Jump to content

Za Mrljavca-Mišljenje?


anonimno

Preporučene objave

Početkom mjeseca sam bio kod vještaka(županijski)HZMO.Dobio sam rješenje da se postupak obustavlja-jer da nije nastupila invalidnost več je potrebno nastaviti daljnje liječenje i medicinsku rehabilitaciju.

 

Drugostupanjska je produžila do 06.07 20% ptsp,hzzo priznaje 100% bolovanje -ptsp,nalazi iz dubrave F41.2,F61,F43.8

Branitelj od 1991 do 1995,gardijska,časnik

Lijećim se od 2001,na bolovanju od 02.2006,svi doktori govore da nisam više za posao

 

Nije nastupila invalidnost?Možda čekaju konačno od drugostupanjske?

Ima smisla pisati žalbu?

Dali je ko bio u sličnoj situaciji?

Hvala svima koji mogu i žele pomoći!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da sam ja na tvom mjestu nastavio bih sa bolovanjem i liječenjem jer je ionako 100% plaćeno. Ako se budeš žalio (teško da će ti žalba proći jer se vjerojatno kratko kontinuirano liječiš, a i oni neće sebe da pobijaju) možeš u najboljem slučaju dobiti 30-70 u postocima (profesionalnu) nesposobnost, a vjerujem da time nećeš biti zadovoljan. Za 6-7 mjeseci nakon kontinuiranog liječenja (probaj ishodovati dnevnu bolnicu ili barem grupne psihoterapije) opet napravi sa svojim liječnikom opće prakse zahtjev za vještačenje u mirovinskom.

 

:misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što se duže liječiš veća je šansa. Imao si prekid i kontinuirano se liječiš od 2005. godine što njima sada nije dovoljno (prije je bilo). Nastavi sa liječenjem pa ćeš nakon određenog vremena opet na komisiju. A ovo prvostupanjska i drugostupanjska ? Može se dogoditi da dobiješ na prvostupanjskoj 20%, a drugostupanjska ti poništi, a nekom i poveća na 30%.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Početkom mjeseca sam bio kod vještaka(županijski)HZMO.Dobio sam rješenje da se postupak obustavlja-jer da nije nastupila invalidnost več je potrebno nastaviti daljnje liječenje i medicinsku rehabilitaciju.

 

!

 

Pa brzo si dosta dobio rješenje, kažeš početkom mjeseca ( ovoga koliko sam skužio ) to znači da si rješenje dobi za nekih 20-setak dana ! Dosta brzo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Nije nastupila invalidnost?Možda čekaju konačno od drugostupanjske?

!

 

Pazi to što imaš rješenje 20 % HRVI ( ptsp ) ne znači ništa za ove vještake koji procjenjuju da li si i dalje radno sposoban ili ne. Neki poslovi ,( zavisi koji posao ti radiš i koju školu srednju ili višu imaš završenu ) se mogu raditi sa 20 pa čak i sa više posto invalidnosti. Razumiješ ovi vještaci za procjenu radne sposobnosti ne ocjenjuju jesi li ti radno sposoban na osnovu tvoje invalidnosti, već tvoje danje sposobnosti za rad i s tom invalidnošću odnosno da li možeš ili ne možeš više raditi taj posao koji si do sada radio ili za koji si se školovao sa tim postotkom invalidnosti.

 

Oni te mogu proglasiti nesposobnim za raditi ( opća ili profesionalna nesposobnost ) ili te uputiti na denju rehabilitaciju.

 

A to što su napisali da nisu utvrdili invalidnost, to oni nisu utvrdili invalidnost za posao koji ti sada obavljaš ili za koji imaš završenu srednju ili višu školu. To ne znači da kod tebe invalidnost ne postoji ako kažeš da imaš 20 % kao HRVI ali tih 20 % vještaci kod kojih si bio ne smatraju dovoljnom zaprekom da bi ti nastavio dalje raditi ili da bi te prvo poslali na nekakvu rehabilitaciju pa će onda vidjeti što če s tobom.

 

Eto , ne znam da li sam bio jasan, ali ja tako mislim, jer sam stekao takav dojam pričajuči s kolegama koji su bili na vještačenju, a i sam sam bio na vještačenju.

 

Pozdrav i sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Oprostite -dial up.

Vještak u Bjelovaru,živim u Varaždinu.Radim kao trgovac kod privatnika.

Usput danas sam bio kod psihijatrice,preporuča me za dnevnu bolnicu(nisam sam tražio).

Da,na pregledu bio 10.01.2007,rješenje poštom 20.01.2007.Pregled trajao dobre 2 (dvije )minute.Samo tražio nove papire od psihijatrice i to je sve.

:-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Radim kao trgovac kod privatnika.

Da,na pregledu bio 10.01.2007,rješenje poštom 20.01.2007.Pregled trajao dobre 2 (dvije )minute.Samo tražio nove papire od psihijatrice i to je sve.

:-(

 

Pa e, to ti je to, taj vještak kod kojega si bio je procjenio da nisi dovoljno radno NE sposoban za posao koji obavljaš, bez obzira na invalidnost od 20 % kao HRVI.

 

Idi u dnevnu bolnicu i liječi se dalje, skupljaj dokumetaciju-što više i redovitije to bolje, pa opet kroz dogledno vrijeme na vještačenje.

 

Budi samo uporan i ustrajan.

 

Sretno

:thumbs: :xwave:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Da,na pregledu bio 10.01.2007,rješenje poštom 20.01.2007.Pregled trajao dobre 2 (dvije )minute.Samo tražio nove papire od psihijatrice i to je sve.

:-(

 

I ja sam bio na vještačenju, vještak mi je rekao da idem u mirovinu i da šalje dalje papire Taborskom, ali nije me tražio nikakvu novu dokumetaciju, samo je staru dokumetaciju koju je već imao uspoređivao sa originalima ?!

 

Zašto me nije tražio novu dokumetaciju !?

 

:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dosta bitne stvari su godine zivota i jesi li uposlen ili ne..... Ako imas posao, i radis (nisi na dugom bolovanju) tada ce te pokusati i ostaviti tako. Logicno. A ukoliko si neuposlen i preko 40 god zivota, tesko da se igdje mozes vise uposliti, tada ti mogu ponuditi prekvalifinaciju, doskolavanje ili nesto tako, ukoliko ocijene da ti je ostalo radne sposobnosti. Ako si neuposlen i 45 god zivota, onda je rjesenje samo jedno -> mirovina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ništa nije ne uobičajeno da si dobio takav odgovor. Možda čak i sam vještak ima u vidu, kad bi te sad poslao na invalidsku komisiju, ne bi dobro prošao, pa je bolje da nastaviš sa liječenjem. Nalaziš se i dalje na bolovanju, a vjerujem da sljedeći izlazak kod njega bude išao sa prijedlogom za invalidsku mirovinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

taipan je napisao:

Dosta bitne stvari su godine zivota . Ako si neuposlen i 45 god zivota, onda je rjesenje samo jedno -> mirovina.

 

Ne mora biti.

 

Ja iz vlastitog iskustva znam da tako ne mora biti. Osobno sam se uvjerio u to da godine života ne igraju ulogu ( onu najbitniju ). Vještak najviše gleda ratni put, liječničku dokumentaciju ( bolnička liječenja ) i kontinuitet liječenja. To gleda najviše, pa onda ide što je čovijek po zanimanju, radi li ili ne, je li na bolovbanju ili ne, pa onda godine života.

 

:xwave:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija