za kojje vrijeme , koji vremneski period ? Ako ne uspijem " škicnut "i, jer sam skužio da ti ovi na mirovinskom vještaci neće reći ? ! ( opća ili profesionalna - rat - mie- omjer ) kako ču skićnuti ?!"

 

Inače puno hvala

 

esad je napisao:

dobro da si me to pitao, negdje sam na forumu ovo ispričao ali nema veze ponovit ću:

tako sam se ja raspitivao šta treba nositi kod vještaka i jedan kolega veli meni da je kod vještaka sva medicinska dokumentacija koju je doc poslao a ako imam što novo od dokumentacije da to iskopiram ovjerim kod doca i ponesem sa sobom.

i još ti on meni veli da je vještak doktor i da te on pregledava ako imaš neke ozljede u svom radnom periodu.

to ti ja nisam kolegu ozbiljno shvati da te vještak pregledava i ja ti na dan poziva odem vještaku a taj dan sam radio nekakve kučne radove, laminati i te stvari. doš'o ja tamo a veli meni ženska molim vas skinite se ameni čarape ko' da sam po ugljenu hodao.... :oops:

dakle da skratim, vještak če ti pitati o svim bolestima i ozljedama koje nađe u lječničkom kartonu, na njegova pitanja odgovaraj istinite podatke, nikako nemoj nešto izmišljati i to zapamti, nemoj previše sa njim ulaziti u razgovor i odgovar kratko i jasno. ako si imao nekakvih tjelesnihozljeda koji se nalaze u kartonu, naprimjer kao ja ozljedu skočnog zgloba on to pregledava i pita te da li te to boli i te stvari a ti češ odgovoriti onako kako sam ti savjetovao, meni je čak mjerio operacijski rez.

kad bude gotov sa tobom reći će ti da se obučeš a ti dok se oblačiš probaj škicnuti šta ti je zaokružila, ako ne vidiš pitaj svog doca jer će on dobiti taj dokument službenom poštom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija