Jump to content

Odgovor sindikata pol. o otpremninama pol. službenika


bolac1

Preporučene objave

Pitanje:Poštovani,

 

Budući se 2007. godine spremam u mirovinu, a među pol. službenicma se govori o promjeni sadašnje otpremnine koja iznosi 3 prosjeka , promjenom novog Zakona o policiji u 8 prosjeka zadnje plaće pol. službenika, molim Vas da mi ukoliko raspolažete o ovim informacijama odogovorite.

 

Unaprijed zahvalan i s poštovanjem.

Odgovor:

U prijedlogu Zakona o policiji predloženo je da se otpremnina regulira Zakonom o policiji i da bi iznosila 8 posljednjih isplaćenih plaća (naš sindikat je to zastupao). Dosad je ona regulirana Kolektivnim ugovorom.

 

Zakon je još u postupku izrade i usvajanja - i se nadamo da će ta odredba ostati u tom obliku. Nažalost ne možemo Vam reći kada će novi Zakon o policiji stupiti na snagu jer to ponajprije ovisi o Vladi RH i MUP-u, ali poduzet ćemo sve mjere kako bi isti bio što prije upućen u saborsku proceduru.

:pivo: :čekić: :pivo: :čekić: :pivo: :čekić: :čekić:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bolac1 je napisao:

Nažalost ne možemo Vam reći kada će novi Zakon o policiji stupiti na snagu jer to ponajprije ovisi o Vladi RH i MUP-u, ali poduzet ćemo sve mjere kako bi isti bio što prije upućen u saborsku proceduru.

 

Poznavajući brzinu i zalaganje naših vrlih sindikata, a i našeg dragog ministarstva te vlade kada je riječ o potrebi izmjena zakona koji bi nama išli u korist, čisto sumnjam da će tako skoro doći do donošenja novog Zakona o policiji. Možda najprije ako stupi na snagu 01.01.2008. godine.

 

:-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa sad, ne znam što bih na to rekao, pitam se samo zbog čega su u MUP-u čak podržali formiranje 3 sindikata, da to nije bilo po onoj staroj podijeli pa vladaj. Međutim kad sam bio u gabuli (a bio sam) od istog tog sindikata nije bilo pomoći. Zato sve nešto mislim da od donošenja zakona ne bude tako brzo ništa. Ali trebalo bi spomenuti da je ovo ipak izborna godina pa inije za isključiti da će se netko odreći izbornog tijela od nekoliko desetaka tisuća glasova pa bi taj zakon mogao u neku brzu proceduru. Čekajući MUP i po zadnjem zakonu o policiji trebalo je donijeti niz popratnih propisa koje do danas nisu ugledale svijetlo dana pa me više ništa ne može iznenaditi :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Poštovani kolega šta ti to znači u GABULI. Znam jednog kolegu koji je od sindikata tražio pomoć u brakorazvodnoj parnici. Da li je i to GABULA?

Ima nas svakakvih i ljudi i sindikata. Normalno je da svaki poslodavac ima interes da oformi jedan svoj sindikat, pitanje je da li ti znaš koji je sindikat u MUP-a osnovan na inicijativu tadašnjeg ministra Penića.

Nije dobro stavljati sve u isti koš.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani kolega anonimni, nemoj se ljurtiti ako zastupaš koji od sindikata, molim te reci mi što je tvoj ili bilo koji drugi sindikan napravio za čovjeka - službenika pijedinca, nemoj mi sad pričati o kolektivnom ugovoru jer u tome su sudjelovali svi sindikati., pitam te što je ikad učinjeno za pojedinca, npr cijela uprava zna da je netko nešto napravio i radi se po mišljenju 90 % ljudi o povredi za koju je dovoljno naplatiti 10 % na plači i nikom ništa, ali tog čovjeka baš ne vole neki drugi ljudi koji su malo jači i on završi na teškoj povredi, kada je bilo koji povjerenik došao do tog čovjeka i pitao ga KAKO SI KOLEGA NE MOGU TI POMOĆI ALI IDEMO NA KAVU očeš odgovor NIKADA. Kada je bilo koji sindikat razgovarao sa policajcem pojedincem pojedincem pa čak i ako se rastaje sa ženom, kaj vi mislite da je to čovjeku lako a pogortovo ako ima djecu a rastava je možda posljedica nečega drugoga. Ja sam nekoliko puta pukao i falelo ja jako malo da se pokupim sa koferima isteram sve u PM i ženu i djecu i familiju ali zahvaljujući ženi koja je i ovaj put otrpjela još sam uvijek doma i nisam svaki dan pijan kao torba a nije mi puno falelo. Gdje je bil sindikat onda da pita ČUJ STARI IDEŠ NA KAVU ČISTO DA TE MALO VIDIM , ČUL SAM DA SI U GABULI (u toj gabuli koju sam spomenul) i na kraju da podnio sam zahtjev za isčlanjenje i gle čuda sindikalni povjerenik ima gotov obrazac za ispis samo mjenja ime i prezime da alje ne dužim. Poštovani kolega čega se bojite pa se ne registrirate da neostanete bez povlastica koje donosi mjesto povjerenika, nije niti to tako strašno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija