Jump to content

Plaćanje poreza na 1. nekretninu


anonimno

Preporučene objave

Kupio sam stan prije7 godina....obzirom da nisam znao da se na 1. nekretninu ne placa porez(stan je 47 m2) a nitko me tada nije na to upozorio, mogu li sada nekoga tuziti ili traziti povrat novaca. Zar bi mi svi trebali znati Zakone ili su poreznici duzni upozoriti nas na takve stvari, stvarno se osjecam prevarenim :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 4 tjedna kasnije...

prije 2 godine kupila sam na svoje ime parcelu od 411 m2. bila sam oslobodjena od placanja poreza. na toj parceli ne mogu graditi (iako je gradjevinsko zemljiste) jer prilazni putevi nemajulokacijsku dozvolu. i ja cekam.

kako nema rijeseno stambeno pitanje, sad bih kupila stan.

pitanje: moram li platiti porez na stan ako imam zemljiste na kojem ne mogu graditi ( nemam stambeni prostor).

 

Popaj je napisao:

Prema mojim saznanjima oslobođenje od poreza na promet nekretnine, u današnjoj formi, stupilo je na snagu 2002.g. tako da mislim da je prekasno za tražiti refundaciju jer prije 7 godina nije postojalo porezno oslobođenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Citirani članak 11.15. Zakona o porezu na promet nekretnina: "Građani koji su iskoristili pravo na oslobođenje od plaćanja poreza na promet nekretnina iz točaka 9., 11. i 13. nemaju pravo na ponovno oslobođenje od plaćanja poreza na promet nekretnina."

Točka 9. odnosi se na stan, točka 11. na zemljište, točka 13. na novosagrađene objekte.

Dakle, iskoristili ste svoje pravo prema članku 11.11. te vjerujem da Vam se neće dopustiti dvostruko pravo na oslobođenje od poreza.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija