Jump to content

300tinjak grama


zajebosam

Preporučene objave

prije par dana lapili me s joxom.ja im dobrovoljno pristao predati sve sto imam kod kuce(da ne dolaze sa sharenim autima i psima,vec civilke,da susjedi ne gledaju sve i svasta)(1.olakotna okolnost). predam im 295,8g trave i 5,4g hasisa,dobrovoljno,bez puno muke i ekscesa.priznam,malo sam deal-o,al da bi imao za konzumirat.suradjivao sam i ispao kako krimovi kazu fairplayer(2.olakotna okolnost),mogao sam vec biti u istrazi no pusten sam da se branim sa slobode(3.olakotna okolnost).studiram(2.godina faxa),imam 21god(4.olakotna okolnost),1. mi je prekrsaj(5.olakotna okolnost).otvorili su mi dosje,al su pri upisu podataka u dosje krimovi zapisasli:konzument,znaci nisu napisali diler.mnogi mi kazu da cu sigurno dobiti novcanu kaznu,poznam čl.173.KZ zlouporabe opojnih droga,st.2.,tako su zapisali.chekam poziv za sud.e,sada,mnogi su pokrali po 5milijardi kn pa nisu zavrsili na robiji,ovaj jedan je je ubio covjeka(autom se frontalno sa 140km/h skuco u covjeka i smrsko ga)pa seta vani na slobodi i nije dobio ni sekunde robije.pitanje:ZAR CU JA ICI NA ROBIJU 3 GODINE KAKO ZAKON KAZE ili za mene ipak ima nade da se provucem sa kaznom,uvjetnom,dobrotvornim radom i rehabilitacijom.neka mi netko tko je voljan pomoci,a zna nesto vise o tome podhitno odgovori!KAJEM SE!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

KZ kaze u st.2. cl. 173.:

 

(2) Tko neovlašteno proizvodi, prerađuje, prodaje ili nudi na prodaju, ili radi prodaje kupuje, posjeduje ili prenosi, ili posreduje u prodaji ili kuprnji, ili na drugi način neovlašteno stavlja u promet tvari ili propravke koji su propisom proglašeni opojnim drogama,

 

najmanje tri godine

 

sa kaznom ces se sigurno "provuci" kako kazes, ovo ostalo sto nabrajas nema veze jer se radi o ozbiljnom k.d. i ne maloj kolicini oduzete droge..

rehabilitacija ce u svakom slucaju nastupiti jednog dana, ovisno o sankciji koja bude izrecena..

za st. 2. nema sanse dobiti novcanu kaznu u kaznenom postupku, u prekrsajnom vec da..

to sve sto nabrajas kao olakotno, pa bas sve i nije..

nisi zavrsio u pritvoru jer su svi dokazi, potrebni za postupak, pribavljeni..

ali, ajde,

slijedi istraga,

prijedlog:

uzmi si odvjetnika svakako kad dobijes poziv..

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

yo,hvala,ali...pitanje...mislis da ce me strpat u zatvor na 3 godine,a studiram!!!?samo malo,pa zivot ce mi sjebat skroz na skroz.50%sam si sjebo ja,svjestan sam,al zar oni vole trpat ono malo ko fol ucenih i potencijalno fakultetski obrazovanih osoba u zatvore,tj.hoce li oni odradit ostatak posla.da budem iskren,susjed me je uvodio u dosje i pri biljezenju podataka je pitao kolegu inspektora sto cemo pisat,a ovaj je odmahnuo glavom i utom trnu taj susjed mi krim naglas govori konzument i pise u dosje.dal se ja po tom vodim onda po čl.173,st.1.,mozda?odgovori hitno?i taj isti susjed krim mi je rekao da na robiju necu sigurno,1.mi je prekrsaj,jeste to malo puno,ali okolnosti:predao sam dobrovoljno i suradjivao sam i studiram,kao da ce me to izvuc.novcana kazna 100%na,uvjetna od oko 2godine i vjerojatno dobrotvorni rad i rehabilitacija.zar bi me covjek lagao il eto tako samo malo tjesio?molim te odgovori hitno sto mislis o cijeloj ovoj prici!jebi ga zajebo sam i zato najebo sam,al sta cu sad.mogu se samo pocet popravljat.say...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i...znam da o tome sad ne odlucuje policija nego sud i sudac,ali valjd i taj susjed policajac ima nekog iskustva sa ovakvim slucajevima kao sto sam ja...neam pojma...znam samo da mi je zao,al steta samo sto cu im ja tamo na sudu biti samo redni broj KU157,9.u ovoj godini kojem je otvoren dosje,ime,prezime i kolicina.u policiji tvrde da se ovih par olakotnih okolnosti itekako uzimaju u obzir na sudu...sta da radim?????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nemaju veze podaci koji ti stoje u pol. evidenciji sa kaznenim postupkom, pogotovo ne sa njegovim ishodom...to su podaci za njihovu internu upotrebu..

 

da si drzao drogu za svoju upotrebu isla bi prijava za cl.173. st.1. KZ i onda bi se moglo pricati o razlicitim mogucnostima okoncanja postupka..

ovako, za st. 2. je puno ozbiljnije i nije za saliti..(naravno, ako si siguran da je kaznena prijava za st. 2...po meni jeste, jer si rekao da si tu i tamo malo dilao, ali i kolicina nije uopce nevazna, nije mala..)

 

zato ti i kazem, uzmi odvjetnika cim dobijes poziv..

 

ne brkaj prekrsajni sa kaznenim postupkom..dva razlicita postupka, razlicite sankcije..

ne mozes u kaznenom za ovaj st. 2. dobiti novcanu kaznu, ne mozes dobiti niti dobrotvorni rad...sve ovisi sto ce i kako sud utvrditi i da li ce se ici na odredbe o ublazavanju i kako ce to izgledati..moguce je naravno, sve je moguce..

nije dobro kad ti kazem, i nije tako jednostavno kako ti je receno..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

e,pa to te ja pitam,dal se vodim pod čl.173.st.1. ako mi je u dosje upisano konzument...tj.dal mi eto to poznanstvo u policiji(susjed)podilazi i mijenja klasifikaciju meni u korist?inace zamolio sam ih da ne bude susjed,radi mog obraza,a oni mi bas njega stave da me uknjizi.jel to mozda namjerno.nisam ja neki velik kriminalac i ne traju te moje gluposti dugo.to sve oni znaju.dal mi mozd ljudi pomazu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma tako svejedno sto kod njih pise..mogu napisati i da si vanzemaljac..ne ovisi o tome da li ce prijava ici za st.1. ili st.2.

osim toga, da skratimo mi ovo..

nije policija ta koja odredjuje kvalifikaciju kaznenog djela, vec drzavni odvjetnik..

tako da sve ovisi sto ce oni odluciti..

a ako su ovi isli pa ti pomagali i "frizirali" prijavu, ni tada nije gotovo..

 

najbolje ces vidjeti za sto se teretis kad dobijes prvo pismeno /poziv za istragu ili optuzni prijedlog/ sa kaznenog suda/opcinskog ili zupanijskog/..

(sa prekrsajnog takodjer..)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da bi ti bilo jasnije o kojem djelu se radi možeš otići u policiji i tražiti da ti kažu za što su te prijavili. Dakle st.1 ili st.2. Ako ti to ne kažu, nek ti bar kažu gdje su poslali u Županijsko ili Općinsko državno odvjetništvo. Ako su u Županijsklo onda ti je gotovo sigurna optužnica za st.2.

 

Sud će te moći osuditi na uvjetnu ako primjeni odredbe o ublažavanju kazne. Kako su i suci ljudi, na tvoj slučaj će se govoto sigurno i primjeniti, ali je pitanje u kakvom obliku. Naime mogu ti ublažit do uvjetne, a mogu ti i dati npr. 1 godinu bezuvjetnog zatvora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dobio sam rjesenje od prekrsajnog danas 06.03..cl.54.st.1.Zakona o suzbijanju zlouporabe opojnih droga,a sud je napravio rjesenje 01.03.-kazna zatvora od 20dana UVJETNO da na vrijeme od 12 mj. ne pocinim prekrsaj,a ja sam ga vec pocinio 03.03. u noci,prijava protiv remecenja javnog reda i mira,bio sam pripit,alkotestiran i zadrzan na otreznjenju,al poanta,ja se uopce nisam tukao,samo sam bio u blizini i mene isto pokupe.sto god da sam ja pa i drugi pokusao reci da nisam kriv policajci su se samo izderali JEL TE KO STA PITO!!!!!!?hoce li mi to sada poremetit uvjetnu,tj.hocu li samo dobit kaznu za prekrsaj remecenja javnog reda i mira ili mi se ovo kosi s ovim jer u policiji su rekli da se ne kosi,da cu samo dobit knovcanu kaznu kao i svako drugi sto se potuce.al sad jedino,mozd su oni mislili da cu ja na kazneni,a mene zbog trave na prekrsajni stavili,a sad ce dobit i drugu prijavu taj isti prekrsajni sto mi je dao uvijetnu.sta sad?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Re: Malo vise podataka

dobio sam rjesenje od prekrsajnog danas 06.03..cl.54.st.1.Zakona o suzbijanju zlouporabe opojnih droga,a sud je napravio rjesenje 01.03.-kazna zatvora od 20dana UVJETNO da na vrijeme od 12 mj. ne pocinim prekrsaj,a ja sam ga vec pocinio 03.03. u noci,prijava protiv remecenja javnog reda i mira,bio sam pripit,alkotestiran i zadrzan na otreznjenju,al poanta,ja se uopce nisam tukao,samo sam bio u blizini i mene isto pokupe.sto god da sam ja pa i drugi pokusao reci da nisam kriv policajci su se samo izderali JEL TE KO STA PITO!!!!!!?hoce li mi to sada poremetit uvjetnu,tj.hocu li samo dobit kaznu za prekrsaj remecenja javnog reda i mira ili mi se ovo kosi s ovim jer u policiji su rekli da se ne kosi,da cu samo dobit knovcanu kaznu kao i svako drugi sto se potuce.al sad jedino,mozd su oni mislili da cu ja na kazneni,a mene zbog trave na prekrsajni stavili,a sad ce dobit i drugu prijavu taj isti prekrsajni sto mi je dao uvijetnu.sta sad?

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hoce li mi to sada poremetit uvjetnu,tj.hocu li samo dobit kaznu za prekrsaj remecenja javnog reda i mira ili mi se ovo kosi s ovim

 

dakle, ti ces ako ovako nastavis vrlo, vrlo brzo iza resetaka.

 

ova prekrsajna (jrm) po svemu sudeci nece biti razlogom za opoziv uvjetne, ali u svakom slucaju bude li rijesena nalogom (dobijes prek nalog bez da si saslusan) i novcanom kaznom - ja na tvom mjestu ne bih ulagao prigovor i u tisini platio kaznu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tako cu i napraviti! ova tuca, nemam veze s tim, al eto kad interventna policija kupi sve ljude po redu i duzne i neduzne. sta je tu je. platit cu sve sto treba i bit normalan i nastaviti normalno zivjeti i to je moj plan i cilj i tako ce i biti. ovo mi je bila skola da se sa zakonom ne treba zaje.... pozzdrav svima koji su na ovaj ili onaj nacin POMOGLI. HVALA!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

dakle,stigao mi je bio prekrsajni nalog od opcinskog suda(prekrsajni sud) u kojem mi je za posjedovanje odredjena kazna od 20dana zatvora uvjetno na vrijeme od 12 mjeseci ukoliko okrivljenik ne pocini prekrsaj za koji se moze izreci zastitna mjera. dobio sam novu plavu kovertu! poziv na rociste od zupanijskog suda (kazneni sud) u kojem me terete po cl.173.st.2. . sto sada tamo mogu ocekivati? koju kaznu? koju presudu? jer,ako su mi na prekrsajnom uzeli u obzir olakotne okolnosti i ublazili mi prekrsajnu, hoce li se isto ili slicno dogoditi i na kaznenom sudu, tj. dal me sad kazneni moze kazniti kaznom zatvora bezuvjetno ili ce i oni presuditi slicno kao i prekrsajni sud (kazna zatvora od toliko i toliko UVJETNO na npr. 3, 4, 5 godina) ? ako itko zna ista ili je imao sam ili s nekim slicnih iskustava ponizno molim za odgovor...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postoji mogućnost da dobiješ uvjetnu, ali bi za to sud trebao primjeniti pravila o ublažavanju kazne (što zu prijevodu znači da na tvojoj strani treba biti sve ).

Sigurno je to što si im predao sam driogu jako dobra stvar, pa te to možda izvuče.

Ipak trebaš znati da ti je svako iduće uhićenje vezano za drogu vrlo vjerojatna buksa

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a za isto krivicno djelo nemogu oba suda biti nadlezna,jesam li u pravu?

 

nisi u pravu, to je jedno kazneno i jedno prekrsajno djelo pa su nadlezna oba suda.

 

samo da je kazneni zavrsio prije prekrsajnog (sto ovdje nije slucaj), prekrsajni ne bi mogao voditi postupak.

 

ali kazneni sud ce u svoju sankciju uracunati ovu izrecenu od strane prek. suda, pa ces zbog pocinjenog u stvari biti sankcioniran samo jednom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukratko....takve kao sto si ti i tebi slični..po kratkom postupku...pred zid ili na 300 godina-...

zajebosam je napisao:

prije par dana lapili me s joxom.ja im dobrovoljno pristao predati sve sto imam kod kuce(da ne dolaze sa sharenim autima i psima,vec civilke,da susjedi ne gledaju sve i svasta)(1.olakotna okolnost). predam im 295,8g trave i 5,4g hasisa,dobrovoljno,bez puno muke i ekscesa.priznam,malo sam deal-o,al da bi imao za konzumirat.suradjivao sam i ispao kako krimovi kazu fairplayer(2.olakotna okolnost),mogao sam vec biti u istrazi no pusten sam da se branim sa slobode(3.olakotna okolnost).studiram(2.godina faxa),imam 21god(4.olakotna okolnost),1. mi je prekrsaj(5.olakotna okolnost).otvorili su mi dosje,al su pri upisu podataka u dosje krimovi zapisasli:konzument,znaci nisu napisali diler.mnogi mi kazu da cu sigurno dobiti novcanu kaznu,poznam čl.173.KZ zlouporabe opojnih droga,st.2.,tako su zapisali.chekam poziv za sud.e,sada,mnogi su pokrali po 5milijardi kn pa nisu zavrsili na robiji,ovaj jedan je je ubio covjeka(autom se frontalno sa 140km/h skuco u covjeka i smrsko ga)pa seta vani na slobodi i nije dobio ni sekunde robije.pitanje:ZAR CU JA ICI NA ROBIJU 3 GODINE KAKO ZAKON KAZE ili za mene ipak ima nade da se provucem sa kaznom,uvjetnom,dobrotvornim radom i rehabilitacijom.neka mi netko tko je voljan pomoci,a zna nesto vise o tome podhitno odgovori!KAJEM SE!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ukratko...hvala dragom Bogu sto mi ne sudite Vi gospodine ili gospodjo,i molim Vas ne ostavljajte ovakve komentare jer tako mi ni malo ne pomazete.ok,da zivimo u afganistanu dobio bih sad vec omcu oko vrata,ali ne,zivimo u pravnoj drzavi gdje se svako ima pravo braniti na ovaj ili onaj nacin.naravno,Vi ste takodjer,cini se,ista onakva osoba koja voli LOPOVE,SILEDZIJE i UBOJICE.znate,takvi NEJDU U ZATVOR jer njih narod voli i to je danas IN,ubit i ne ici u zatvor.pogledajte samo rat.u ratu ubijas i dobijas odlicja za to.a ja nikoga nisam ubio.zalosno je jedino sto je vecina te famozne policije u nas korumpiranio i sto su si dobri sa narko miljeom,mitom i korupcijom,al to se ne zna,treba biti u skladu s dilerima i heroindzijama i kokaindzijama, a svu svoju MOC iskazati na malim posjednicima koji nikad u zivotu nisu vidjeli sto je kila necega,a ljudi tog imaju na tone,e takvog strijeljajte gospodine ili gospodjo.a hvala takodjer onom istom dragom Bogu koji kaze NE UBIJ(a Vi biste ubili)sto mi je napravio ovo,a vjerojatno je On tako htio,hvala Mu jer sam shvatio,jer mi je normalu u zivot vratio,neka se to dogodilo,nek Mu bude,al sad dalje...neka mi On sudi jer zapravo JEDINI IMA PRAVO NA TO!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nažalost ponekad sv snosimo posljedice za svoje loše ponašanje. Vas u uhvatili i sada ste ljuti. Ljutili ste se na sebe, možda na policiju, na kritičare oko sebe. Jedino se slažem da ste se mogli ljutiti na poneke (ali ne sve!) kritičare, kao na onog koji bi vas na 300 godina.

S vama se slažem glede toga da imata pravo na drugu šansu (pod uvjetom iskrene preobrazbe, a ne formalnog "kriv sam i žao mi je" na sudu). Bilo je slučajeva gdje su ljudi dobili uvjetnu s količinom droge kao vi, ali vam ipak savjetujem mnogo, mnogo, mnogo molitve.

 

Glede konstatacije kako nikog niste ubili to vjerojatno nikada nećete saznati jer ne sagledavate dalekosežnost svojih postupaka. Razmislite kakav je vaš utjecaj možda bio na one oko sebe koje ste potakli na joint ili takvo što (ili ih podržali u tome). Možda ste baš vi bili prelomni trenutak njihova života, a da na to nikada niste pomislili niti će te to saznati.

 

Moj savjet je da ako ovo gore shvatite, to kažete i sucu. On će na vama vidjeti da li ste to shvatili ili ste to naučili napamet s legalisa ili odvjetničkog savjeta.

 

U svakom slučaju razmislite

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tebi bi sada najbolje bilo da osnuješ pokret za legalizaciju lakih droga..smatram kako ti je tamo zagarantirana svijetla budućnost!! ono..nabaciš neku rasta ili sličnu filozofiju, povežeš se sa istomišljenicima u etiopiji i jamajici, organiziraš tu i tamo neki koncert, populjuješ crkvu jer je ona najvećim dijelom odgovorna što ti svoju vlastitu slobodu nemaš u svojim vlastitim rukama.

toliko od mene, i želim ti sve najbolje, samo znam kako u ovom birokratsko - robotskom sistemu, nažalost, nećeš naići na empatiju..

preputen si sam sebi, kao i sve mi ostale čimpanze obučene u proizvode dalekoistočnih potplaćenih ruku. nasmiješi se!!!!

 

i sretno još jednom!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možda nisam sve pomno pročitao ali ako se za ovo djelo sudi po Izmjena i dopunama KZ-a onda nema mogućnosti uvjetne kazne kako ti ovdje sugeriraju. Osim toga, riječ je o velikoj količini. Tri godine zatvora je minimum uz eventualnu mogućnost primjene instituta izvanrednog ublažavanja kazne za što sumnjam da će se primjeniti u ovom slučaju. Drugim riječima, 3 godina zatvora ćeš dobiti minimalno....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija