Jump to content

profesionalna mirovina-upomoć


crnamamba

Preporučene objave

Poštovani,

Već duže vrijeme čitam forum nebili se pronašao ali nikako pa Vam stoga iznosim moju priču:

U profesionalnoj sam vojsci bio od 1991. godine II. Gard. Brig. pa sve do 20.12.2004. godine kada sam umirovljen tj. konačno rješenje sam dobio 20.12.2004. godine s pravom na invalidsku mirovinu zbog profesionalne nesposobnosti za rad (čl. 11) u tom trenutkui nisam imao status RVI. Mirovina mi iznosi 3.100,00 KN.(Čin desetnik). Kada je na snagu stupio novi ZOPHBDR podnio sam Zahtjev da mi donese novo Rješenje a prema novom ZOPHBDR jer navodno po tom novom zakonu hrvatski dragovoljac koji nema status RVI polazni faktor za izračun mirovine je 1,50 %.

Na moj Zahtjev da mi prevedu mirovinu po novom Zakonu dobio sam odbijenicu (čitave litanije) uglavnom da se zahtjev odbija jer kažu CITIRAM:

S obzirom na to da hrvatski branitelj nije ostvario pravo na mirovinu prema Zakonu o mirovinskom osiguranju njegova se mirovina ne može povećati prema članku 14.-21 ZOPHBDR-ne može mu se odrediti najniža mirovina prema članku 31. ZOPHBDR.

E SAD MI NIJE NIŠTA JASNO!!!!

Od 2005. godine (2. mj) imam status RVI 20% PTSP-privremeno čekam rješenje po drugi put II-stupanjskog tjela.

Zanima me dali ja sada s obzirom da imam privremeno Rješenje imam pravo zatražiti ponovno vještačenje, prevođenje ili bilo što drugo po pitanju mirovine kako bi se ja se nadam povećala ili moram čekati konačno (trajno) rješenje potvrđeno od II-stupanjske komisije.??????? Molim Vas pomoć!!! Hvala svima! :-?:-?:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

esad svaka čast na brzini i odgovoru.

Sve se ja bojim da sad od njih ne dobijem opet privremeno na godinu pa opet prvostupanjska komisija i tak dalje..

Sve si mislim da se napravim blesav pa da zatražim prevođenje mirovine sa privremenim rješenjem potvrđenim od drugostupanjske komisije!Šta misliš jel bi to pilo vodu?

:-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijatelju nema ti druge nego čekati 2. stupanjsko rješenje za status HRVI i u suradnji sa svojim doktorom , s obzirom na dobiveni status i eventualno pogoršanje zdravlja, podnijeti novi zahtjev za ocjenom radne sposobnosti u područnom uredu HZMO prema mjestu prebivališta i onda će te te u potpunosti obuhvatiti zakon o pravima hrvatskih branitelja......sa svim pripadajućim koeficijentima.Zanemari ovo što su ti oni odgovorili ......nemaš pravo na zajamčenu najnižu mirovinu prema ZOPBRH... pa kako možeš i imati kada ti je mirovina 3100,oo kuna, i takve stvari .Napravi ovako i sve će biti dobro jer sa statusom HRVI povećava ti se koeficijent , a postoji mogućnost s obzirom na zdravstveno stanje da dobiješ i opću nesposobnost ( najvjerojatnije kumulirana mirovina ).Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da prijatelju može tako i mislim da ti je to najbolji put uz opasku što ti je naveo Esad, da puno ovisi o dijagnozama koje imaš kao i ostale bolesti koje doprinose općoj nesposobnosti ( to ti najbolje može objasniti tvoj doktor s obzirom da je upoznat sa tvojim bolestima ).Imaš dosta toga objašnjeno u raznim odgovorima pa malo prelistaj postove i odgovore , ili mi se javi na mail.Zahtjev ne podnosiš za obnovu mirovine nego za novu ocjenu radne sposobnosti.Svakako se javi jer vidim da te dosta buni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma ok sačekat ću ja sad još to II stupanjsko rješenje, ali pitanje je dali će ono biti stalno ili privremeno rješenje

Kužiš neznam ni sam dali da na osnovu privremenog rješenja II stupanjske opće tražim novi Zahtjev za ocjenom radne sposobnosti . A opet mi je predugo čekati baš da dobijem RVI stalno-ko zna kad će to bit, (i hoću li ga uopće i "dobiti") jer ovo mi je sad već II put da dobivam RVI privremeno na osnovu bolesti PTSP. Jednostavno se bojim da me opet odbiju! :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

esad i zelenberetka svaka Vam čast na odgovoru to me je zanimalo!

Sad čekam to Rješenje i odmah se bacam na Zahtjeve! Bio sam u 11 mj. na prvostupanjskoj dobio privremeno do kraja ove godine pa se nadam da će mi to i Zagreb potvrditi inače mi je to drugi put i znam da treba čekati 3 godine-al kad se to malo bolje zbroji ispadne to i malo više godinica! Svakako ću Vam se javiti kad dobijem Rješenje II stupanjske pa da me malčice uputite.....

Hvala Bogu na tehnologiji!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

esad je napisao:

prvostupanjsko rješenje nigdje ne pije vodu osim ostvarivanja 100% plaće

drugostupanjsko privremeno riješenje važeće je kao i stalno s tim da podliježe reviziji.

 

 

Ako do sada nisi napravio možeš i kod HZZO-a sa prvostupanjskim napraviti i osobađanje od plačanja participacije, tj. dopunsko zdravstveno osiguranje i mislim kod tehničkog oslobađanje plačanja dijela cestarine

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijatelju poslije onog izračuna od oko 6100,oo vrijeme je da uzmeš jedan normabel ili nešto slično.Surova stvarnost ti je odgovor uvaženog Mrljavca.Udio od 20 % posljedica rata strahovito ti smanjuje mirovinu, i prema mom izračunu, po osobnom činu i ustrojbenom mjestu satnik mirovina-ugrubo ( zbog visine civilne mirovine ) ne može ti iznositi više od 3500,oo-3700,oo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija