Jump to content

:)


babarogoslava

Preporučene objave

kao prvo...sve Vas pozdravljam :)

naisla sam slucajno na ovaj portal pa sam se odmah i registrirala ;)

e sad...ono sto me zanima...navela sam dio u postu u prethodnoj temi..

daklem...dajem otkaz jer nisam dobila placu tri mjeseca.

nisam bas sigurna kako to u Hr funkcionira..ok, shvatila sam da mu moram pismeno to dati...ajmo dalje..

izvanredni otkaz..u tom slucaju ne bih morala otkazni rok odradjivati?

malo sam citala na netu i nisam nigdje u zakonima(divim se onima koji zakone izmisljaju) pronasla sto bi moglo spadati u teske povrede rada?

u slucaju da bi doslo do sudskoga spora...kako bi sud odredio da li su tu bile u pitanju teske povrede rada?

mislim, sumnjam da cu ga tuziti...jer to trazi novce, vremena, dobrog odvjetnika...a toga svega ja trenutno nemam :)

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dakle, nisi dobila plaću tri mjeseca i želiš dati otkaz. imaš osnove za izvanredni otkaz, jer nesiplata plaće definitivno ulazi u onu formulaciju "zbog osobito teške povrede radne obveze ili neke druge osobito važne činjenice nastavak radnog odnosa nije moguć". Kod takvog otkaza nema otkaznih rokova, nego je tvoj radni odnos završen danom dostave otkaza poslodavcu. Poslodavac ti je u roku od 8 dana dužan vratiti radnu knjižicu, kao i odjavu s zdravstvenog i miroavinskog osiguranja.

Međutim, ostaje činjenica da ti ostaješ bez plaće.

E sad, ako ti je poslodavac uredno davao obračunsku listu za plaću svaki mjesec, taj obračun plaće ti je ovršna isprava i temeljem njega možeš pokrenuti ovršni postupak i prisilno naplatiti ono što ti pripada.

Ako, međutim, nikada nisi dobila obračunsku listu, što je nerijetko slučaj, tada tužbom možeš tražiti ono što te pripada.

:xwave: :xwave:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija