Jump to content

apsolutna zastara naplate poreza


anonimno

Preporučene objave

Molim da mi se pomogne

 

Tereti mi se za naplatu poreza za period od 15.06.97-15.06.02.Nikad ništa nije uplaćeno ni glavnica ni kamate koje su se u međuvremenu pojavile.

Interesira me ko mi može sa sigurnošču reći za koji je period nastupila apsolutna zastara naplate poreza,te da li ona ide automatikom ili je potrebno nadležnom poreznom tijelu poslati pismeni zahtjev?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Apsolutna zastara je 6 godina od proteka godine u kojoj je trebalo naplatiti porez.

Što znaći da za 2001 i 2002 nije nastupila zastara.

Zastara ne ide automatikom nego ti porezni dug uvijek ostaje bez obzira poslao njima nešto ili ne.

Dug je tu i kao takav nikad ne zastarijeva, zastarijeva samo pravo poreznog tijela da sudskim putem izvrši naplatu poreza.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

u svakom slučaju nadležnoj ispostavi dajte zahtjev za otpis duga zbog nastupa apsolutne i relativne zastare po dužnim računima za godine za koje je ista i doista nastupila. Porezna uprava mora izdati rješenje po tom zahtjevu i izvršiti otpis onog duga za koji se rješenjem utvrđuje da je zastara nastupila. Pitanje je da li su vaši dugovi porezi ili doprinosi jer je za doprinose malo drugačiji rok i tu se upiliće HZZO i HZMO.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija