Jump to content

Socijalno i zubna proteza ????


anonimno

Preporučene objave

Osigurana osoba pravo na pomagala koja su utvrđena Popisom pomagala, ostvaruje prema medicinskoj indikaciji, a na osnovi prijedloga ugovornog doktora, odnosno ugovorne zdravstvene ustanove, te odgovarajuće medicinske dokumentacije.

 

Osigurana osoba od 18. do 70. godine života ima pravo na sljedeća stomatološka pomagala:

a) zubne krunice:

- fasetirane krunice kao nosač retencijske veze proteze u području prednjih zuba zaključno do drugog pretkutnjaka

- metalne jednodjelne lijevane krunice kao nosač retencijske veze proteze u području kutnjaka

- modificirane fasetirane krunice kao nosač retencijske veze metalne lijevane proteze u području prednjih zuba zaključno do drugog pretkutnjaka

- modificirane jednodjelne lijevane krunice kao nosač retencijske veze metalne lijevane proteze u području kutnjaka

b) lijevane nadogradnje na zubima pri izradi krunica kao nosač retencijske veze proteze

c) pomične proteze:

- totalne zubne proteze akrilatne

- totalne zubne proteze s metalnom bazom

- djelomične akrilatne zubne proteze (s bazom do 10 i preko 10 elemenata)

- djelomične metalne lijevane proteze

d) popravke:

- reparature proteza

- podlaganje proteza.

Osigurana osoba u cijelosti snosi troškove kobalt-kromovih slitina koje su utrošene za izradu lijevane metalne proteze.

Osigurana osoba u cijelosti snosi troškove poluplemenitih i plemenitih slitina utrošenih za izradu krunica i lijevanih nadogradnji u slučaju kada ostvaruje pravo na navedena stomatološka pomagala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koga to pitaš, mene ili ovog poslije?

 

Ako slučajno pitaš mene, onda te moram uputiti na to da se ovdje ne pozivaš na svoj položaj u bilo kojoj od pravnih osoba u kojoj radiš, a pogotovo ne na radno mjesto SSS kontrolora za zdravstveno osiguranje, jerbo je to suprotno s tvojim ugovorom o radu, pravilnikom o radu, kolektivnim ugovorom i zakonom o radu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam što Rubensu smeta moj komentar. Vidim da si veteran i da dobro barataš informacijskom tehnologijom, a ono što si napisao, tj. prepisao iz pravilnika, postavljač pitanja ionako nije razumio, kao ni ti.

 

Totalne proteze-rok 5 godina

Parcijalne proteze-rok 4 godine

Popravak proteze-jednom u godini

 

Uvjet za pravo na pomagala imaju osigurane osobe ako ispunjavaju uvjet prethodnog obveznog zdr.osiguranja u Zavodu u trajanju najmanje 12 mjeseci neprekidno ili 18 mjeseci s prekidima u zadnje 2 godine prije nastupa osiguranog slučaja.

 

Nemam d.O.o niti sviram u bendu. I kakve veze ima glasnogovornica? Nisam izdala službenu tajnu, ove informacije kažem stranci koja me pita. To je informacija iz prve ruke.

 

Radim i studiram, Rubens.

 

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma ne sekiraj se, ništ strašno ti nisam prigovorio, malo me zasmetalo to što si odgovorila gore tipa ja to znam jer tamo radim, a ovaj (onaj pod anonimno) ne zna jer tamo ne radi, al velim nema problema. A što se zdravstvenog osiguranja tiče i grešaka oko istog, pogledaj samo Pravilnik o kojem ovdje pričamo, ima jedno 17 izmjena i dopuna u posljenjih nekoliko mjeseci. Normalno da u primjeni te hrpe ponekad dolazi do različitih tumačenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zadnje promjene su od 15.11.2006.

 

Mislim da je normalno da onaj tko radi zna bolje od nekog autsajdera. Na ovaj način stranke se krivo informiraju i onda po nama saspu drvlje i kamenje. A nikad mojim kolegama ni meni nije namjera oštetiti stranku ili zatajiti neki podatak. Iako tako ljudi misle i dođu s negativnim stavom na šalter.

 

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 9 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija