Jump to content

molim pomoć! žuto/crveno svjetlo


anonimno

Preporučene objave

danas oko 21 h me zaustavila policija. kažu prolazak kroz crveno. ja sam išla iz smjera bundeka prema lisinskom. na onom mjestu gdje su ona 2 semafora u razmaku od 10 m, na prvo je bilo debelo žuto i ja sam dala gas i prošla,dok je na onom drugom još bilo zeleno. policija je koliko sam ih shvatila bila lijevom ili desnom semaforu od mene. tj. oni nisu mogli vidjet jel meni bilo crveno ili žuto. upalili su rotirku i zaustavili me. napisali mi kaznu, ja sam tuka potpisala jer me bilo frka pošto su me prvo optužili da sam bježala,a zapravo ih nisam ni skužila :-( u razgovoru su čas govorili da je crveno, čas da je žuto, i onda mi napišu da sam kroz crveno prošla...

 

znam da nisam smjela potpisat, al sam se prepala nisam ni razmišljala. mlad sam vozač, imam 19 godina, nemam vozačku niti godinu dana :-(

 

šta sad da radim? jel mi žalba vrijedi? nemam kako platit kaznu, roditelje mogu odmah prekrižit šta se toga tiče. napisali su 2 kaznena boda, 2 mjeseca bez vozačke i 1110 kn :-(

kako uopće da se žalim? niš ne znam :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kriva si i za žuto svjetlo, ne samo za crveno. Moraš odlučiti ulažeš žalbu pobijajući činjenice utvrđene od strane policije ili na visinu izrećene kazne. Kod ovog drugog tražiš izricanje "Ukora" ili rada za korisno dobro, zbog lošeg imovnog stanja, znači priznaješ krivicu. Nekako mi je prva solucija bolja. Pa mislim da je bilo zeleno svjetlo.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Policija žuto svjetlo tretira kao i crveno. Dakle, nema prolaza kroz žuto, osim u slučaju ako si već prešla zaustavnu crtu kad se upalilo žuto pa nije ni zbog tebe a i drugih sudionika u prometu bilo sigurno naglo kočenje (iako i to rijetko prolazi kod policije, jer kad se približavaš semaforu moraš prilagoditi brzinu vožnje). Inače, žalbu svakako uloži, ali nemoj tvrditi da si prošla kroz zeleno (uvijek, baš uvijek vjeruje se službenoj osobi - policajcu, jer oni, kao, nemaju razloga iznositi neistinu. Dakle, zatraži da ti preinače kaznu (pod uvjetom da dosad nisi počinila nikakav prekršaj) u smislu izricanja opomene za počinjeni prekršaj. Sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Policija žuto svjetlo tretira kao i crveno. Dakle, nema prolaza kroz žuto, osim u slučaju ako si već prešla zaustavnu crtu kad se upalilo žuto

 

ovo uopce nije tocno, kakvi prelasci zaustavnih crta i tko pita policiju sto ona i kako tretira, valjda imamo sudove da presudjuju?!

 

u trenutku paljenja zutog svjetla, iskljucivo je na vozacu procjena moze li se ili ne, obzirom na udaljenost i brzinu kretanja, zaustaviti prije raskrizja.

 

ako prodje kroz zuto - nije kriv i nitko mu ne moze dokazati suprotno.

 

upravo zato nikada neces niti vidjeti prek. prijavu u kojoj se nekome stavlja na teret da je prosao kroz zuto, svi prijavljeni su, po policiji, prosli kroz crveno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne slažem se s vašim tumačenjima.

 

na zalost, morao bih ulaziti u offtopinu sirinu kako bih ti objasnio da sam u pravu, a toliko mi dosadno bas i nije...

 

do tada predlazem da predocis samo jedno osudjujuce rjesenje prekrsajnog suda kojim je netko kaznjen zbog prolaska na zuto (uz izuzetak onih koji su iz stajanja na crvenom krenuli na zuto ne sacekvasi bas zeleno). neces ga naci upravo zato sto stvari stoje onako kako sam opisao, svi kaznjeni su prosli na crveno jer im se nista drugo ne moze dokazati.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

JOJ SVI STE VI PAMETNI A NEMATE POJMA O PRAKSI NA CESTI!!! TI MLADA VOZACICA SLJEDECI PUT PAZI KAKO VOZIS A ZA OVAJ SLUCAJ SAMO NAVEDI DA U TOM TRENUTKU POLICAJAC NIJE BIO TOCNO IZA TVOG VOZILA I DA NIJE IMAO IZRAVAN POGLED NA SEMAFORSKI UREDAJ TE DA SI TI PROSLA NA ZELENO!!!TO TI NEMOZE NITKO CAK NI SUDAC POBITI!!! A UOSTALOM POLICAJCU SE NECE NITI DATI ZAJEBAVATI SA DOLASCIMA NA SUD ZBOG TAKVE GLUPOSTI PA CE TO U ZASTARU......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

stavila sam u žalbi da sam prošla kroz žuto. a taj zakon, tj. članak 59. govori da se mora zaustavit na žuto, osim u slučaju da nisi u mogućnosti, sigurno se zaustaviti. a to je bio moj slučaj. jel bolje da sam prošla, nego da sam stala i prosklizala ili se zaustavila na sredini raskršća? predala sam žalbu pa šta bude... neću lagat da je bilo zeleno, ali nije bilo ni crveno. oni u razgovoru samnom su govorili žuto i onda napišu crveno :-x

 

nema šanse da ima to platim, da sam prošla kroz crveno, platila bi al ovako neću!

 

btw. hvala na odgovorima

 

autorica

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I ja sam navela da policajac sa svoje pozicije (mjesta gdje se nalazio) nije bio u mogućnosti s preciznošću utvrditi koje svjetlo je bilo upaljeno u trenutku moga prolaska kroz raskrižje. Također sam tražila i suočenje s policajcem.

Još jednom napominjem, sud/sudac uvijek vjeruje službenoj osobi (čitaj: policiji). Meni su čak odredili i vještačenje, dakle, izašli su na mjesto događaja i mjerili, tj. utvrđivali i utvrdili da je policajac bio u pravu. Znači prošla kroz žuto, kažnjena kao prolaz kroz crveno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

i meni se danas desilo isto,

prošla kroz žuto a policajac tvrdi da sam prošla kroz crveno.

nisam potpisala njegov zapisnik pa mi je rekao da se na sudu onda to rješava.

 

ma nije meni problem platiti kaznu i dobit bodove već mi je problem što sam pročitala da ti uzimaju vozačku.

 

pa pitam da li u svakom slučaju dolazi do oduzimanja vozačke jer mi je stvarno glupo da mi oduzmu vozačku a da ipak nisam prošla kroz crveno a da mi on tvrdi da jesam jer da više nije bilo žuto već je bilo crveno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stvar je da kažem percepcije. Vi ste prolazili kad je na semaforu već bilo upaljeno žuto svjetlo. Policajac kad vas je uoči, prošlo nekoliko sekundica, moglo je već biti upaljeno crveno svjetlo i on će se te tvrdnje držati. Tu djelići sekunde odlučuju, kad je tko pogledao na semafor i gdje ste se vi u tom trenutku nalazili.

 

Navesti ću jedan osobni primjer, na semeforu zeleno, nalazim se u drugom gradu, dolaskom do par metara prije semafora, bez prebacinaja na žuto upali se odmah crveno svjetlo. Sreća nije bila velika brzina, tako da sam uspio stati prije ulaska na raskrižje. Kako to biva uključi se i semafor za pješake, koji kreću na njihovo upaljeno zeleno svjetlo, što bi se desilo da sam udario u njih. Ne pomaže ni žuto svjetlo, niti bilo koje svjetlo, stradaju pješaci. Zato oprez nismo jedini učesnici u prometu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija