Jump to content

???? pseca mama?????


anonimno

Preporučene objave

Zivimo u zajednickom stanu s svekrvom koja je prosli tjedan iz cista mira zvala policiju i optuzila vlastitog sina (mog supruga) "nesto je cackao po struji-osiguracima i ne mogu ukljuciti ves masinu". Da bi policajci vidjeli s kim imaju posla, ukazali joj da ih vise ne zove za takve gluposti i da bi mi nju mogli tuziti za maltretiranje a ne ona nas.

Kod odvjetnika nema pomoci, stan je premali da bi se podjelio na samostalne smislene cjeline jer ima vise nasljednika a po pitanje nje isto nema pomoci. Godinama vec trpimo raznorazne scene iz cista mira. Ostala njena djeca su se makla a mi jos nemamo mogucnosti.

biljezim se s stovanjem

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jako ružno!Kaj je ona u vašem prostoru ili...? Kak se usudite tako govoriti o svekrvi?Imate li vi djece i mislite li da bute sutra bolji na svojoj imovini?Svi starci imaju onaj sistem: neće nitko moju muku uživat!Svi, pa sutra i vi!

Imam p uno iskustva, raznih, no uz dužno poštovanje prema starijima koji su ......svakakvi, i moja mamam je bila i svekrva...Ali seljaci su vam to riješili onak kak treba! Moje je moje, ak si na mom bu po mom i kvit.

Ja vam uvijek velim : kak sam sposoban tak imam! Nisu ni ti starci krivi kaj nekaj imaju, pa čekajte red.

Ljuto, ali uvijek se postavljam u takovu situaciju.Imam kćer, dobro je dok ne bu došel zet! E sad, jel bu on dobar (meni naravno) njoj bude ak ga je izabrala.

Kraće: stičemo sa pomoći ili ne roditelja, kad smo u gabuli onda se pitamo kaj su još živi, kaj rade tu kad su sve prošli i imaju 60 - 92 godine.Isto ćemo raditi djeci, priznali sada ili ne u nekom obliku.

Mladi trebaju biti sami.Teško im je, ali plati svoju slobodu i mir.

Sve sam to prošla i sad nakon 30 g bedinam njegove starce, jer i ja sam" stara" generacija kaj nema velku mirovinu pa se iz komfora moraš vratit na selo (u polukomfor), ali kaj? Nemremo im plati njegu 24 sata, niti dom pa bum to odradila.

Malo poštovanja prema starcima kaj su nam dali sve kaj su mogli kao i mi svojima kaj dajemo.

Djeca i roditelji su vam najsebičnija stvorenja. Ziher.

:amen:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

S duznim postovanjem, naslov topica pod kojim ste postavili pitanje je vrijedjanje ljudskog dostojanstva, bez obzira zbog kakvih razloga ste ogorceni.

 

Ako Vam je zaista takva situacija kakvom je prikazujete, pronadjite stan u kojem cete moci zivjeti i placati stanarinu i troskove, a svekrvu pustite neka uziva u svom miru (mozda joj jedino upravo to i treba - mir).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, posto zakljucujem da ste malo stali na loptu cini mi se da vrijedi pojasniti: vlasnica je mnogobrojnih nekretnina (ne zelim razglabati o tome da li je trebala nekom nesto dati ili ne - naravno to je njeno vlasnistvo i moze to da ostavi svome keru Zuziju ako hoce - to sam apsolvirala) nego kako da se izoliramo od nje. svaki tjedan nas posjeti bar jedanput i napravi scenu.

Ako ste gledali onaj film Cable gay (joj ne znam kako se pise) - tocno onako ponasanje- prodiranje u sve sfere naseg privatnog zivota.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tj nije samo ona vlasnik stana ali cu ga morati napusti jer je neizdrzivo.

Bez njenog pristanka (a ne da) ne mogu adaptirati stan, podove smo mi mjenjali, sve troskove mi placamo "pa ja tu ne zivim - to su njene rijeci" a ako ne platim struju meni ce istekati a ona moze u jednu od te 3 kuce pa je nije briga. Ne placa vodu,komunalije....

Zivimo u 2 sobe i zajednicki wc.......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pročitajte svoj prvi post pa će te vidjeti da u njemu ništa niste rekli..ni čija je kuća, stan što već, tko sve dijeli i zašto se dijeli, temeljem čega..

najbolje je kad netko napiše pričicu koja je prije za arenu ili moju sudbinu..

dajte ženo ako želite pomoć onda i ispričajte bitne stvari a ne ove srcedrapateljske pričice..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Daj covjece 2 put sam napisala da ja i suprug imamo 1/4 a ona isto tako 1/4.

 

Prvi post je bio sarkasticna konstatacija ali interesantno je da i na osnovu toga Gaiusel je odmah stao na njenu stranu - jadna starica treba samo svoj mir tra la la dok nije cuo da starica ima i ostale nekretnine gdje moze slobodno da uziva u miru unedogled - toliko da se prosto zazeli kontrasta pa dodje ovamo da ga stvara.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dajte ženo ako želite pomoć onda i ispričajte bitne stvari a ne ove srcedrapateljske pričice""

 

 

A ako te smeta nemoj citat. Nisu ovo srcedrapateljske price a la Arena nego istinite. Bila sam 2 puta kod odvjetnika i nema pomoci.Kaze nemozete nego ju trpiti takvu kakva je.

Nazvao ju moj otac da pita zasto nam je zvala policiju:"Eto iz inata,rekla sam da cu zvat i to sam i napravila."

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...Bila sam 2 puta kod odvjetnika i nema pomoci.Kaze nemozete nego ju trpiti takvu kakva je.

 

eto, pametan čovjek..

i ja kažem-šutite i trpite, a ako ne možete, može selidba, pa čekajte da žena umre i onda dijelite, nasljeđujte ili što već..

samo, i tada će se već pojaviti netko da mrsi račune, jer kod vas očigledno nešto ne štima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Napisali ste u prvom postu :

 

Citat :

 

"

???? pseca mama?????

 

Zivimo u zajednickom stanu s svekrvom koja je prosli tjedan iz cista mira zvala policiju i optuzila vlastitog sina (mog supruga) "nesto je cackao po struji-osiguracima i ne mogu ukljuciti ves masinu". Da bi policajci vidjeli s kim imaju posla, ukazali joj da ih vise ne zove za takve gluposti i da bi mi nju mogli tuziti za maltretiranje a ne ona nas.

Kod odvjetnika nema pomoci, stan je premali da bi se podjelio na samostalne smislene cjeline jer ima vise nasljednika a po pitanje nje isto nema pomoci. Godinama vec trpimo raznorazne scene iz cista mira. Ostala njena djeca su se makla a mi jos nemamo mogucnosti.

biljezim se s stovanjem

 

"

 

Komentar :

 

... iz niceg u opisanom nije vidljivo da svekrva raspolaze drugim nekretninama u kojima moze normalno zivjeti i stanovati, dapace, ispada (a tako i pise) da zivite zajedno ("stan je premali ..."). Zanimljivo je da tvrdite da ima vise nasljednika (zasto svi onda ne zive u istom stanu, ionako je premali ?) ... zasto se sa ostalim nasljednicima onda ne dogovorite (zajedno) da se stan proda te novac podijeli prema pripadajucim omjerima ?

 

Prvo vijedjate osobu (suprugovu majku) - bez obzira na razloge Vase ljutnje - a zatim ne navodite niti pola od potrebnih podataka za iole ozbiljniji odgovor.

 

Zbog pitanja koje je bilo postavljeno kako jest, proizlazilo je da svekrva nema gdje stanovati, osim u tom malom stanu, a cijeg je vlasnik u 1/4. Dakle, ostali nasljednici su vlasnici preostalih 3/4 ali se ne mozete dogovoriti ocito oko nicega. Stoga je moj odgovor slijedom cinjenica glasio (kopipejstam) :

 

Citat :

 

"S duznim postovanjem, naslov topica pod kojim ste postavili pitanje je vrijedjanje ljudskog dostojanstva, bez obzira zbog kakvih razloga ste ogorceni.

 

Ako Vam je zaista takva situacija kakvom je prikazujete, pronadjite stan u kojem cete moci zivjeti i placati stanarinu i troskove, a svekrvu pustite neka uziva u svom miru (mozda joj jedino upravo to i treba - mir)."

 

 

Komentar :

 

U osnovi, tako je ispalo iz Vaseg posta - zivite zajedno, svekrva radi scene, nasljednici ste, ali ne cijelog stana, nego 1/4, znaci i ona ima udio u tom stanu ... i sto sad ? Vi se svi ostali kao nasljednici ne mozete dogovoriti, a ona Vam radi scene (ne zaboravite, niste napisali da svekrva ima jos cijelu hrpu stambenog prostora) ... pa ako Vi mislite da sam ja na "njenoj" strani i da radim "kontraste", pa sto ju onda Vi vec niste izbacili na ulicu, kao psa, kad je "pseca mama", zasto se onda uopce mucite postavljajuci pitanja na ovom forumu ? Vas odnos prema njoj pokazuje dovoljno - nemate postovanja prema svekrvi, kakva god ona bila. Svaki covjek je zasluzio odredjeno postovanje ! A ako imate lose misljenje o njoj, u redu, iznijeli ste ga, ali ne trebate vrijedjati njezino dostojanstvo kao osobe ! Da ovo ona procita i sazna Vas identitet, ako niste znali, u najmanju ruku Vas moze tuziti za uvredu, vrijedjanje i slicno ... a ako se tako odnosite prema njoj i u stvarnosti, onda nije ni cudo da se ona odnosi tako i prema Vama ! Dajte, razmislite malo ...

 

Upravo zato sam i mislio da imate takve (ili slicne) odnose sa Vasom svekrvom. Izbaciti je ne mozete (zapravo, cak ni ne stanuje sa Vama, sto smo tek kasnije saznali - pa je nemate niti otkuda izbaciti), dapace, ona moze izbaciti Vas - jer, kao sto se Vi mozete odluciti (zajedno ili bez njih) na prodaju nekretnine temeljem svojeg suvlasnickog dijela na nekretnini, tako to moze uciniti i - ona ! Niste razmisljali o tome ?! Dobro jutroooo !

 

Ako ste "na ratnoj nozi", napustite stan, uzmite si "neovisan" stan, a ovaj, ciji je izmedju ostalog i Vase vlasnistvo, prodajte ! Da li Vam se svidja ovakva konstrukcija ? Ne ? A zasto ? Stan ionako nece biti u cijelosti Vas nikada (osim ako ne otkupite suvlasnicke dijelove od ostalih nasljednika i od svekrve).

 

Jos nesto ... da li mislite da cete se prodajom stana ili preseljenjem u podstanarski stan rijesiti svekrve ?

 

Da li to zaista mislite ?

 

Pa ona je majka Vaseg supruga ! I sto sad, hocete od nas recept kako da majka ne smije doci u kucu (stan) vlastitog sina i snahe ? Ona ce doci taman Vi bili i na kraju svijeta, ako zaista zeli vidjeti Vaseg supruga, svojeg sina !

 

Mislim da svi skupa trebate debelo o svemu porazgovarati. Ako zelite svog supruga samo za sebe, njegovu majku ni blizu, sorry, to je Vasa osobna stvar i nitko se nema pravo tu petljati, ali to morate rijesiti sa njim i sa svekrvom.

 

Nakon svega lijepo napisete :

 

Citat :

 

"Situacija je obrnuta ali nema veze. Covjek ste u godinama pa ste automatski na strani onog drugog.

Ta zena ima svoj mir u ostale 3 kuce gdje zivi sama."

 

Komentar :

 

Zasto ste uopce mislili da sam covjek u godinama ?

To samo dokazuje da donosite zakljucke poprijeko i na brzinu.

 

Kako to da sada ta zena odjednom ima tri kuce o kojima nista niste pisali u kojima zivi sama ? Kako to da u sve tri kuce zivi sama ? A iz prvog posta je ispalo da svi skupa zivite u malom stanu (...) ...

 

Automatski sam na strani onog drugog ?! Jako zanimljivo. Nisam ja ni na cijoj strani. Vi zelite svoj mir, Vi ste postavili pitanje kako to rijesiti ... Sto, mislili ste da ce Vam netko savjetovati kako joj zabraniti pristup Vasem suprugu, Vasem stanu u kojem zivite, kako cete je sprijeciti da Vam ulazi u stan i pravi cirkus ? Ma dajte, ohladite se malo i ozbiljno razmislite !

 

Zatim odgovarate drugima, stavljajuci i moj odgovor u cijeli kontekst :

 

Citat :

 

"

Daj covjece 2 put sam napisala da ja i suprug imamo 1/4 a ona isto tako 1/4.

 

Prvi post je bio sarkasticna konstatacija ali interesantno je da i na osnovu toga Gaiusel je odmah stao na njenu stranu - jadna starica treba samo svoj mir tra la la dok nije cuo da starica ima i ostale nekretnine gdje moze slobodno da uziva u miru unedogled - toliko da se prosto zazeli kontrasta pa dodje ovamo da ga stvara.

"

 

Komentar :

 

Nisam se ja zazelio kontrasta da ga stvaram, kako Vi kazete, nego ga stvarate Vi, svojim nepotpuno obrazlozenim pitanjima, dopunjavanjima cinjenica prema tijeku rasprave - a zasto si onda niste dali malo vise truda na pocetku, objasnili cijelu situaciju detaljnije, pa bih i ja izmedju ostalog odustao od odgovora na pitanje i komentara, jer o situaciji u kojoj se nalazite mozete odluciti samoo zajedno Vas suprug i Vi i nitko Vam drugi tu ne moze pomoci !

 

Osim toga, posebno iritira Vas ton, "pseca mama" ... da Vas suprug zna da ga nazivate psom, njegovu mamu odgovarajucim spomenutim nadimkom, nisam bas siguran kako bi zavrsio njegov razgovor sa Vama - osim ako si to dopusta, kao i sve ostalo.!

 

Na kraju ostavljate odgovor ...

 

Citat :

 

Re: vidis..

 

Hvala na "savjetu" a ni kod tebe podebelo nesto ne stima kad nemas uvidjajnosti (ne trazim suosjecanje niti stajanje na moje stranu) da vidis da sam na rubu. Jedno desetljece vec trpim i ocito je da ne mogu vise."

 

 

Komentar :

 

Ja Vam mogu vjerovati da ne mozete vise ovako i da trpite jako dugo, sto je izazvalo kod Vas "revolt" do te mjere da ne birate rijeci.

 

Ali, ovakvim tonom i postupanjem, samo pogorsavate situaciju. Ni sa kime na ovaj nacin necete uspjeti normalno voditi razgovor niti rjesavati probleme.

 

Problem morate prvo rijesiti sami sa sobom - odluciti sto zelite. Kada to napravite, tada je na redu razgovor sa Vasim suprugom. Oboje morate imati isti stav i donijeti zajednicku odluku o tome sto cete napraviti. Rjesenja ima vise, ali niti jedno nece biti dobro ako ne popricate ozbiljno sa svekrvom, zajedno. Kako god taj razgovor zavrsio, morate slijediti svoje odluke, zajedno. I po mogucnosti - bez vrijedjanja sa Vase strane. Da je svekrva bila ta koja je postavila pitanje o tome sto da napravi s Vama i Vasim vrijedjanjima, k tome jos i javno, dobila bi cijelu hrpu odvjetnika koju bi je odmah zastupali sa zadovoljstvom protiv Vas. Da li uvidjate u cemu grijesite ? Ako ne, onda cu Vam jos jednom ponoviti - donesite odluku zajedno, Vas suprug (ne pas, nego suprug) i Vi - porazgovarajte ozbiljno prvo Vas dvoje zajedno, zatim sa njegovom (ne psecom, nego njegovom) majkom. Kako god razgovor zavrsio, budite dosljedni u provodjenju odluke i tu nocnu moru skinite razgovorom sa vrata za sva vremena. Jedino razgovorom i dogovorom, pomirite se, neka njen sin (Vas suprug) makar ode k njoj, Vas neka ostave na miru, a Vi, kad malo "ohladite", zajedno je posjetite s njim, pa ce i ona uvidjeti s vremenom da je pogrijesila.

 

Rekao sam Vam sve sto mislim, otvoreno.

 

Da budem iskren, na ovu temu vise ne mislim ulaziti, cak me vise ni ne zanima Vas odgovor.

 

Ako zelite razmisliti, razmislite, ako zelite citati, procitajte ... sve je samo na Vama.

 

Cut cete i druga misljenja, a odluku donesite sam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

... posto je malo duze pisanje potrajalo, nisam primijetio da sam "odlogiran ..."

 

Prema tome, moj potpis na ovaj duzi odgovor je ...

 

GaiusI.

 

P.S. Posto mi je odgovor "odletio" pod Anonimno (nezeljeno), ne mogu ispraviti pogreske u tipkanju, pa bi ispravak u zadnjoj recenici trebao glasiti ...

 

... sami.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Draga Gospođo, pa vi ste se u nepunih dan i pol uspjeli naljutiti na ljude koji su Vam pokušali svojim dobronamjernim savjetima pomoći, pokazati svu negativnost koja iz Vas izvire, pa nije ni čudo što ste se doveli upravo u situaciju u kojoj se nalazite, nadam se da će moderatori izbrisati ovu objavu neovisno o tome što ste ih Vi, očito nezadovolni izostankom podrše od strane forumaša, tako uljudno zamolili. :evilw:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija