Jump to content

kiliko dugo čekati???


anonimno

Preporučene objave

negdje prije nazovem tvrtkovu i kažu mi prof. 100% . potom da sve to ide u trpimirovu na kompletiranje. nazovem u trpimirovu i kažu da dostavim iz MUPA obrazac S-1 što sam i napravio i poslao. potom opet nazovem da vidim da li su zaprimili, kažu jesu ali i da su poslali poziv MORH-u da dostave čin, ustrojbeno mjesto. kaže mi teta da moram čekati oko mjesec i pol da to MORH dostavi njima pa potom oni vraćaju u tvrtkovu na izračum nirovine. da li se stvarno toliko čeka i ako je tsko kolilo ću čekati da mi u tvrtkovoj izračunaju visinu mirovine :-?:misli::-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

negdje prije nazovem tvrtkovu i kažu mi prof. 100% . potom da sve to ide u trpimirovu na kompletiranje. nazovem u trpimirovu i kažu da dostavim iz MUPA obrazac S-1 što sam i napravio i poslao. potom opet nazovem da vidim da li su zaprimili, kažu jesu ali i da su poslali poziv MORH-u da dostave čin, ustrojbeno mjesto. kaže mi teta da moram čekati oko mjesec i pol da to MORH dostavi njima pa potom oni vraćaju u tvrtkovu na izračum nirovine. da li se stvarno toliko čeka i ako je tsko kolilo ću čekati da mi u tvrtkovoj izračunaju visinu mirovine :-?:misli::-?

 

isti je slučaj kao i kod mene i teta ti je dobro rekla, samo nije dodala da ovi iz mirovinskog trebaju ažurirati sve tvoje podatke o stažu gdje si već bio zaposlen.

teško je reći koliko to traje, ali ako si cijeli radni vijek imao u mupu ne bi trebao čekati više od dva mjeseca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

iz MUPA sam prešao u ZNG, trebao mi je taj obrazac da sam dragovoljac. to sam riješio u jednom danu i odmah poslao u trpimirovu, da bi mi rekla teta da čekaju taj papir iz MORH-a. kolega prije je rekao da se čeka od 6-7 mj. od riješenja časnog otpusta s pravom na invalidsku mirovinu. meni piše od 27-10 2006 što znači da bi to riješenje trebao dobiti oko 4-og mjeseca. i još nešto: postupak je pokrenut ŽURNO, neznam zašto ali meni odgovara da se što prije riješi ;-);-);-):-D :klanjam:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

moje je viđenje opčenito na izdavanje bilo kojih rješenja od strane hzmo da nije u njima problem što se tiče nekog roka nego u onima koji su dužni uredno dostavljati podatke o našem radnom stažu i druge podatke vezano za mirovinsko osiguranje.

uzimajući tu činjenicu kao i činjenicu da je u hrvatskoj još uvijek aktualna nezakonita radnja "preko veze" teško je bilo kome odrediti i približni rok izrade rješenja jer se ne može znati koliko će se puta tvoj predmet podizati da bi se ispod njega stavljali predmeti "netjaka".

za sad je jedan i jedini recept strpljenje iako to ništa ne znači peteročlanoj obitelji branitelja koji dobiva akontaciju od 1500 kn i još ne zna ishod svog konačnog materijalnog statusa.kao da je zavrtio rulet a kuglica nikako stati.

ne bih raspravljao o detaljima kako te obitelji žive jer si ne mogu ni predočiti jer ispada da ja sa novčanim primanjima u kučanstvu od cca 6000 kn (neto bez kredita) živim na visokoj nozi a zapravo živim od prvog do prvog što znaći da platim režije koje su mi oko 1000 kn a ostalo je hrana gorivo i ništa drugo.

nema kupovine odjeće po želji nego po potrebi, i dalje bi nosio šuplje tenisice da supruga nije primjetila da su mi mokre čarape i kupila mi nove tenisice naravno kod kineza.

 

istinski želim da svi branitelji što prije riješe svoja prava i vrate se u normalan život koji zaslužuju a ako im već nitko neće pomoći onda šaljm poruku i Bogu neka im On pomogne jer kome se više obratiti, jedino je vrag ostao i prisutan je a nitko ga nije ni zvao. :thumbs: :thumbs: :thumbs: :thumbs: :thumbs: :thumbs: :thumbs: :thumbs: :thumbs: :thumbs: :thumbs: :thumbs: :thumbs:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija