Jump to content

kredit zakuću


esad

Preporučene objave

ja samo odgovaram a ne pitam pa evo jedan od mojih problema ako se to može nazvati problem.

imam cijelu hrpetinu papira tjs. zamolbi za rješavanje stambenog pitanja koji datiraju još iz 93.

živio sam u srpskoj kući u koju nisam provalio već sam u dogovoru sa vlasnikom uselio i sa mojom obavezom da ću kupiti kuću za 40 000 dm.papiri od te nekretnine nisu bili uredni i nisam mogao riješiti kredit. vlasnik je izjavio da njega ništa ne zanima nego samo želi novac. kako su mi sva vrata mup-a, svih postoječih udruga i gradskog poglavarstva bila zatvorena glede mog zahtjeva za rješavanjem stambenog pitanja, jedina mi je mogučnost bila ta kuća u kojoj sam živio. dao sam si truda i uz mnogo zahtjeva, posjeta raznim uredima uspio sam riješiti katastarsko i gruntovno stanje te nekretnine koje me koštalo 12000 kn.kad sam vlasniku javio da je sve spremno za kupoprodaju slijedi šok. isti sada traži 38000 eura. ja njemu objasnim da to neće baš tako ići jer ja imam svu dokumentaciju iz koje se vidi da sam sam riješio neuredno stanje nekretnine. nakon tih telefonskih natezanja gdje sam imao lijepe telefonske račune zbog učestalog zvanja u kanadu vlasnik mene tuži. njegova tužba me i nije previše tangirala jer sam uvjeren u svoje pravo ali još jedan šok. na ročištu me sutkinja pita tko je vlasnik kuće, ja odgovorim a ona meni, imate 7 dana za isplatu koju vlasnik traži ili slijedi iseljenje.

ništa ja na brzinu projurim kroz sve banke i jedino u privrednoj banci uspijem dobiti kredit na 30 g, koji sa kamatama ispada 500 tisuća kn. da sad vas zanima kakva je to kuća. stara gradnja 70' visoka prizemnica bez deke.

 

mene zanima da li ja imam pravo na povoljniji kredit od ovoga, jer gdjegod sam čitao o pravima na stambeni kredit uvijek se pojavljuje ona rečenica "..ako nema u vlasništvu..."

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

:horor: :horor: :horor: :horor: :horor:

 

Ajme....

 

Kuca je na tebi, ne vjerujem da je ista moguce napraviti..... Ali svakako imas pravo na onaj za dogradnju ili poboljsanje uvjeta stanovanja samo sto lista ide po postotcima invalidnosti i, ovisi gdje si, negdje je jako duga.... U svakom slucaju mislim da se zahtjevi podnose do studenog za tekucu godinu,pa imas vremena sve izvidjeti....

 

U skrbi mora biti javno izvjesena lista prioriteta pa idi pogledati. Mislim da se zahtjevi obnavljaju svake godine.

 

Sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imaš pravo na povoljniji kredit. Međutim, kako stoje stvari nisam baš pretjerano optimističan. Prednost imaju teški invalidi, na žalost ni oni nisu svi uspjeli realizirati svoja prava jer jednostavno nema novaca. Esade, ja bih ti preporučio da pokušaš sam obići sve banke i ostale novčarske institucije i pokušaš doći do što povoljnijeg kredita sam jer ako budeš čekao onda ćeš se načekati. Ovisi koliko bodova možeš nakupiti, a tu se uzima u obzir koliko si invalid, gdje stanuješ, koliko imaš djece.........

:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Liste reda prvenstva za dodjelu stambenih kredita za 2007. godinu poslane Uredima državne uprave u županijama - 07.veljača 2007

 

Potpredsjednica Vlade i ministrica obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti Jadranka Kosor uputila je za objavu Liste reda prvenstva za dodjelu stambenih kredita za 2007. godinu od strane Ministarstva obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti svim Uredima državne uprave u županijama.

 

Na Listi reda prvenstva za 2007. godinu nalazi se 12.646 zahtjeva članova obitelji smrtno stradalog, zatočenog i nestalog hrvatskoga branitelja i hrvatskih ratnih vojnih invalida iz Domovinskog rata. Redom prvenstva i sukladno predviđenim sredstvima u 2007. godini dodjela kredita izvršit će se prema slijedećim namjenama - za kupnju kuće ili stana, izgradnju obiteljske kuće, isplatu razlike u površini stambenog objekta, nastavak izgradnje i dovršenje obiteljske kuće i poboljšanje uvjeta stanovanja, a sukladno odredbama Zakona o pravima hrvatskih branitelja i članova njihovih obitelji te Uredbe o stambenom zbrinjavanju članova obitelji smrtno stradalog, zatočenog ili nestalog hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata i hrvatskog ratnog vojnog invalida iz Domovinskog rata.

 

Lista reda prvenstva bit će istaknuta na oglasnim pločama unutar Ureda državne uprave u županijama te se na istu može uložiti prigovor u roku od 15 dana od dana objave. Nakon proteka roka za prigovor Lista reda prvenstva postat će konačna, primjenjivati će se od 1. ožujka 2007. godine i vrijedit će do izrade nove Liste reda prvenstva za 2008. godinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne namjeravam se upisivati na nikakvu listu za stambeno zbrinjavanje branitelja jer sam ja svoj stambeni status riješio. samo me zanimalo da li postoji mogučnost povoljnije otplate kredita kao branitelj. dakle ako je netko imao takav slučaj da mu je na osnovu rvi smanjena kamata na kredit koji već otplačuje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne znam na koje jače misliš, za onaj što si si jahtu kupio :-D:-D . ne znam na to odgovor ali bi bilo logično da se odnosi i na drugi kredite npr. ako si podigao kredit za farmu a isti si mogao podići pod povoljnijim uvjetima kao rvi, vjerovatno se i na to odnosi, a vidjet ćemo možda se netko i javi sa takvim slučajima, ako što saznam javit ću ti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u sličnoj gluposti smo bili i mi ali je tu bila stvar u ulaganjima i također je vlasnik mjenjao cjenu, stvar je na sudu od 99 g. i ON gubi, odobrena je ovrha kuće itd. da ne duljim. za kredit nisam načisto možda preko MIN. Branitelja. Ali znam da te je sutkinja dobrano prešla jer kako oni imaju pravo povrata imovine tako i mi pravo na uložena sredstva jer nas nisu spriječili u ulaganjima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako imate neki papir s čim možete dokazati da ste voljom vlasnika bili u njegovoj kući i možete dokazat

ulaganja u njegovu kuću imate pravo na obeštećenje za ulaganje ali morate ga tužiti to je dugi i težak put ali ćete uspjet.

Sretno!

je napisao:

u sličnoj gluposti smo bili i mi ali je tu bila stvar u ulaganjima i također je vlasnik mjenjao cjenu, stvar je na sudu od 99 g. i ON gubi, odobrena je ovrha kuće itd. da ne duljim. za kredit nisam načisto možda preko MIN. Branitelja. Ali znam da te je sutkinja dobrano prešla jer kako oni imaju pravo povrata imovine tako i mi pravo na uložena sredstva jer nas nisu spriječili u ulaganjima.

kredit zakuću
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija