Jump to content

vjestacenje u mirovinskom


anonimno

Preporučene objave

Kako sam postao dio ovog ruleta,molim razmjenu iskustva ili slicnosti..

U Dubravi na 2.stup. komisiji dobio sam 30% na ptsp i 20% na povrede u ratu, dijagnoze chr.43.1

62,0,a naknadno 60.3,sto nije uslo u razmatranje

prvostupanjske.Lijecen 1998-99 bez ptsp,odustao od psihijatra kad sam ga u razgovoru upitao da li mu se cinim normalnim-odgovor da i prekid,osim sto sam tablete korisio i dalje.Uglavnom slucajno sam pocetkom 2005. opet nastavio s obilaskom psihijatra,bolnickog lijecenja,,,uputili me s mirovinskog , gdje sam bio na vjestacenju za civilnu mirovinu,obrazlozenje,nisam invalid,nastavak daljnjeg lijecenja.

15.ovog mjeseca ponovo na mirovinski,ali nisam dobio 1.stup. rjesenje,tako da ga nisam prilozio.

22.01. odlazim u Dubravu i receno mi je da rjesenje

stize za par dana.Napominjem da imam 27 god. staza,starosti 48.god.,dragovoljac 91.-92.

Sada sam nezaposlen,tehn. visak-na birou.

Molim za odgovor ,kakve su sanse za mirovinu i sto

ocekivati od mirovinskog.

Kum......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hzzo će odraditi postupak za invalidsku mirovinu bez obzira što nemaju rješenje o rvi, s obzirom na godine starosti i da si dragovoljac, a u razmatranje ulaze i ostale bolesti koje su vidljive u liječničkom kartonu dobit češ invalidsku mirovinu ali samo sa manjim polaznim faktorom jer nemaš rvi.

kad dobiješ rješenje o rvi i ako prikupiš još liječničke dokumentacije obnavljaš zahtjev u hzzo.

to je to kume...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prema ovom sto si napisao a s obzirom na nezaposlenost i godine zivota, mirovina je sigurna, rekao bih.... :-D

 

A sve ostalo je nazalost prema dosadasnjim iskustvima ziva lutrija....

 

Ako imas nesto kompjuterskog iskustva, odi na Esadovu stranicu (na svakom njegovom postu imas malu ikonicu WWW) pa otamo skini tablicu za izracun mirovine i probaj ubaciti svoje elemente. Ili dodaj ovdje ostale podatke pa zamoli nekoga da ti izracuna. Protrci malo po postovima da vidis sto sve treba......

 

Na threadu :

http://www.legalis.hr/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=10965&forum=33&38

 

imas primjer kako su meni izracunali, pa moze posluziti. Ako imas invalidnost 30+20, to znaci da ti je vojni dio mirovine 50% i civilni isto, koeficijent ri je 1.5 za dragovoljca, a ako dobijes hrvi onda 1.85. Ostalo pitaj....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija