Jump to content

4 slučaja odgovornosti komanditora???


Zip

Preporučene objave

Pitanje na ispitu!!

Pročitam ZTD i vidim da je komanditor odgovoran samo u slučaju da nije u cijelosti uplatio ugovoreni iznos udjela, tada u cijelosti neograničeno i solidarno odgovara cijelom svojom imovinom!!

Uopće ne mogu skužiti koja su to četiri slučaja odgovornosti komanditora???

 

Plizz help!! :-?

 

Ispit mi je slijedeći tjedan, stoga ljudi požurite!!! :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

nisam sto posto sigurna, ali mislim da mi negdje u bilježnici s faksa baš stoji taj podatak, jer se onda mijenjao ZTD. uglavnom, to je čl.10.st3. ZTD-a, dakle, proboj pravne osobnosti, i da je to jedini slučaj kad odgovaraju. ma nemam pojma, nabadam, morala bi provjeriti. podsjeti pa cu vidjeti.

 

Problem je taj što kao i uvjek pripremam ispit iz skripti, mislim čitam i ZTD ali znaš kako je, navika i snalaženje!!

I do sada sam polagao tako, tko bi se hvatao knjiga od 500 strana za svaki ispit, ne podcjenjujem materiju ali što je previše, previše!!!

Aj pogledaj ak ti nije bed!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Samo jedan komentar ovoj osobi koja je napisala proboj pravne osobnosti. Dotični, naime mora znati da je proboj vela pravne osobnosti,odnosno teorija prodora nesto drugo. Naime, moguća je zlouporaba kod društava kapitala kad članovi ne odgovaraju za obveze društva pa se događa da članovi društva kapitala preuzimaju obveze za društvo, a kao da preuzimaju svoje obveze. Mješaju vlastite poslove sa poslovima društva, što je nedopustivo. ZTD kaže da tko zloupotrebljava tu okolnost ne može se pozivati na to da ne odgovara za obveze društva. A zloupotrebljavati se može na 4 načina.... i tako dalje...Ugodan dan

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija