Jump to content

ptsp nakon 31.12.2005.


Dodadi

Preporučene objave

Pošto je zadnja dva dana došlo do malog "zastoja" na forumu za prava branitelja, evo još jedne dileme za raspravu. Treba li poništiti datum 31.12.2005. kao zadnji za prijavu HRVI-a na osnovu PTSP-a? Ako treba, što poduzeti, ne mislim na svakog posebno već npr. na razne Udruge, a ako ne, iz kojeg razloga ne? I molio bih da se držimo ove teme, a za druge nejesnoće možemo otvoriti nova "poglavlja". Pozdrav svakodnevnoj, ili svakonićnoj, ekipi na forumu!!!! :klanjam:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne samo to puno toga bi trebalo promjeniti, npr., i kriterije bodovanja po kojima su se dobili udjeli u fondu dionica, pa recimo i do samog broja branitelja ( osoba - ljudi ) koji se kao branitelji vode a nisu vidjeli neprijatelja niti metka.

 

Recimo konkretno policijski službenik koji je cijelo vrijeme rata proveo daleko od prve crte bojišnice u toploj kancelariji ima isti broj bodova kao i netko tko je isto to vrijeme proveo na prvoj crti bojišnice u rovu, zimi, mokar za novu godinu, božić i ostale blagdane, daleko od svoje obitelji a o tome da je imao više šanse izgubiti glavu nego dobiti na lottu neću ni spomenuti.

E to to je jedan od primjera, ima i drugih; recimo status dragovoljca ili branitelja ima također velik broj osoba, recimo vozači autobusa u MUP-u koji su po Zagrebu vozikali pitomce srednje škole MUP-a, pa mehaničari koji su mjenjali ulje MUP-ovim vozilima itd.... svi oni imali su značku a samim time i ovlašenja i vodili su se kao oružane snage RH.

 

Eto kada već pitaš, puno toga bi trebalo promjeniti ali bojim se....

 

:-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Treba li poništiti datum 31.12.2005. kao zadnji za prijavu HRVI-a na osnovu PTSP-a?

 

bez obzira sto me bas i ne volite, reci cu vam svoje misljenje - ne, taj datum ne treba ponistiti, negdje mora postojati granica jer cemo inace i ako ostavimo mogucnost da se u bilo kojem trenutku ili fazi zivota, svaki branitelj moze umiroviti, dobiti toliko umirovljenika da ih jednostavno necemo moci uzdrzavati!

 

morate znati da je zakon o braniteljima popis lijepih zelja, tu su se, prvenstveno iz politickih razloga, nadmetali tko ce vise dati braniteljima, a nitko nije pitao od kojeg ce se novca to realizirati i da li se to moze.

 

upravo zato, kada se budu dosezale kriticne mase, prava iz tog zakona ce se jednostavno ukidati svima ili smanjivati, opet svima.

 

tocno to vam se dogodilo sa upisima na fakultete! sve je ok, dok masa ne ucini stvar neodrzivom, znalo se da je ta odredba neustavna i prvog dana tog zakona, ali se nitko nije bunio dok se moglo izdrzati.

 

i da vas pitam, ako se vas uopce nesto moze pitati a da se ne uvrijedite, koliko je tocno branitelja-invalida samo na racun ptsp-a, dakle ne brojimo ne samo tesko ranjene, nego barem okrznute pa koji bi pored toga imali ptsp.

 

dakle, samo i iskljucivo ptsp, koliko ih je?

 

koliko ja znam, psihijatrijski odjeli specijaliziranih bolnica poput popovace su doslovno prebukirani!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jednostavno radi se o nerazumjevanju i sasvim suprotnim pogledima na ono što je nas dovelo do bolesti. Neću odgovarati na pitanja koja si postavio, daleko da tvoje činjenice nisu djelom istinite, i sami se borimo protiv onih koji su tijekom proteklog vremena dobili nezaslužene mirovine i RVi-e , ali svakako moraš shvatiti da su ljudi s posljedicama PTSP-a neminovno bolesni i na cijeli niz drugih bolesti ( dijabetes, štitnjača, aritmija ) i drugo, a uz sve terete koje su prenesli na leđima i prevare koje su tijekom rata i radnog vijeka doživjeli od foteljaša

, rukovodioca i ostale birokracije, nalazimo utjehu na ovim stranicama gdje se između ostalog i informiramo o onome što su neki davno prije već zasluženo ili ne već i ostvarili. Jednostavno matematički rečeno uloženo tijekom rata , mislim na zdravlje i dr. i sadašnja situacija u kojoj se nalazimo je u velikom nesrazmjeru, što konačno nažalost nerijetko dovodi i do samoubojstava branitelja bez obzira koji su status i prava ostvarili do sada i što ostavljaju za sobom. Vjeruj mi ovo znaju naše obitelji koje žive sa nama ovakvima, jer kada pukneš ko kokica ne misli se više na ništa.

Dobronamjerno ili ne tvoji su komentari znali iziritirati poneke forumaše ali svakoko shvati da nemožeš generalizirati i trpati nas sve u isti koš,te ovo shvati kao molbu za konkretiziranje slučaja od slučaja. Sudbine su nam različite, ali nam je cilje od 90. - 95. bio isti, sada da li imamo cilj, da li ga i tražimo i hoćemo li ga uspjeti naći uvelike ovisi i o ovom forumu i ljudima na njemu, a ti se prema istome odnosiš i dušebrižnički osvrćeš na materijalna davanja za hrv. branitelje koji nisu

štedili niti novac da kupimo kakvo takvo oružje kada su nam obitelji i domovi bili ugroženi, zdravlje kada smo bili u najboljim godinama života ... Neznam, oprosti ali nemam više volje za objašnjavati. Lijep pozdrav i ugodna ti noć jer su moje svake noći neizvjesne. Hvla na dobronamjernim komentarima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

ne, taj datum ne treba ponistiti, negdje mora postojati granica jer cemo inace i ako ostavimo mogucnost da se u bilo kojem trenutku ili fazi zivota, svaki branitelj moze umiroviti, dobiti toliko umirovljenika da ih jednostavno necemo moci uzdrzavati!

 

 

Oboljenje od PTSP-a može se pojaviti bilo kada, mislim za to se ne može podvuči granica, netko može oboljeti nakon godinu dana od proživljenog stresnog događaja a netko i nakon 30 godina tu nema pravila.

 

A što se tiče vašeg mišljenja da branitelji koji imaju status HRVI-a da baš svi oni idu i u mirovinu e tu se jako varate. Velik broj njih koji su HRVI i dalje rade ako se za to osječaju sposobnima i naravno da će raditi jer što vi mislite da su mirovine hrvatskih branitelja 10 , 20 30 tisuća eura ? Moj dragi gospodine ne znam da li ste vi hrvatski btranitelj, ja osobno mislim da niste jer da jeste znali biste što su sve Hrvatski branitelji - vitezovi prošli da bi mi svi napokon imali svoju državu.

 

A ova sića koja im se dodjeljuje prilikom odlaska u nekakvu od mirovina kada taj isti čovijek više nije sposoban zaraditi za život i prehraniti svoju obitelj, te čemu se vi protivite-- to vaše razmišljanje stvarno je smješno. Mogu vam sa sigurnošću potvrditi da niti jedan hrvatski branitelj ne bi otišao u prijevremenu mirovinu da mu se omogući dostojanstven posao i dostojanstvena plaća ( hoćete li vi omogućiti iti jednom Hrvatskom branitelju dostojanstven posao i plaću od barem 1, 500 eura, a ne da ga tamo na poslu maltretira neki glavonja koji se vratio iz Njemačke ili ne znam ni ja od kuda pun love i koji je na kraju krajeva pobjegao kada je rat počeo, da mene osobno takav šef-gazda ili kako već hoćete i krivo pogleda ja bi mu, bolje i da ne pomislim što bi mu ).

 

Pa zar po vašem mišljenju ti ljudi koji su stvrali ovu našu državu zar ih treba poniziti i baciti na ulicu bez ikakvih prava i sretstava za život ??

 

Takvi kao vi bolje neka se okrenu onima koji su tijekom rata i preko noći postali tajkuni ( ratni profiteri ), bolje se držite i tražite njih, a ljude koji su izgubili zdravlje i mladost u nekim od rovova i čuka, promrzli, mokri i prestrašeni hoće li dočekati novi dan pustite na miru da koliko toliko sada u slobodnoj Lijepoj našoj žive.

 

:-x

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

A ova sića koja im se dodjeljuje prilikom odlaska u nekakvu od mirovina

 

Sića? Mora da se šališ!!! Kolega radi u HV-u, '72 godište otišao u mirovinu i imati će 4.800 kn mirovine. Jel to tebi sića????

 

Ja sa završenim fakultetom, znanje str. jezika. računala, branitelj .... imam 5000 plaću.

Ja ću i dalje raditi, a on će dangubiti po kladionicama ko i do sada, eventualno udarat u fušu nešto ili cugat u kafiću. Za 4.800 kn. Ako je to sića, i ja bi ju rado imao.

 

I da, nisam anonimac, ali ovo pišem anonimno jer na ovom forumo tko god ima drugačije mišljenje odmah je napadan ili obrisan. Toliko o pravu na mišljenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Sića? Mora da se šališ!!! Kolega radi u HV-u, '72 godište otišao u mirovinu i imati će 4.800 kn mirovine. Jel to tebi sića????

 

 

Koliko bi vi dali da ste bolesni 4. 800 kn ?

 

Ili bolje rečeno koliko biste dali da ste bolesni pa da budete zdravi ?????

 

Koliko za vas košta zdravlje ?

 

Za mene osobno zdravlje nema cijenu !

 

Pa tako da tih pomenutih 4.800 kn za mene i je sića ako čovijek nije zdrav, što će mu sav novac ovoga svijeta ako nije zdrav, ako nema ono najbitnije a to je za mene zdravlje.

 

 

 

:-x

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gospodine anonimni, postoji jedna knjiga američkog pisca Davida Fox koja govori kako liječiti PTSP, simptomi bolesti i kada se može pojavit, tj isplivati na površinu. Rađena je na temelju američkih istraživanja njihovih vijetnamskih veterana. Zanimljiva knjiga, pročitajte ima puno toga što ne znate. Namjenjena je isključivo za stručnjake, no meni takvo štivo ne može promači, jer tražim izlaz iz ove situacije u kojoj jesam i ja i moja obitelj. Ne mojte odmah pomisliti da se tamo može naučiti "glumiti" PTSP, nego kako otkriti je li kod osobe nastalo stanje poremečaj uzrokovan traumatičnim događajima uslijed borbenog djelovanja.

 

Tamo možete dobiti odgovore na sva vaša postavljena pitanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Oboljenje od PTSP-a može se pojaviti bilo kada, mislim za to se ne može podvuči granica, netko može oboljeti nakon godinu dana od proživljenog stresnog događaja a netko i nakon 30 godina tu nema pravila.

 

znam ja to jako dobro, zato i pisem to sto pisem, ostavljanje takvih "otvorenih vrata" ce jednostavno u mirovinu odvesti gotovo sve, svaka krizna situacija u zivotu, financijski problem, bilo sto i bit ce, "ah, ode ja u mirovinu, vidi kako su svi otisli "

 

Hrvatskom branitelju dostojanstven posao i plaću od barem 1, 500 eura

 

1500 eura!!! razumijes li ti covjece da je ovo siromasna zemlja, razumijes li ti da smo svi mi izuzev nekolicine mafijasa u stvari jadni i krpamo kraj sa krajem, da smo svi u nekakvim minusima i kreditima i da nam prosjecna placa ne moze pokriti niti 80% osnovne potrosacke kosarice!

 

i sada jos kud sami ne mozemo skrpati kraj sa krajem, da nam od to malo uzimaju da bi tebi dali zamisli "barem 1500 eura?!

 

ma znas sta, hvala tebi sto si se borio, malo mi fali da ti kazem da bi bolje bilo da nisi, mislim da je bilo jeftinije platiti legiju stranaca, a ja samo cekam tu europsku uniju, valjda cu moci u nekoj normalnoj zemlji raditi pa i nesto zaraditi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

to je mirovina sveucilisnog profesora, suca, drzavnog odvjetnika ili lijecnika specijalista sa PUNIM radnim stazom!

 

... i nije samo mirovina, uz nju ide i rjesavanje stambenog pitanja - poklanjanjjem stan, i dionice, i neplacanje carine, trosarine i poreza na automobil i .... ma da ne nabrajam, ima toga kao u prici...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja bih samo od Vas volio čuti lijek, kao ozdraviti ili se izlječiti od kroničnog PTSP-a?

Zaboravimo sve ovo što je do sada napisano. Ako postoji lijek da ozdravim i budem ponovo radno sposoban, ne samo ja nego i moja obitelj biti ćemo Vam vrlo zahvalni. Pošteno ću vratiti svaku kunu koju sam dobio na ime mirovine.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zovem se esad nuhić, živim u sisku

rođen 1963. u sisku

završio srednju metalsku

od 1984 zaposlen u željezari sisak

od lipnja 1991 u ZNG

od kolovoza 1991. u specijalnoj jedinici MUP

od 2000 g. u temeljnoj policiji plaća cca 5200 kn

od 2005. g na bolovanju plaća 4200 kn

rvi 20 %

kredit za kuću 500.000.00 kn 30 g.

rata 1500 kn

automobil astra 1993.g

rata za automobil 600 kn

ostaje mi 2000 kn

plus 114 kn za rvi

plus 2000 kn plaća od supruge

supruga dobila otkaz u mup-u kad je bio preustroj

zaposlena je kao konobarica u birtiji

ukupan prihod u kući cca 4500 kn

povlastice:

za automobil nisam iskoristio jer nisam imao novaca

dobio oslobođenje od participacije pa ukinuli

sad sam opet dobio na rvi

- prije rata sam boravio u kući u hrastovici kod petrinje koja je zapaljena, ali obnova me je odbila jer nisam imao prebivalište u toj kući, sav novac što sam zaradio u željezari ulagao sam u tu kuću.

- dionice, ne znam ni kako izgledaju

- imam dvoje ženske djece, starija otišla od kuće sa 17 godina i živi kod dečka, pretpostavi zašto...

- starija kći Ena imala je 5 godina kad je bio rat, vidio sam je koji put kad sam uspi zbrisati i uvijek sam ih našao u podrumu.

- mlađa kći Ana ne zna ništa o mom ratnom putu niti će ikad saznati

- na lječenju sam zbog PTSP, svaki tjedan u popovači i to mi je mjesečno cca 100 kn, doktor 30 kn, lijek cipralex sad se plaća 2x 38 kn i gorivo za popovaču 60 km

- imam dijabetes, nakon pretraga u zg "Vuk Vrhovec" dijagnosticiran zbog ratnih stresova u DR, dobio 20% rvi

- PTSP f43 i f60 nemam rvi , ne zato što nisam bolestan nego zbog birokratskih zavrzlama, i dalje na lječenju.

 

G ILI GĐA ANONIMNI, SAD STE VI NA REDU....

 

 

:čeka: :čeka: :čeka: :čeka: :čeka:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, da, tako to uvijek biva....Taman kad se malo sredim u glavi pojavi se netko tko mi digne zilu do plafona i razguzi sve... To se zove hrvatski jal, nek susjedu crkne krava, ko malo dijete: tata i ja bi....

 

Jer jedini razlog sto se covjek javio na forum je jad i jal sto on nije nista ostvario. Na zalost puno nas bi se mijenjalo s njim a ne mozemo, samo on to ne razumije. Ne zelim prosipati patetiku, ali, covjece, gledaj u svoje dvoriste i pocisti ga. Ako ti je dobro u zivotu to sto radis, onda radi i suti, ako nije, onda mijenjaj. I hvali Boga sto imas sve ruke i noge i sto si normalan. Jer ako si i jednom bio na par metara od granate kad rokne, ako nisi znao kud bi dok avion prasi po tvojoj glavi i ako si skupljao komade svojih prijatelja, onda znas o cemu govorim.

 

I evo, opet se moram prisjecati, sve mi proleti kroz glavu i padnem u depru, a rekao sam da necu vise....

 

Je, cinjenica je da branitelja, dragovoljaca i invalida ima svakakvih, ali pa nismo ih mi napravili! Usmjeri svoj bijes, dobro ti netko rece, na tajkune, ratne profitere, aktualnu ili neku bivsu vlast koja je to sve omogucila i to samo zato da dobije glasove na izborima i pobijedi. Jer, budimo iskreni, negdje u arhivama postoje jos uvijek svi popisi, ratni dnevnici za svaki dan i lako se vidi gdje je tko bio, samo sto to nijednoj vladajucoj garnituri nikada nije bilo niti ce biti u interesu.

 

A da smo svi skupa jadni u ovoj fkn drzavi, jesmo, i ti i ja, i mnogi drugi, da jedva spajamo kraj s krajem i da pola drzave zivi na granici siromastva - sve to stoji. I ti se sad sekiras sto netko tko je izgubio zdravlje ima mirovinu kao i ti placu, a ti moras raditi, dok te (opet se vracam na to) ples gole kurave u krilu i rolexi - i jos more toga, uopce ne uzbudjuju.

 

De, nadji nekog drugog pa prosipaj svoju zuc, meni je moje i previse. I, da, imam zavrsen fakultet, govorim supoer engleski i slabije njemacki, kompjuter imam u malom prsti (bez pretjerivanja) i sad sam dobio invalidnost nakon 5 godina nezaposlenosti BEZ IKAKVIH PRIMANJA, cak i bez socijalne pomoci jer me bilo sramota traziti, meni bar supruga radi (u skolstvu, hahaha), i uvijek gledam da ima netko kome je gore nego meni, pa mislim, ajd, mogu i bez toga. Ma, mogu ja, meni ne treba puno, ne pijem, popusim koju cigaretu ak se ima, a ako nema, opet dobro, samo ajd ti objasni sinu srednjoskolcu da nema.... a mama profesorica, a tata se borio i bio u uniformi 5 godina!

 

O svom zdravstvenom stnju necu da se svi skupa ne ispovracate, samo cu reci da svoje noge ne bih ni neprijatelju dao, samo sto se fizickog zdravlja tice, a o psihickom necu ni rijeci, jer ionako onaj tko zna sto je to, zna , a onaj tko ne zna - ionako ne bi razumio o cemu pricam.

 

E, jos samo cu reci da sam prije nego sam po drugi put pokrenuo postupak za priznavanje invalidnosti (prvi put sam odbijen - kao rat nema veze s mojom ozljedom - a ni do kakve dokumentacije ne mozes doci, iako postoji, i na kraju sam je nakon dvije godine kopanja iskopao) skupio dvadesetak odbijenica za posao. Da, da, trazio sam posao, u struci, kvalificiran sam, imam iskustva, dva strana jezika, kompjuteri, vozacka...., ma sve.... Ali na zalost u klubu sam 40+, pa me nitko nece. Ja sam izgleda sa svojih 45 godina prepametan i ne moze mi nitko soliti pamet i drilati me kao nekog friskog sto je tek zavrsio faks pa je vitalan i zeljan posla, i radi sta god mu kazes za koliko god mu das i nista ne pita samo da zadrzi posao...

 

A, od odsteta, naknada, dionica, uvoza auta, kuce, stana, kredita i ostalog o cem pricas, ja nisam dobio nista. Auto mi je izgorio od granate, dobio sam uvoznicu ali nisam imao love za auto, pa je propala - nisam je htio prodati.

 

A zakljucicu time da je ovo forum kojem sam se pridtuzio jer sam nasao istomisljenike i ljude koji mi odgovaraju. Ovdje pokusavamo svojim iskustvima pomoci svima onima kojima pomoc treba, a ti si zalutao ovdje - bar prema dosadasnjim postovima.

 

Lijepo te molim, ostavi nas se, ostavi nas nasim problemima i nadji si nekog drugog za rjesavanje svojih problema i frustracija. A ako trebas pomoc ili savjet, onda si na pravom mjestu, samo kazi. Jos nitko nije ostao bez odgovora i pomoci.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Esade,

niste vi mene shvatili. Taj kolega uopće NEMA ptsp nego ga uspješno glumi. I ja sam branitelj iz Slvaonije kao i moja cijela obitelj, da se razumijemo. Nitko od nas nije NIŠTA ni dobio niti tražio. A imam rođaka koji su jaaaako loše prošli.

Ono što vam hoću reći je da balavac od 35 godina života ima mirovinu 4.800 kuna, za gotovo koliko ja u HV i dalje radim. Nema stručnu spremu, ja imam. Uopće mi je glupo nabrajati gdje je tko bio jer ovo nije natjecanje u pišanju u dalj.

A ako baš hoćete te drastične primjere:

Kako jedna npr. učiteljica koja 30 ili 35 godina RADI i odgaja djecu i radi od njih ljude (ako hoćeš drastično: iz Vukovara, čitav rat tamo, karcinom, pa izbjeglica, nestali sinovi...) ima mirovinu jedva 1.500 kn, a balavac koji ima godina života koliko ona staža ima 4.800 kn.

Ako je to vama normalno... onda nemamo o čemu pričati.

1.500 €??? Pa šta smo se mi borili za to??? I tko danas u Hrvatskoj ima takvu plaću? Pa gdje vi ljudi živite? U paralelnom svemiru???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa nemoj se onda nad nama izivljavati, vec prijavi balavca.... I njegovog doktora.... Pun mi je kuac foliranata, trpezarki - invalida od kašike i doktora koji za par stotina eura napišu što god hoćeš....

 

Ja ne izlazim iz kuće jer mi ljudi smetaju, ne druzim se niskim, ali da ja znam nekog takvog, iz ovih stopa bih ga prijavio.... Pa on direktno meni uzima iz dzepa...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vrhunski komentar! Dosad sam mislio da si normalan, samo ljut, a sada.... Stvarno nemam vise sta reci.....

 

A jadan nisam, uopce. Ni za cim ne zalim, nikoga ne krivim, nikom nisam zavidan.... za razliku od tebe.

 

Prijatelju, veliki pozdrav od mene, i sto se mene tice, nas dvojica smo gotovi....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@ anonimac1:

 

OK, ako nisi ti.....

 

A sto se tice prijavljivanja, pa prijavi ga anonimno, ko ga jbe... Ako nista pisi Kosorici, nek radi nesto, i anonimne prijave se moraju provjeriti kad je tako nesto u pitanju..... Da ja poznam (ne)covjeka za koga sigurno znam da mulja, ja bih ga odmah prijavio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

eh kako da šutim na ovakve gluposti,napade i provokacije od strane tog anonimnog provokatora... šta da mu kažem osim kratko: idi iz lijepe naše kad si tako ne zadovoljan,nas invalide,branitelje i ostale ratnike pusti da živimo u nekom svom svijetu...ako misliš da možeš nešto ti izmjeniti predstavi se imenom i prezimenom reci gdje da dođemo i eto mi dođemo kod tebe da nam održiš psihoterapiju kako bi ti procjenio tko je tu folirant...molim kolegu da onemogući više anonimnim osobama da se mogu ubaciti na forum,ovo je očit primjer specijalnog djelovanja na sve nas koji nismo poput tog anonimnog i sličnim njemu... pozdrav svim pravim dečkima,veteranima,braniteljima i svim invalidima :idea:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ovo je očit primjer specijalnog djelovanja

 

je deltacro je... znamo recept: tko god ti prigovori, taj je neprijatelj naroda i drzave!

 

deltacro, ne seri, 15 godina postoji ova zemlja i nema vise onoga koji joj spori suverenitet i koji ju ugrozava, ne koristi recepturu iz nekih drugih vremena, nema specijalnih ratova, nema vise srpske krajine i nema vise kos-a, mislosevic je mrtav, raspala se bivsa drzava i kos skupa s njom, i nije cetnik onaj koji se pita kako ti sa 3 grupe psihotropnih lijekova sjedis za volanom i vices na cijeli svijet ako netko predlozi da ides tramvajem.

 

ali mi je malo jasnije kako ti lijecnici pisu ptsp-e, sigurno da im nije lako ako i sa njima ovako postupate, "ako ja nisam u pravu - onda si ti cetnik".

 

napisace ti covjek sta hoces i poslat te dalje, bas njega briga, nisi vise njegov problem...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A sto se tice prijavljivanja, pa prijavi ga anonimno, ko ga jbe...

 

evo vidis, ja sam drugi anonimac pa i ja znam nekolicinu koji uspjesno glume ptsp.

 

kako znam da glume? rekli su mi!

 

zasto glume? zbog love!

 

sto rade? uzmu lijekove iz apoteke i bace ih u smece i vracaju se redovno kod lijecnika i samo ponavljaju kako im nije nista bolje.

 

sto jos rade dok cekaju mirovinu? uredno rade u fusu, neprijavljeni.

 

jel njima lako i jel setaju po psihijatrijama od srece? ne, nije mu lako, i njemu je dosta praviti budalu od sebe, ali on NEMA ptsp iako ima problema, ali imamo ih i svi mi, pa sta, zivimo i ne trazimo nista.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i dalje čekam na odgovor....

 

na sta ti cekas odgovor?

 

sta ti imas mene ili bilo kojeg od ovih drugih koji su se javili ovdje, a brojim ih najmanje 4, ispitivati i propitkivati?

 

mi nismo sporni, mi niti ne tvrdimo da smo bolesni i da nas drzava treba zbrinuti.

 

i malo si nam sahrio neke detalje, kako ti nisi dobio dionice, a ja jesam? imas li udjela u braniteljskom fonudu ili ne?

 

pa, ako ti nisu kucu obnovili, onda znaci da pored te kuce imas i jos jednu u kojoj si zivio, bez obzira sto tamo nisi bio prijavljen, da ti je to jedina nekretnina, bila bi ti obnovljena.

 

i kako ti to nemas pravo na auto bez poreza i carine? imas, imas i to svakih 5 godina.

 

i ako jos nisi dobio stan, hoces li ga dobiti?

 

i tako dalje i nadalje, ne vrijedi ti bas na legalisu objasnjavati koja su ti prava, ovdje ljudi u pravilu poznaju zakone.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@ anonimac2:

 

Ako si branitelj ili HRVI onda ti ne bi smjelo biti svejedno za tu nekolicinu o kojoj pricas.... Maloprije rekoh da oni oduzimaju nama, i da smo zbog njih mi na losem glasu. Pa prema tome, poduzmi nesto...

 

Moje, misljenje, iskljucivo moje, i dopustam da se svi ne slazu sa mnom je da je nepoduzimanje nicega u navedenoj situaciji ravno samo mirnom promatranju kada huligani tuku nekoga, netko siluje zenu ili pljacke....

 

A ja to nikada ne bih mogao mirno gledati....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A ja to nikada ne bih mogao mirno gledati....

 

vidis, a ti pises da ti je dosta lijecnika koji za par sto eura pisu sto god hoces.... pa zasto ti njih onda ne prijavis?

 

i nemoj da se pogresno razumijemo, ovi koje ja poznajem, svi su oni i te kako prosli rat, mozda bi se i ti i svi ovdje mogli sakriti pred njihovim ratnim putevima, ali oni NEMAJU ptsp!

 

znaci da mi budemo ozbiljni i da kazemo o cemu je ovdje rijec, nije ptsp slomljena ruka pa cemo ga poslati na rengen i vidjeti je li ruka slomljena ili ne.

 

tko god dodje kod psihijatra, bez obzira koliko on zdrav bio, izaci ce sa dijagnozom ptsp-a i tu nema spora! pa ga ti sad slikaj tko je pravi, a tko nije!

 

i hajde, evo ti mi objasni, otkud odjednom, taman pri kraju roka, tolika navala na psihijatrije? zasto ti ljudi nisu bili TOLIKO bolesni i prije, zasto bas sada svi leze po bolnicama, sto im se to dogodilo, osim ISTEKA ROKA ZA MIROVINU.

 

kako mirovina moze imati veze sa tijekom bolesti?

 

nemas odgovora, znam, ali odgovor se namece sam svakom sa iq vecem od broja cipele, a jedino je pitanje tko ce to sve platiti...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo ti mi objasni, otkud odjednom, taman pri kraju roka, tolika navala na psihijatrije? zasto ti ljudi nisu bili TOLIKO bolesni i prije, zasto bas sada svi leze po bolnicama, sto im se to dogodilo, osim ISTEKA ROKA ZA MIROVINU.

 

u stvari ne moras mi ti objasniti, ne treba daleko po odgovor, evo ga npr. ovdje:

 

http://www.legalis.hr/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=8377&forum=33&20

 

lijepo covjek kaze, od 94 do 2005, dakle punih 11 godina je odlicno funkcionirao i radio, a onda i samo zato sto istice rok za mirovinu ponovo kod psihijatra.

 

i onda mu 3 (slovima: tri) psihijatra napisala ptsp... a on kod njih ne zbog simptoma ili pogorsanja nego zbog roka na mirovinu...

 

covjek sam lijepo, posteno i iskreno ovdje objasnio!

 

svaka cast svoj trojci psihijatara koja su to potpisala i nemojte nas vise uvjeravati kako ptsp dijagnoze u hrvatskoj dijele veliki "strucnjaci"...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da tebi deltacro kaže nešto jadniče...kad ti znaš sve to kako se lažnjaci provlače što ih ne prijaviš,to je kazneno djelo a i onaj tko ne prijavi kazneno djelo isto ga čini,pa sad lega moj razmisli koliko si ti pošten... nama tu držiš predavanja i propovjedi kao pater meni se čini da si ti itekako bolesna osoba samo te sramota da posjetiš psihijatra jer možda je tvoja dijagnoza gora od našeg ptsp-a koji je uzrok ratnim zbivanjima,,,, , lega na kojim si ti drogama lakim ili težim ???? :priest: :buuu:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Saznajući za ovu stranicu, nadao sam se da ću nekome moći pomoči, svojim iskustvom, kako prolaziti kroz razne faze oboljenje, anksioznosti, depresije, a ponajviše u sprječavanju suicida. Ali nada brzo umire, neću optuživati "anonimce", neću braniti registrirane korisnike ovih stranica, svatko ima pravo na svoje mišljenje. Ispočetka i ja sam reagirao na neke postove, dok nisam promijetio da mi prisutstvo i rasprava o ovakvim temama u zdravstvenom pogledu, nije baš od koristi.

I jedni i drugi imate argumente za svoja stajališta, ali čini mi se da ovdje nije interes pomoči drugome, već tko će koga više popljuvati, tko će više nabrojati lažnih PTSP-ovaca, koja su prava i pravih i lažnih branitelja, kako se zlorabi njima, tko ima veći mirovinu i da ne nabrajam više.

 

Pred Bogom i Zakonom, svi smo jednaki (nemoj te odmah buknuti "Ja znam onaj slučaj....), napadate osobno na pojedince, na razne profesije, a niste se zapitali jesam li ja u životu nešto napravio krivo, na štetu drugog da bi sebi pomogao. Jeste li ikad od kolege prepisali domaću zadaću, reči ćete pa kaj to nije ništa, oprostite ali je, za tuđi trud vi ste ubrali sebi plodove. Svi smo mi griješnici, no za nas su veći griješnici oni za koje mi to želimo. Ako nisam u pravu, onda neka mi se javi i anonimac i registrirani, ja ću se ispričati. Oprostite, gospodine vi ste ne pogriješivi.

 

Još ću Vam predložiti, zatvorite sami ovaj post, jer ne vodi ničemu, nemojte da moram molitei Moderatora da to učini, jer svi smo zajedno ušli u slijepu ulicu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

:lol2: :vidiga: zakasni si da budeš lažnjak i zato su frustriran na one koji su na neki nepošten način možda i ostvarili nešto a ti nisi sad :trk: ....da si prošao sve od prvih dana,da si bio 100 % zdrav tjekom svih godina ratovanja sigurno bio i ti bio :-x što si bolestan i sad kad bi svi ovi bolesnici trebali uživati u onome što su ostvarili obranom svojim životima,svojim zdravljem sad se ti ljudi još i napadaju što su bolesni....molim te poslušaj me i potraži pomoć psihijatra bilo gdje a ako ne vjeruješ našim doktorima odi van lijepe naše samo se počni liječiti od svog ludila s kojim si postao dosadana na ovom forumu. :buuu: mi tebe svi volimo i žalimo samo zato što si bolesniji od nas al ne od ptsp-a već od neke druge i teže bolesti koja nije nastala u obrani suvereniteta RH :cry:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije slijepa ulica nego je beskonačna, a svaka dalnja rasprava je prelijevanje iz šupljeg u prazno.

Osuditi lažne invalide da, ali pljuvati po svima i trpati ih u isti koš to ne. Ovdje se čitajući ove postove osjećam kao naši generali kolektovno odgovoran i za lažne invalide. Možda bi mu svaki ponaosob kao Esad trebali napisati životopis, ratni put i što smo od prava ostvarili a što ne pa neka on odluči na što smo imali pravo, a na što ne. Koliko košta ova ili ona bolest, koliko košta ova ili ona dijagnoza, koliko košta neprespavana noć ili svađa u kući, koliko košta za državu to što sam sam svoja nesreća... Koliko košta reći će nam svima dragi bog na zadnjem ispovjedu. :priest:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poslušaj me i potraži pomoć psihijatra

 

deltacro, kloni se savjetovanja zdravih ljudi da traze psihijatre, ne mozes si pored svih prava koja zahtjevas, uzeti jos i pravo da ti, sa svim papirima da si upravo TI bolestan, odredjujes kome treba psihijatar, a kome ne.

 

pa nece nas valjda bolesni proglasavati bolesnima, sto je tebi i gdje si to jos vidio? hajde, bolje se vrati na kos, cetnike i svidru, to ti je bolje islo...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vidi ja tebe volim i sve više sam te zavolio kad sam shvatio da si ti bolesnik koji nije niti svjestan koliko je bolestan...ja osobno znam kako je meni a doktori mi pomažu koliko ljudi mogu,,, ja ti samo predlažem da ti potražiš pomoć jer bolestan si lega samo ja ti neznam koja je to bolest niti dijagnoza..oprosti al što si više ljut i bijesan ja tebe sve više volim i šaljem ti puno puno poljubaca :couple:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mrljavac što više čekaš? Briši ovo!

 

zasto da brise? pa nisu branitelji oboljeli od ptsp-asvete krave, zasto da ne cujemo i drugo misljenje ili da vam linkamo bac VASE rasprave i razloge zbog kojih se nakon 11 godina odlicnog funkcioniranja reaktivira ptsp i kako tri psihijatra slozno utvrdjuju da je rijec o ptsp-u , a ne o dolasku zbog isteka roka za mirovinu...

 

niste svi isti, slazem se i slazem se da pravog ptsp-a ima, ali da ga hebes ima tu i puno, puno, puno nekih drugih razloga koje mi, radno sposobni gradjani ove zemlje NE ZELIMO placati iz svojih ionako bijednih crkavica i imamo pravo o tome diskutirati i traziti neka druga rjesenja od ovoga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa gospodine anonimni, ja sam svoje karte bacio na stol jer si sam tako zahtjevao ali ti se i dalje sakrivaš iza anomninosti i slušaš samo sebe. što se tiće lažnjaka oni nama isto tako smetaju kao i tebi i za nas su obični kriminalci a po tvojim raspravama sam zakljućio kako nema pravih invalida.

pošto bi ove prepirke išle predaleko i nemaju veze sa temom, molio bih te da napustiš forum, jer ja napustim društvo koje mi se ne sviđa i nemamo zajednički jezik.

negdje si spomenuo da si se i ti borio za Hrvatsku, ne anonimni, nisi se ti borio za hrvatsku i ne znaš šta je strah i užas jer ti nebi nikad na pamet palo da pišeš ovakve gluposti.

 

hvala na razumjevanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To je nama naša borba dala !

 

A ti anonimni protivniče, traži svoja prava od onoga za koga si se borio !

 

I nemoj vrijeđati Hrvatskog viteza koji ima mirovinu od 4800 kuna jer kada je trebalo i kada je Lijepa naša krvarila onda nije bio balavac dok je istu branio, dok su takvi kao ti bili u Minchen ili roštilj bojni !

 

Pozdrav svim Hrvatskim vitezovima ma gdje bili i što radili !

 

 

:xwave:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija