Jump to content
Sign in to follow this  
Anonimno

Ogledni primjerak žalbe-pitanje?

Preporučene objave

Dobio sam rješenje o otpremnini, a sa kojim nisam zadovoljan, jer radi se o ozljedi na radu te je u rješenju navedeno da će mi otpremnina biti isplaćena po čl. 45. Kolektivnog ugovora za drž. služb. i namještenike odnosno 3 proračunske osnovice, a po Zakonu o radu odnosno čl.86 bih trebao dobiti dvostruki iznos od onog koji bi mi inače pripadao.

Osobno smatram da sam sam sposoban napisati žalbu te bih zamolio za kratku pomoć u pisanju sadržaja, odnosno samog izgleda žalbe koju bih ispisao na papiru A4 na PC-u, te Vas molim za savjet:

1. Dali moje ime i prezime ide u gornjem lijevom uglu žalbe, a onaj kome se žalba piše u desni gornji ugao?

2. Predmet: Žalba na rješenje br.xxxxxxx malo ispod toga?

3. Sadržaj žalbe u kojem navodim članke iz Zakona odnosno Kolektivnog ugovora po kojem su oni postupili te navodim da sam oštećn je nisu postupili po čl. xxx i Zakonu o radu uz što prilažem određenu kopiju medic.dokumentacije i ostalih pismena odnosno i tu dokumentaciju navedem kao dokaze?

4. Dolje lijevo na obrascu grad i datum, a desno moj potpis?

Hvala unaprijed.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

xxxxxx vaše ime i prezime

xxxxxx vaša adresa

xxxxxx naziv primatelja

xxxxx adresa primatelja

ž A L B A

- na rješenje broj ... od (kojeg datuma)

xxxxxxxxx pišete zašto ulažete žalbu na gornji broj rješenja (ukratko)

O b r a z l o ž e n j e

xxxxxxxxxxxx obrazložite razloge žalbe i što prilažete, dokazi xxxxxxxxxxxx

xxxxxxxxxxxxxxx

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

xxxxxxxxxxxxxxxxx, stoga

predlažem

da xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

U zagrebu, dne xxxxxxxxx potpis (kompjuterski)

ručni potpis :-D

Podijeli ovu objavu

ma, to mi je odletjelo. profesionalno oboljenje. naravno da to vrijedi i za druge gradove. haha. primjetila sam da se neke stvari nisu mogle centrirati (odnosno staviti u sredini papira a 4). stoga vam savjetujem da riječ žalba ide u sredini, riječ obrazloženje, kao i predlažem (više radi uočljivosti i estetike, odnosno tako se i piše). a adresa primatelja vam isto ide u sredinu, datum i mjesto u desni kut, a vaš suprotno od toga. ako sam nešto fulala nek se netko još uključi. nisam dugo vidjela žalbu (0nako propisno napisanu). :-D

Podijeli ovu objavu

- obrati pozornost pri pisanju žalbe na odredbe Zakona o opće upravnom postupku kokkretno na čl.267.

- u mojoj PU-i Odbor za državnu službu proglasio je ništavnim nekoliko rješenja, između ostalog i zbog donošenja rješenja kao upravnog akta u stvari koja nije upravna

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

Sign in to follow this