Jump to content

dječije za djecu HRVi


anonimno

Preporučene objave

Molim vas, čitala sam nešto na stranicama HZMO- a o dječijem doplatku za ovu godinu. Tamo piše da za korisnike koji pravo ostvaruku prema članku 34. Zakona o pravima hrvatskih branitelja i njihovih obitelji svota dohotka nije se promjenila i ona iznosi 374,18 kuna... Pitanje: suprug u mirovinu, ja zaposlena, dvoje djece.. jel i ja onda imam pravo na toliki iznos... jer sam prošle godine imala puno manje, mislila sam da to više ne vrijedi .. šta da im dostavim? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovanje!

Da biste ostvarili pravo na dječji doplatak moramo krenuti od slijedećeg:

-Uvjeti za stjecanje prava na doplatak za djecu

 

Zakonom o doplatku za djecu navedeni su sljedeći uvjeti za stjecanje prava na doplatak:

a) da podnositelj zahtjeva ima hrvatsko državljanstvo ili status stranca s odobrenim stalnim boravkom

b) da ima prebivalište u Republici Hrvatskoj najmanje 3 godine prije podnošenja zahtjeva,

c) da ukupni dohodak, ostvaren u prethodnoj kalendarskoj godini, po članu kućanstva, mjesečno ne prelazi 50% proračunske osnovice,

d) da podnositelj zahtjeva živi u kućanstvu s djetetom

Znači za početak morate zadovoljavati slijedeće:

 

-Proračunska osnovica za 2007. godinu iznosi 3.326,00 kn.

Pravo na doplatak za djecu od 1. siječnja 2007. godini stječe korisnik čiji prosječni mjesečni dohodak po članu kućanstva korisnika, ne prelazi 1.663,00 kn

Ako zadovoljavate ovaj kriterij onda možemo krenuti na članak 34. Zakona o pravima........a on vam glasi:

-djeci smrtno stradalog hrvatskog branitelja iz Domovinsko rata i djeci zatočenih ili nestalih hrvatskih branitelja iz Domovinsko rata pripada doplatak za djecu u najvišem predviđenom iznosu koji ste Vi naveli.Kako ste napisali da je suprug u mirovini( znači živ i nije nestali) što se tiče ovoga članka ostaje još jedino mogućnost ako je bio zatočen.Ako je bio u zatočeništvu onda morate uz zahtjev priložiti i potvrdu o zatočeništvu.U tom slučaju morate podnijeti dva zahtjeva , prvi za period od 1.1.2007. do 28.2.2007. i drugi zahtjev za period od 1.3.2007. do kraja veljače2008.godine.

Nadam se da Vam je sada malo jasnija situacija.Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija