Jump to content

ALIMENTACIJA-smanjenje?


anonimno

Preporučene objave

Službeno sam se rastao prije godinu dana, a u zajednici ne živimo više od 2 godine. U braku imamo dvoje malodobne djece. Alimentaciju plaćam od dana kad sam napustio zajednicu i izdvajam dodatna sredstva svojevoljno. U fazi rastave žena nije bila u radnom odnosu te je sud odredio da plaćam alimentaciju 35% od prihoda. U međuvremenu se bivža supruga zaposlila , na njen zahtjev prebacio sam olakšice sa PK kartice za dvoje djece na nju. Djeca su još zdravsveno na meni. Pitanje: Da li ima osnove za smanjenjem alimentacioje i na koji način to postići, budući da su nastupile nove okolnosti. Inaće novac koji odvajam ne ulaže se u djecu jer osim alimentacije djeci kupujem obuću i odjeću (postoje računi) pa iz stog razoga bi tražio smanjenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Smanjenje možete pokušati postići tužbom radi izmjene odluke o uzdržavanju, i osnova imate ali je pitanje što je s vašom djecom. Djeca rastu a time i njihove potrebe, pitanje je i da li su u vrijeme donošenja prve odluke djeca išla u školu idu li sada u školu, jesu li zdrava...Pitanje je i kako bi na tu tužbu gledala vaša djeca ako su dovoljno odrasla da shvate o čemu se radi jer morate tužiti njih, a zastupala bi ih majka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim da mi neko odgovori na slijedeće: Da li osoba koja zakonski ima obavezu plaćanja alimentacije ( oduzimala mu se od mirovine i isplaćivala preko Poštanske Banke) može bez sudske odluke prestati plaćati alimentaciju, tj. nekakvom izjavom u HZMO-u prestali su mu oduzimati od mirovine i slati meni.

 

Hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne lišava ga obveze plaćanja uzdržavanja ovaj pokušaj da "oslobodi" mirovinu. Ukoliko ne možete kontaktirati, ili ne želite, pa ne možete saznati razloge takvoga postupka ( možda će sama osoba uplaćivati na Vaš račun, u što sumnjam..) sudsku odluku koju imate i kojom je određeno to uzdržavanje odnesite sada Vi osobno u HZMO i upitajte o čemu je riječ...Razlozi moraju biti debelo pojašnjeni.

Ovo je jedan lukav način, preko poznanstava, vezica i sl., a ne zakonskim putem, osloboditi se obveze. :evil:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Nije odgovor ali je komantar.

Svaka čast takvima majkama kojima je dobrobit djece na "prvom" (čitaj-zadnjem) mjestu. Kako?

Ucjenjivanje očeva kad god im nešto nije po volji - "nećeš ga-nju-njih više nikad vidjeti dat ću te na sud......... i bl, bla, bla.

Ja imam dijete staro 14 godina i rastala sam se od muža evo vam svima recept:Dijete je sa ocem i njegovom obitelji barem dva dana u tjednu, a i cijelo ljeto i sve praznike, ocu je sudski određeno da plaća alimentaciju cca 1200,00 kn ali ja ne primam ni lipe. Zašto? Dokle god on njega oblaći, školuje, brine o njegovom ispunjavanju školskih obveza, brine o njegovom zdravlju i što je najvažnije odgaja ga i vrijeme s njim provodi kvalitetno ja mislim da je to dovoljna alimentacija jer i ja ćinim isto to , hranim ga oblaćim, školujem............ i drugo.

Poruka za sve majke: Drage moje kad ste se odlučile za rađanje djece morale ste biti spremne tu djecu i uzdržavati, a da bivšim muževima pristupate drugaćije i stvarno mislite na dijete, ne bi vi tražile da on daje alimentaciju nego da brine i viđa djecu, a samim time očevi bi sami ispunjavali veći dio obaveza, naravno ne u gotovini kako bi vi željele, jer primjera radi ja djetetu nemam( sve da on i plaća )za knige, svake godine za novi pribor za školu, torbu, odjeću s potpisom, obuću s potpisom i za kvalitetnu prehranu a i sve ostalo što bi svom djetetu svi htjeli pružiti. Drage moje ljetovanje mog djeteta u jednoj školi za strane jezike košta 5.000,00 Kn + đeparac 1.000,00 kn i to vam je pet godišnjih alimentacija a di je sve ostalo e pa drage moje ja mom bivšem mužu nisam uzela ni lipe ali on svojevoljno u laže u svoje djete godišnje i preko 20.000,00 Kn dakle više nego što treba.

Ja sam najsretnija majka na svijetu i moje je dijete najsretnije na svijetu .

ovo vam je savjet, jer je oćevima lako izbjegavati alimentaciju, a vaša djeca neizmjerno pate, dajte im priliku i umjesto novca tražite od njih da sudjeluju u odgoju a alimentaciju neka daju na ovaj naćin neka kupuju djetetu potrebne stvari. Pozdrav

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svaka Vam cast da napokon netko brani oceve! Interesantno je kako se ne prica o slucajevima kako majke zabranuju ocevi da se vidaju sa svojom djecom nego samo kako oni ne placaju alimentaciju.(sto nije za svih istina!) Trebali bi ocevi u Hrvatskoj poceti neku oraganiziciju za svoja prava. Zalosno je da nasa ministrica samo brani majke sa alimentacijama a ne stite oceve niti malo koji nemogu vidjeti svoju djecu i imati normalan odnos sa njima jer im sud ne stite niti malo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Ovo je primjer kako bi se razvededene majke, a zbog dobrobiti svoje djece trebale ponašati. Prestanak ljubavi među supružnicima ne znači istovremeno i prestanak ljubavi prema djeci, ali se pojedine majke zdušno trude da "kažnjavaju" očeve onemogućavanjem susreta, lažima i kojekakvim intrigama, prikazivanjem oca u najgorem mogućem svjetlu, itd. Ako je najbitnije omogućiti djetetu što bezbolnije odvajanje od jednog roditelja onda ste Vi upravo primjer kako to najbolje učiniti. U brigu o djetetu što se tiče materijalne strane uključen je doprinos jednog i drugog roditelja. Normalno je da onaj tko živi s djetetom ima i veće troškove, ali se očeve većinom proziva samo onda kad im treba novac. Pri donošenju bilo kakvih odluka bitnih za dijete, oca se uglavnom ne konzultira, te otuda ta frustracija kod očeva. Kad bi i druge majke bile tako mudre i otvorenog srca pristupale, vodeći računa o značaju relacije otac-dijete tada bi sve bilo puno jednostavnije i bezbolnije za sve strane, a osobito za djecu koja nisu ničim doprinijela da dođe do rastave. Hvala na takvom razmišljanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prekrasna obiteljska idila, mora se priznati!! A zašto ste se draga rastali?

Naravno da ne uzimate alimentaciju kada otac korektno na drugi način se brine o djetetu, kako novčano tako i roditeljski.

Nisam za onu opciju "ako ne napraviš ovo ili ono nećeš više vidjeti dijete" naravno jer je poželjno ostati u "pristojnim" opnosima sa roditeljem jer dijete nije ništa krivo. A što kada "#otac" napusti ženu i dijete koje ima 6 mjeseci te ga u pola godine vidi svega 2 puta? Iako ima sredstava plaća minimum za uzdržavanje? Mislite da žena na prodonom ne bi minimum trebala uzeti, već bi trebala odbiti da si i sa tim minimumom "tata" provodi?!!! Vi zaista imate sreću kada ste sretna žena i imate sretno dijete, viđa obitelj 2 puta tjedno i tata mu sve plaća što očigledno vi ne možete. A što biste htjela reći? Da druge žene koje primaju plaću bez obzira koje visine da ne govorimo o malim plaćama) bi trebale puštati i odbijati alimentaciju? Isto tako žene koje imaju višei visoke plaće bi trebale same uzdržavati dijete? Vjerujte da nas je puno razmišljalo o djeci kada smo ih planirali, ali da li su tatice razmišljale o obitelji i obavezama?

Slažem se da je za dijete važan kontakt i ljubav obaju roditelja, ali od novaca se živi, zar ne? Kada ste tako moralna zašto niste odbili odlazak djeteta u školu stranih jezika ili podjelili troškove? Nemate novca za diobu, jel da? I još držite drugima predavanje kako se trebaju ponašati. A što hoćete? Vaš bivši suprug je aista korektna osoba i to je lijepo, pa ne mslite da ste vi dobra jer ne radite probleme oko kontakata??!!!

Prestanite pametovati ostalima i pokušajte i vi priuštiti djetetu barem dio što pruža otac, jer iz svega proizlazi da se jako dobro brine u svakom pogledu za dijete, dok vi ostalim ženama koja zaista uzdržavaju i brinu za dijete (jer tatice ne brinu) pametujete. I još imate obraza špozivati žene na red da li su m islile o djeci kad su ih stvarale? A jeste li vi mislili od kuda ćete uzdržavati dijete ako tatica ode i ne plaća alimentaciju kao što je u velikom broju slučajeva, s obzirom da očito nemate uvjete da osigurate djetetu ono što tata osigurava???!!!

A što bi draga moja bilo da on to sve ne radi? Vi biste mirno gledali kad bi vam uplatio crkavicu ili...??

 

 

Rea :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Draga Rea

Nisam ja pljuvala po svim majkama, ali imam ja prijateljice koje su da prostis stvarno pokvarene prema ocevima svoje djece, a ima i vas (nas) normalnih, vjerujte mi ako je istina to sto ste vi napisali vi ste jedna od rijetkih koja se ipak pokusava dogovoriti s ocem svoje djece, nazalost neuspjesno, a ja draga moja mom djetetu pruzam nekad vise nekad manje kao i otac mog djeteta, ali mislim da nije sve u novcu, vise mi vrijedi kada mi je djete sretno i ima normalnu (ali rastavljenu) obitelj nego sve pare ovog svijeta. A to o crkavicama ....... one koje primaju alimentaciju primaju dostatan iznos, moja teorija je ova ako mozes sebe hraniti mozes i djecu, ako imas za platiti rezije za sebe imas i za djecu, otac moze uzdrzavati dijete i na druge nacine osim gotovinom, knjige, odjeca, obuca, skolski pribor, ljetovanja, placanje clanarina( sport, knjiznice, klubovi), dzeparac, ljekovi, slatkisi, idr...

Upamti iz mog iskustva 90% majki alimentaciju na kraju potrosi na sebe i djeca od tog ne dobivaju nista, isto tako 90% majki radi probleme oko susreta s ocem, Zasto majke misle da one imaju pravo biti s djecom za bozic, rodjendane, uskrs i ostalo. kad otac da alimentaciju kako vi kazete njemu ne ostane novaca osim da se prehrani i nista drugo, a onda dodje dijete i kaze da mu tata nista nije kupio, a mama je zlatna i sve mu kupi (od ocevih novaca) stvarno su tate govna. Meni je jako zao ako sam nekog povrijedila, ali ako moj bivsi muz nece vidjat i izgraditi kvalitetan odnos s nasim djetetom, bome mi ne trebaju ni njegove pare, onda nek se nosi sto dalje i od meni i od (u toj situaciji) mog djeteta. Ali naravno to je ipak samo moje misljenje (a nemam dokaz da sam normalna). Interesira me kako bi majke razmisljale da djeca zive s ocevima dakle za obrnutu situaciju? A moje je dijete i dalje najsretnije dijete na svijetu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Izuzetno ponosna rastavljena majka.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dodatak:

Rastali smo se jer nismo zajedno bili sretni, niti je on ostavio mene, niti ja njega, nije islo!!!!!!!!!!!!!!!!!! Bez obzira sto je jedan od nas jos uvijek gajio neke osjecaje, ali nije bilo drama, scena i drugog ,moje je djete tada imalo 5 godina , dakle prije devet godina . A ja evo mom bivsem saljem pusu ako ovo cita.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moram reagirati iako se gušim u poslu. Štosam napisala nije glupost, a ako je glupost trebali ste to argunmentirati. Rekla sam da se slažem da treba zadržati pristojan odnos prema drugom roditelju upravo zbog djeteta, ali da večina očeva nije korektna i da je situacija gospođe zaista specifična u pozitivnom smislu. Samo se pitam da li bi ovakva kontakte održavala da otac u pola godine 2 puta vidi dijete, 4 puta za njega pita, a majka je na porodnom i daje minimum kao dobrostojeći pritvanik ili bi se drugačije postavila. Pri tom ne mislim da bi zabranjivala kontakte, to nikako, ali sigurno ovoliko sreće ne bi bilo. Normalno da novac nije sve, ali od novca ipak možemo djeci nešto pružiti pogotovo ako ne živi sa oba roditelja, npr. učenje jezika kako je gore navedeno.

Treba biti i u goroj situaciji pa se usuditi nekom napisati da piše glupost.

 

Rea :-x

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa jasno je da imam svakakvih ljudi..zloceste majke i zloceste oceve. Ali to je ocita cinjenica u svakoj zemlji pa i u hrvatskoj. Na zalost ono sto samo ima u hrvatskoj i mozda jos neke nerazvijane zemlje je da se samo krive oceve za sve, a majke mogu raditi sto kod hocu! Zakon samo brani majke a ne brani dijeca i oceve. Zasto se ne prica o nekom novom zakonu da stite oceve i majke koji ne mogu vidjeti svoju djecu nakon rastave?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Ja sam imao tu "sreću" da sam sam kriv za sve što mi se desilo jer u dobroj vjeri sam se oženi 1977 god i dobio sina 1978 ali kako nisam želio napustiti tadašnju YU žena je otela djete i odvela ga je roditeljima u sjevernu zemlju Norvešku a ona se vratila u Poljsku i nakon 5 godina mojih potragama za djetetom (putovnica je kod mene i dan danas) ijednostavno sam se rastao. U međuvremenu sam u svom tom idiotizmu podlegao jednoj kolegici sa posla i pijan i nahranjen sa par ružnih sex zahvata ćak u firmi imao odnose usa njom bez neke ljubavi jer je to bila katastrofa a radili smo u Exportdrvu a ona Mirjana ostade namjerno u drugom stanju i tada poćinje moja golgota. Rađa sina Sinišu te me poćinje proganjati, prijeti na sudu da će me zatvoriti naganja me na poslu piše mojim poslodavcima ometame na poslu i to djete odgaja da to djete mene mrzi i snjim nemam kontakt. A zapravo našta se ja žalim jer na sudu nemogu nikako dokazat iako sam donjeo sve dokaze da mi je brutto plaća 10.000 kuna i od toga trebam platiti porez 2.000 kuna i sad je problem jer sam smatro da se alimentacija djeli na 3 sina jer 18 godina imam sina u novom braku koji traje već 20 godina. Supruga ne radi, sin iz prvog braka me već i krivićno fgoni jer nemogu da mu platim dug jer ova osoba po sudskim riješenjma mi već godinama oduzima po 5-6.000 tisuća kuna uvjek neke dugove sada preko 50.000 tisuća kuna prije 2-3 god 45.ooo kuna iako sam plaćao po1.300 do 1.5oo kuna mjesećno te takođe jednokratno dao po ćak 10.000 kuna. Odnosi nikakvi jer gospodićna Mirjana Martić i njen sin Siniša žele samo da stvore groznu sliku i žele neku osvetu jer se ne boje Boga jer u njega ne vjeruju- Ali ja se nadam da ću imati snage da doživim da sve to prestane i da će dotićni doći pameti i da sve ovo može i njima da se desi na koncu on je muško. Nemogu više...........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa nije majka sama stvorila dijete, i otac je . Na njima je da zajedno brinu o tom ili o toj djeci. Gospođa se snašla na najbolji mogući način, prepustila je kupovanje odjeće, obuće, slobodne aktivnosti ocu koji praktički izdvaja cca 1600 kn /mj, a on je vjerojatno u tim mogućnostima.Draga gospođo što vi onda radite oko djeteta? stan i hrana? I moje je dijete s ocem tri vikenda u mjesecu ( po tri dana), ali uzimam alimentaciju od njega u istom tom iznosu, u novcu, jer on kaže da ne zna izabrati ono što djetetu trnutno treba,a tako je bilo i u braku.Stoga njemu ostaju kontakti kakve je želio i sitne radosti tipa role, igračke ili posebna želja, a meni sve ostalo.Mogu vam reći da i ovo jako dobro funkcionira.

Pozdrav svima koliko vas ima, samohranih očeva i majki i svaka vam čast, jer to je najteži posao koji ste izabrali, BITI RODITELJ SVOM DJETETU.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija