Jump to content

Izbačen iz kuće


anonimno

Preporučene objave

Prema Obiteljskom zakonu roditelji su te džni uzdržavati 1 godinu nakon završetka redovnog školovanja; te svaki član obitelji je dužan doprinositi u kućni budžet - što konkretno znači da oni mogu tražiti da plaćaš svoje stanovanje. Što se tiče izbačenih stvari tu baš nisam sigurna, ali bi možda mogao imati pravo na posjedovnu zaštitu tj. u tom slučaju sud odlučuje o zadnjem poštenom posjedinku (npr. ako imaš odvojenu sobu). Ponavljam - nisam baš sigurna za ovo zadnje! Možda netko više zna?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I mene interesira ovo izbacivanje iz kuće. Znači li to da ako me roditeji izbace, ja imam pravo na sudsku zaštitu? Što mogu napraviti? Zvati policiju ili naći odvjetnika? Npr., imam svoju sobu, plaćam režije i hranu, odnosno kao da sam kod njih podstanar, ali ne želim raditi na zemlji. Oni prijete da će mi uskratiti gostoprimstvo. Oni od te zemlje ne žive, tj. ona ih ne prehranjuje, već to oni obrađuju kako bi imali domaću spizu. imaju li pravo izbaciti me?

Molim konkretan odgovor, ako je moguće.

Hvala

wrote:

Prema Obiteljskom zakonu roditelji su te džni uzdržavati 1 godinu nakon završetka redovnog školovanja; te svaki član obitelji je dužan doprinositi u kućni budžet - što konkretno znači da oni mogu tražiti da plaćaš svoje stanovanje. Što se tiče izbačenih stvari tu baš nisam sigurna, ali bi možda mogao imati pravo na posjedovnu zaštitu tj. u tom slučaju sud odlučuje o zadnjem poštenom posjedinku (npr. ako imaš odvojenu sobu). Ponavljam - nisam baš sigurna za ovo zadnje! Možda netko više zna?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

ako je prošla godina dana od završetka školovanje i radi mogu te izbaciti, ali ne posjedovnom tužbom već, vlasničkom. ako plaćaš svoj smještaj onda si u ugovrnom odnosu najma neovisno o tome na što ga nema., tada tužbu na iseljenje mogu podnijeti tek po isteku otakznog roka, koji bi budući se radi o ugovro una neodređeno vrijeme bio 6 mjeseci. u suprotnom bi tužba bila odbačena kao nepravovremena.

 

inajbolje je ljudski se dogovori

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija