Jump to content

Kako se zaposliti sa diplomom pravnika?


anonimno

Preporučene objave

Zanima me kako ste vi riješili problem zapošljavanja. Ja već dugo vremena tražim nekog tko bi me zaposlio, makar i kao volontera( kako bi odradila praksu potrebnu za pravosudni )ali nemam uspjeha. Obišla sam skoro sve moguće odvjetnike, sudove, javljala se na razno-razne natječaje, ali ništa. Već sam izgubila svaku nadu da ću ikada raditi u struci-kao diplomirani pravnik. Nažalost živim u gradu u kojem se nalazi Pravni fakultet, pa je i konkurencija ogromna. Javite se i vi koji imate ovaj problem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav nezaposlenim pravnicima! Isti problem i kod mene. Bezbroj poslanih zamolbi na koje nisam ili jesam dobila, naravno negativan, odgovor. Već sam sedam mjeseci prijavljena na Zavod za zapošljavanje pa ni od toga nikakve koristi. U mom gradu jednostavno nema posla za nas ukoliko nam roditelji ili rodbina nisu netko ili nešto u pravnoj struci!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragi pravnici i pravnice,

Možda će zvučati prepoznato ali stvarno vam ne preostaje ništa drugo nego biti uporan, strpljiv i čekati pravu priliku i javljati se na sve moguće natječaje, bez ikakvih predrasuda da za neke poslove treba veza.

Istina je da je lakše bez poznanstva i veze dobiti posao u gospodarstvu nego na sudu ili kod odvjetnika. Znam da je teško biti strpljiv kad ne radiš ali svatko od nas dobije priliku kad tad, samo ju treba prepoznati.

U međuvremenu vam toplo preporučujem da poradite na stranim jezicima ukoliko barem jedan ne znate aktivno, te se osposobite za rad na računalu.

Sa diplomom pravnog fakulteta, aktivnim znanjem barem engleskog jezika i osnovnim znanjem rada na računalu posao bi trebao upaliti za početak barem u nekoj privatnoj firmi.

Sretno!!!

:-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Posao sam dobio nakon 6 mjeseci od diplome, bez veze i urgencija, napisao sam 50-ak molbi, nasumce zvao potencijalne poslodavce(posebno odvjetnike-vole se osjecat jako vazni kad ti njih zoves), u par mjeseci nakon zaposljavanja dobio sam poziv od jos 4-5 poslodavaca-nekan kasno pale, a nakon 6 mjeseci sam i promijenio posao pa sad radim ono sto je san svakog mladog pravnoka.

Ustrajte i sretno, jer posla I M A !!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija